Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a tizenéves...

Ti megengednétek a tizenéves gyereketeknek, hogy tetoválást készíttessen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 09:10
1 2 3
 1/26 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Azért az a tizenéves elég tág fogalom.

Én "megengedtem", bár nálunk nem kellett engedélyt kérni. Gyerek megmutatta mit szeretne, megkereste az árát és megcsináltatta. Igaz nem 12 éves volt.

2017. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
tizen mennyi? nem mindegy. tizenkettő vagy tizenhét...
2017. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan hány évesről van szó? Mert normális helyeken tizennyolc éves kor alattinak nem csinálják meg.

Ez az oldal ésszerűen megindokolja miért.


[link]

2017. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
93%

Attól függ,hogy 13 vagy 17, mert azért nem mindegy,mint ahogy az sem,hogy mit akarna magára tetováltatni. Én 14 évesen bele voltam őrülve,hogy magamra varrassak két csillagot. Anya nem engedte. Akkor fel voltam háborodva,hogy dehát másoknak is van,meg másnak megedték bla bla bla... és most 22 évesen köszönöm neki,mert most meg azon lennék kiakadva,hogy hogy tüntessem el,meg hogy miért engedte meg.

17 és fél évesen már megengedte,nagy viták árán, de nem csillag lett,mert addigra már eszembe sem volt, egy teljesen más dolog,amit azóta sem bántam meg.

2017. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem megengedték, azóta sem bántam meg.

Ez azonban nagyban függ az adott személy érettségétől és korától.

2017. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Tizenéves korban nem szabad semmi maradandót megengedni. Annyit változik akár fél év leforgása alatt egy gyerek, nagy esély van rá, hogy megbánja. Ha felnőtt, azt csinál amit akar, de amíg én felelek érte, addig nem csinál ilyesmit.
2017. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Alain Delon ***** válasza:
52%
Felnőttnél is hülyeség. Szerintem beszélgess vele róla.
2017. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem mondanám hülyeségnek utolsó, ez elég szubjektív dolog.

Ahogy már írták, a tizenéves elég tág fogalom. Bár nem vagyok szakértő de 17 év alatt én egyáltalán nem engedném a gyereknek akkor sem ha érettebb, mert kamaszként hamar változik az ember ízlése, és könnyen megeshet hogy megbánná 10 év múlva.

17-18 éves kortól szerintem ha érettebb gyereked van és határozottan tudja mit akar akkor miért ne? Hiszen már majdnem felnőtt, szabad akarata van hogy mit tegyen a testével.


Én 14-15 körül voltam mikor bele voltam őrülve egy tetkóba, egy szimbólumba ami nagyon sokat jelentett. A szüleim hallani sem akartak róla sem akkor sem később, mondván hogy úgyis változik majd a véleményem, a tetkó meg örök.

Most pár hónap és 18 leszek, az a szimbólum már teljesen hozzámnőtt és biztos vagyok benne hogy magamra fogom tetováltatni pár éven belül.

De nem haragszom rájuk hogy nem engedték meg, őszintén szólva 18 év alatti gyereknek én sem engedném, a saját esetemben is várni akarok huszonéves koromig:D

2017. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Foleg nem ilyen nagy, egesz hatat befedo tetkot.

Egyebkent nekem van, ketto kisebb, es nagyon szeretem magamon, de ezt mar 20 folott csinaltattam.

Laza szulo vagyok, de azert 16 evesen ez tulzas.

2017. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Hát, gyakran megesik, hogy hiába tiltja a szülő, a gyerek titokban akkor is megcsinálja. Ezért jobb inkább szerintem közösen megbeszélni vele, hogy milyet, mekkorát, hová, mennyiért szeretne. Aztán közös dűlőre jutni. Akkor legalább se a gyerek nem titkolódzik, nem hazudozik, se a szülő nem aggódik. Mondjuk, igaz, ami igaz, azért pl 12 évesnek még rohadtul nem ajánlott, de manapság már rengeteg 12 éves felnőttnek hiszi magát...
2017. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!