Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hagyjátok, hogy a...

Mennyire hagyjátok, hogy a gyereketeknek új hobbija legyen?

Figyelt kérdés

6 éves a lányunk, 5 éves kora óta jár lovagolni.

Ő szeretett volna menni már legelőször is, így jött haza egyszer az oviból (mellé még az is volt, hogy pónit akar, de azzal várunk). Oké, egy éve jár, szereti. Viszont most kitalálta, hogy unja és szeretne táncra járni két barátnőjével. Vagyis ezt olyan január óta mondogatja, az utóbbi időben már hisztik is voltak a lovaglás miatt, hogy nincs kedve menni, nem akar felülni a lóra, nem száll ki a kocsiból. Én meg nem akarom erőltetni és beírattam táncra, heti 2 alkalommal fog járni. Mellette jár angolra és úszni, jövőre szeretném, ha zeneiskolába is menne, de azt sem erőltetjük. De anyukám szerint ez nem jó, mert így nem tanulja meg, hogy amit elkezd, azt végig kell csinálnia és hogy kiskoromban ő sem engedte, hogy abbahagyjam az úszást, vagy a zongorázást.

Ja, az eredménye az lett, hogy a strand közelébe sem megyek, úgy megutáltam az egész épületet, zongorázni pedig hiába tanultam 8 évig, kaptam saját zongorát, 16 éves korom óta semmire nem emlékszem és nem is ültem előtte. Plusz a mai napig emlékszem, hogy mennyit sírtam és könyörögtem, hogy kipróbálhassak mást, vagy hogy ne kelljen járnom, de anya csak azt hajtogatta, hogy "ezt választottam, ezt kell csináljam" (úszni 5 évesen akartam, zongorázni meg elsősként, szóval nem épp a meggondoltság vezérelt).


2017. márc. 15. 08:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Nekem hagyták, rengeteg dolgot kipróbáltam és hagytam abba 1-2 év után. Az úszás az egyetlen amit bánok, hogy abbahagytam, de azt sajnos muszáj volt (e.ü. okok) Viszont zenét tanulni sose engedtek, az internetről próbáltam zongorázni tanulni, a barátnőm tanítgatott gitározni, de sajnos a mai napig nem tudok semmilyen hangszeren játszani rendesen.

Szerintem ráerőltetni valamit a gyerekre sokkal rosszabb. Én szeretném, ha a lányom RSG-zne és zongorázna, de ha ő focizni és hegedülni szeretne majd, nem fogom a saját ideám miatt visszatartani.

2017. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem hagyták a szüleim, egy sportot űzhettem nagyon magas (versenyek, eredmények, stb) szinten, amit aztán abbahagytam a tanulás miatt 18 évesen.


Jobb lett volna kipróbálni 3-4-5 dolgot, belekóstolni sok mindenbe, mint mindent felrakni egy lapra, akár imádod, akár utálod.


A kérdés, hogy valami nagy lovaglót akarsz e nevelni a gyerekből, akkor ne hagyd, akkor kényszerítsd, akkor is ha fáj neki, ha utálja, ha viszont csak boldog gyerekkort, akkor hagyd, hogy keresse a saját útját. Honna is tudhatná valaki 5 évesen, hogy mit fog szeretni 7 évesen.

2017. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

egyébként sosem értettem ezt a "de hát ő akarta" felfogást.



Elmúltam 35 éves, nagyon akartam valamit, kipróbáltam a múltkor, és csalódtam benne, többé nem fogom erőltetni. Rosszul ment, nem éreztem jól magam, és látszik, hogy nem is fogom megtanulni, szóval nem csak hiszti (fizikai okai voltak).


Ha én 35 évesen nem mindig találom el, hogy mi tetszene, akkor egy gyerek, aki annyit változik évente, mint egy felnőtt 15 évente, miért kellene, hogy elsőre eldöntse, hogy mi a jó neki, főleg úgy, hogy csak és kizárólag azt az egy dolgot próbálta.

