Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vendégül látnátok egy...

Ti vendégül látnátok egy ilyen anyát?

Figyelt kérdés
Júniusban ballag álltalános iskolából a lányom. Most már azért készülődnek a ballagásra. Felmerül ugye, hogy kit is hívjunk meg. Senkivel nincs gondom, és ugye normális esetben az első gondolat a nagyi. Férjem részéről apósom él már csak, ő jön. Nem lakik messze, itt lesz. Az én részemről már csak anyám él, na ő kérdéses. Nem szívesen hívom el, mert mindig hazudik, megcsinálja a veszekedést, és begerjeszti a gyerekeket valami hülyeségre. Na meg állandóan mással jön. Jó, 14 év alatt kb 3-4-szer volt nálunk (abból egyszer annyira kiverte a biztosítékot, hogy megmondtam neki, hogy most van itt a vendégség vége) De mindig más pasassal jön. Én meg kerülgethetek valami idegent a házamban, mert ő hozza magával. Hiába mondom, hogy egyedül jöjjön, mit kezdjek egy vadidegennel. A másik az, hogy lop. Bármit, amit meglát. Fényképet, szalonnát, kolbászt, őrölt kávét, tisztítószereket, intimbetétet (nincs is méhe, nem menstruál már), fagyasztott holmit (kiolvad 400 km-en), terítőt (van neki is), pénzt, bármit. Nem akarom árgus szemmel vizslatni, hogy éppen mit csinál. Ti elhívnátok? Azért mégis csak az anyám, illő lenne, de hogy alaposan tönkrevágná a hangulatot, az is biztos. Na meg állandóan, és még mindig arról beszél vadidegeneknek, hogy őt milyen brutálisan verte a férje. Nos ez igaz, de az 20!!!! éve volt. Nem akarom, hogy minden erről szóljon már megint. A férjemet sem bírja elviselni, állandóan szapulja. Legutóbb is azért küldtem haza.

2017. márc. 17. 10:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
14%
Én nem hívnám meg, ez egyébként sem rendes ballagás, talán az érettségi előtt meghívnám az igazi ballagásra, akkoris csak úgy, hogy reggel jön, este megy és hozzánk nem jön, csak az iskolába és az étterembe.
2017. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
2%
Kérdezd meg lányod, hogy akarja-e, hogy eljöjjön anyád. Ha igen, és lányodnak szép ajándékot ad, akkor utána hívd meg étterembe. Ha nem ad ajándékot, akkor meg csak egy kávéra.
2017. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 patabee válasza:
100%

Én nem hívnám meg, mert ha szeretne téged, akkor tudná hogy ez neked baromira kínos, ha tényleg szeretne téged, akkor a párodat is elfogadná úgy ahogy van, mivel itt a lényeg hogy TE szereted!

Egyszóval, ha ő annyira nem képes érted hogy egyszer normálisan viselkedjen a kedvedért, legalább pár óra hosszára, akkor neked se legyen bűn tudatod hogy nem hívod meg!

azt kapja amit megérdemel! :)

2017. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteld meg annyival a lányod és a férjed, hogy nem hívod el azt a némbert.
2017. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám testvére hasonló kategória, annyi, hogy nem lop, de egy elmebeteg. Az elmebetegsége kb. 4 éve kezdődött, amikor elvált a férjétől. Mostanra anyám is belátta, hogy bajok vannak a toronyban, úgyhogy 2 éve nem volt nálunk :P

Én nem hívnám meg. Oké, hogy az anyád, de ez nem jelent semmit. Az embert személyében kell megítélni, nem a rokonsági fokában.

2017. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyugis ballagást akarsz? Ne hívd meg! Jó illik elhívni,de vendégségben meg illik visekedni...
2017. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám meg, de azért előtte megbeszélném ezt a lányommal.

Nem tudom mennyit tud a nagyi ilyesfajta dolgairól a lányod,de 14 évesen szerintem meg tudja ítélni ő is, hogy neki, szüksége van-e erre a ballagása napján, vagy sem, avagy be kellene egyáltalán kockáztatni, hogy vagy jól sül el, vagy sem. Persze mindezt úgy tenném, hogy ha azt látom rajta, hogy ő sem akarná, hogy részt vegyen a nagymama a ballagáson, akkor ne érezze úgy, hogy miatta nem lett meghívva, mert akár az ő lelkét nyomná ez a teher később, bármilyen oknál fogva, hogy ő nem akarta, hogy ott legyen a ballagásán. Szerintem ezt a férjeddel beszéljétek meg, és vonjátok bele valamilyen szinten a kislányt is.

De megmondom őszintén,hogy szerintem is nagyobb kárt jelentene a nagymama jelenléte, akár lelki, akár anyagi szempontból nézzük sajnos. (A lopások miatt)

2017. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem is tartjátok a kapcsolatot, akkor minek.
2017. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint valamilyen szinten hiányzik nekem az anyám, és a gyerekeknek a nagymamájuk. Na nem konkrétan az anyám, hanem AZ ANYA. Így nagybetűvel. De ha az anyám nem az anyám lenne, hanem csak egy random ember, az tuti, hogy már szóba sem állnék vele.


Az, hogy meghívjuk, aztán a ballagás után menjen haza, az nem megoldható, mert 400 km-re lakik tőlünk. Sajna ekkora távolságból lehet csak jónak mondani a viszonyunkat. Próbáltuk már azt is, hogy csak 50 km-re lakunk, de az nem volt elég, megtalált a hülyeségeivel. Ilyenekre gondolok, hogy pl mikor meghalt az apám, ők már 12 éve nem tartották a kapcsolatot. Nem is tudtunk róla semmit. Tulajdonképpen tényleg verte a családot is, és sokszor kellett éjjel menekülni is, szóval elváltak a szüleim. Egy nap felhívott az anyám, hogy meghalt apám. Kérdeztem, hogy ő ezt honnan tudja. A válasz, hogy a magyar FBI mondta meg neki. Ja képzelem, ahogy a magyar FBI a fateromat figyeli, és ahogy kileheli a lelkét, megeresztik a telefont anyámnak. (szerintem amúgy hivatalból értesíthették, mint a gyermekek anyját, mert tényleg akkor halt meg apám)


Az én ballagásomat is elszúrták mindketten. Konkrétan kivonult a rendőrség, és (még jó, hogy megvárták a végét) a végén bevágtak a bütykös taxiba, és elvittek anyámhoz.

2017. márc. 17. 14:06
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem hívnám meg. Írod, hogy már volt, hogy haza is küldted, most se lenne ez másképp, ezt te magad is tudod. Kíméljétek meg saját magatok ettől.
2017. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!