Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vendégül látnátok egy...

Ti vendégül látnátok egy ilyen anyát?

Figyelt kérdés
Júniusban ballag álltalános iskolából a lányom. Most már azért készülődnek a ballagásra. Felmerül ugye, hogy kit is hívjunk meg. Senkivel nincs gondom, és ugye normális esetben az első gondolat a nagyi. Férjem részéről apósom él már csak, ő jön. Nem lakik messze, itt lesz. Az én részemről már csak anyám él, na ő kérdéses. Nem szívesen hívom el, mert mindig hazudik, megcsinálja a veszekedést, és begerjeszti a gyerekeket valami hülyeségre. Na meg állandóan mással jön. Jó, 14 év alatt kb 3-4-szer volt nálunk (abból egyszer annyira kiverte a biztosítékot, hogy megmondtam neki, hogy most van itt a vendégség vége) De mindig más pasassal jön. Én meg kerülgethetek valami idegent a házamban, mert ő hozza magával. Hiába mondom, hogy egyedül jöjjön, mit kezdjek egy vadidegennel. A másik az, hogy lop. Bármit, amit meglát. Fényképet, szalonnát, kolbászt, őrölt kávét, tisztítószereket, intimbetétet (nincs is méhe, nem menstruál már), fagyasztott holmit (kiolvad 400 km-en), terítőt (van neki is), pénzt, bármit. Nem akarom árgus szemmel vizslatni, hogy éppen mit csinál. Ti elhívnátok? Azért mégis csak az anyám, illő lenne, de hogy alaposan tönkrevágná a hangulatot, az is biztos. Na meg állandóan, és még mindig arról beszél vadidegeneknek, hogy őt milyen brutálisan verte a férje. Nos ez igaz, de az 20!!!! éve volt. Nem akarom, hogy minden erről szóljon már megint. A férjemet sem bírja elviselni, állandóan szapulja. Legutóbb is azért küldtem haza.

2017. márc. 17. 10:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Attól mert az anyád még nem kell meghívni ha tényleg így viselkedik. Én biztos nem hívnám meg, nekem nem lenne szükségem a feszültségre és azt figyelni mikor mit lop el.
2017. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Én tuti nem hìvnám meg! A lányodnak csinálsz jòt vele,hidd el!
2017. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem nem és nem.
2017. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
14 év alatt 3-4 látogatás anyád részéről az unokái otthonában, közben a férjedet szidja? Kifejezett kérésed ellenére más-más partneral
2017. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Ha valóban ilyen akkor mérlegelned kell, hogy mi számodra a fontos.

A lányodnak legyen egy kulturált, de balhé és minden probléma nélküli ballagása, amire szívesen visszaemlékszik, mesél róla. Vagy elhívod az anyád "mégis csak az anyám" indokkal, és ha elrontja az egészet akkor a lányodnak lesz egy rossz emléke, amiről nem szívesen mesél, szégyenkezik majd miatta. Nem utolsó sorban, ha a lányod ezekkel mind tisztában van, akkor utólag minden bizonnyal joggal haragszik meg rád, ha tudtad, hogy milyen mégis elhívtad annak fényében, hogy tisztában voltál azzal mekkora esélye van, hogy hazavágja lányod ballagását.

2017. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
ne hívd el!
2017. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

partnerral jön, akit vendégül kell látnod: És még elemel bármit?

Eszedbe se jusson meghívni! Legyen szép ballagása a lányodnak és te felhőtlen örömmel készülj erre a napra!

2017. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
4. és 7. egybe tartozik, bocsánat, de véletlenül elküldtem!
2017. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a "megiscsak az anyam" dolgot el lehet felejteni. Barmilyen idiota teherbe tud esni sajnos. Szomoru ha ilyennel van rokoni kapcsolat, de szerencsere nem kotelezo eroltetni. Pont a ballagas volt az, ahol a narcisztikus rosszindulatu drama queen nagymama ott volt es akkor balhet csinalt hogy tizenx ev tavlatabol is emlegetjuk es az unokaja lelkibeteg azota is (nem csak egy eset miatt, az egesz csalad haszontalan örült)
2017. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan nem hívnám meg!

Nem szeretném elrontani a lányom ballagását.

2017. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!