2017. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem erőltetnék rá semmi ilyesmit, amihez nincs kedve, egyébként is a hobbi azt jelenti, hogy olyasmit csinál, amit szeret. Ilyen meg, hogy akkor nem tanulja meg, hogy amit elkezd, azt csinálja végig...marhaság, majd olyasmit, ami tényleg érdekli, majd azt nem fogja megunni, eszébe sem fog jutni abbahagyni. Amúgy is szép kis plusz dolgai vannak halomban sulin kívülre, akkor nem kell olyat erőltetni, amit nem is akar.
2017. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Én 10 éves korom óta járok lovagolni (most 20 vagyok). A szüleim nem erőltették, így nem utáltam meg. Akkor megyek, amikor kedvem van (és 15-16 éves korom óta én fizetem saját pénzből).

Húgom német órára jár, mellette táncol, zongorázik és szolfézst is tanul. Most nyolcadikos, és már nagyon utálja, hogy ennyi mindenre kell járni. Hetedik végén a zongorát abba akarta hagyni, de mivel már csak egy év kellett ahhoz, hogy bizonyítványt kapjon, azt mondtuk neki, ezt az egy évet még bírja ki, mert ha utólag zeneiskolába szeretne menni, hátrány lesz, ha egy év miatt nem lesz bizonyítványa. Így azt most csinálja, és nagyon szépen halad vele. Olyan darabokat is el tud játszani, amit a nála 1-2 osztállyal magasabbak tanulnak. Versenyeket is nyert, és az iskolai ünnepségeken is zongorázni szokott (tanárok kérik fel). A szolfézzsal nincsen baja, a németet pedig imádja. Táncolni is szeret. Szeptembertől a gimnáziumban már valószínűleg nem fog ennyi különórára járni, és mi nem is erőltetjük majd, annak semmi értelme. Szerintem te se erőltesd, inkább csinálja azt, amit szeretne. Különben úgy fog járni, mint te a stranddal.

20N

2017. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen válthatna, nem vagyok olyan pöts szülő, hogy azt mondjam, ezt választottad, ezt kell csinálnod.


A mostohaanyám a néptáncot erőlteti az öcséimnek, a kisebb sír, ha mennie kell, gyűlöli, focizni akar, de nem, néptánc és kész!


Én 18 éves koromtól röplabdáztam, krav-maga, jóga, vívás, floorball, szóval egy csomó dolgot, ebből a krav maga meg a floorball maradt hosszútávon (több év), a vívás meg egyelőre álom, mert nincs felszerelésre pénzem (még fél év, mire összespórolok annyit, de sebaj).

2017. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Hagyni kell!

- Egyrészt a hobbi attól hobbi, mert azért csinálod, mert kedved van hozzá. (Nem azért, hogy megutáld és 16 év múlva még emlékezz rá.)

- Másrészt minél több dolgot kipróbál valaki, annál valószínűbb, hogy megtalálja azt, amiben igazán jó, tehetséges.

- Harmadrészt minden tevékenység más és más készséget fejleszt, vagyis minél több dolgot csinál, annál jobb.

- Negyedszer, szerintem a "végig kell csinálni" dolgot az embernek nem a hobbijában kell megtanulni, hanem a suliban, munkában.


Jól tetted, hogy beírattad táncra.

2017. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Azért egy 6 éves gyerek még elég szeszélyes. Erőltetni nem erőltetnék semmit. Próbálja ki, ha nem tetszik neki Úgyis kitalál mást. Majd 2-3 év múlva már jobban lehet terelgetni, terhelni. Addig meg kóstoljon bele amibe szeretne, ha valami megtetszik neki akkor csinálja. Nagyon fontosak a barátnők, mert nagyban befolyásolja a csemetét, hogy a "Barbi is táncol", és akkor ő is menni akar.
2017. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát én 2-4 éves koromig lovagoltam aztán abbahagytul mert ledobott a ló, de 10 évesen anya belátta így €n is félni fogok, ugyhogy megint lovagoltam. Amúgy imádok, sosem eroltette. Sajnos most nem tudok menni.. Licsit fel kellett volna neki néga dobni az eg€szet, répát adnia. Paciknak, cukorkátot.
2017. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
13%
Ilyen az, mikor a gyerek el van kényeztetve. Még jó, hogy nem vettél neki pónit, azt gondozni is kell..
2017. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!