Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom hogy a nyolcadikos...

Tudom hogy a nyolcadikos ballagásomra maximum csokit és csokrot kapok, de nekem ezek pont, hogy nem kellenének, na ilyenkor mit csináljak? :D

Figyelt kérdés

Szóvaal, a helyzet a következő:

Ahogy ismerem a szüleimet (vagyis addigra már szerintem külön-külön anyum és apám lesz, mert most is a válás határán vannak, ez is bonyolít), a ballagásomat olcsón letudják majd. Ezzel alapvetően nincs is bajom, de nem szeretnék (sok) csokit enni vagy a vágott virág "halálát" nézni, előbbi mert próbálok fogyni, hogy a kilencediket ne így kezdjem és ahogy magamat ismerem, egy kis csoki is "bűnbe ejt", aztán csak azt veszem észre, hogy fél óra alatt eltűnt egy tábla Milka:D.

Nem akarok a ballagás miatt sem "kivételt" tenni, hogy "oké, akkor ma többet eszek", mert úgysem fogom lemozogni, mert délutánra már csak aludni lesz erőm (szerintem :D).

Nem szeretném, hogy anyáék ilyenekre költsenek, ha már hasznos dolgot nem kapok (pedig nem mondom, hogy nem lenne szükségem rá, de próbálok nem nyafogni, nem kell, hogy csak azért vegyenek bármit is, mert kihisztiztem), akkor azt a 2-3 ezer forintot is hagyják. A ballagási ruha 8000 ft volt kb., a hajam marad olyan, mint bármelyik másik napon, smink meg bármi egyéb szintén.

tehát a kérdéés: hogyan adjam a tudtukra megbántás nélkül, hogy ha nem maradandó és/vagy hasznos dolgot akarnak venni (mert ott van az az 1% esély, hogy talán mégis), akkor inkább ne is költsenek erre a hülye eseményre?



2017. márc. 18. 10:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%

Jézusom! Ennyire álszent vagy!

Hogy ne költsék a pénzüket (ami egyébként sem sok) több tábla csokira, virágra... beéred te egy új mobillal 25 ezerért... van neked fogalmad arról, hogy egy tábla csoki max. 1-2 ezer Ft, ahhoz képest a "csekélyke" kívánságod 25 ezerért...

No erre mondják, hogy: teljesen hülyének nézel mindenkit, vagy csak félig???

2017. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Azt is mondhatod, hogy a csoki, meg a virág árát, akár oda is adhatnák neked, mert valószínű hasznosabb maradandó dolog lesz belőle.

Amúgy nem tudom milyen korosztály ír ide, én anno hi-fi tornyot kaptam általános iskolás ballagásomra, meg ezüst nyakláncot medállal (megjegyzem sose voltunk gazdagok), igaz nem is 2-3as bizonyítványom volt.

Ez a minek neked telefon kérdés pedig... manapság a fiatalok messengeren, facebookon, viberen és hasonlókon kommunikálnak és szociálisan igen csak hátárnyba esik az a kortársai közt, aki nincs fent ezeken a felületeken. Ha nem látja a bejegyzéseket, nem reagál, mert manapság ezek a beszédtémák, és ha lemarad, akkor már gáz. Sajnos ez van, a mai tizenévesek a mostban élnek és online. Ehhez pedig nem árt, ha van egy telefon, ami képes ezen alkalmazások futtatására.

Amondó vagyok kérdező, hogy vesd fel a szüleidnek és a rokonságnak, hogy a virág és a bonbon árát inkább adják oda, te pedig gyűjthetsz belőle arra amire szeretnél. Ha eléred a 16 éves kort, akkor mehetsz diákmunkázni is, így könnyebb lesz anyagilag az életed.

2017. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
66%

Virágot venni az ünnephez tartozik. Ez olyan, mintha a fiúk húsvétra kijelentenék, hogy ők bizony fogyóznak és tojás helyett légyszi zabpehellyel kínálják. Mint látod: NEM TALÁL AZ ÜNNEPHEZ.


A közeliektől esetleg kérheted, hogy ne vágott virágot vegyenek, hanem cserepeset, abból is van olcsóbb, legalább megmarad.


Nem tudom hogy gondoltad az elméleted: kiírod szépen facebookra, hogy minden kedves ismerős, barát, sokon, akinek szándékában áll egy csokit adni neked, az inkább adjon 500 F-tot helyette? Vagy hogy működne?


Anyukádék csak egy valaki a megajándékozók közül, mégsem kérheted, hogy (az anyagi helyzetüket ismervén) egy 3000 Ft-os csokor helyett 25. ezer forintos telefont kapj... Abuszurd ötlet.

2017. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%

Jó ajándék a csoki, ha fogyózol, mert az életre nevel, lemondásra :D


Viccen kívül, majd továbbajándékozod...

2017. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
58%

Lol, altalanos iskolas ballagasra egyaltalan minek barmifele komolyabb jutalom, beleertve a tobb tizezres mobilt? Alap dolog elvegezni. Az altalad lefikazott virag es bonbon az, ami illik ide es/vagy egy csaladi ebed, kozos program.

Ha mar ennyire nem tudsz mit kezdeni magaddal, kerj valamilyen utalvanyt konyves/ruhaboltba vagy kondiberletet. Vagy valamilyen olcsobb ekszert (nem kell a gagyibizsura gondolni, igazan szep holmik kaphatok a 25 ezer Ft-nal joval kevesebbert is.)

En egyebkent tehetos csaladbol szarmazom, megis anno virag, csoki es egy csaladi kerti parti volt a jutalmam. En magam kertem ezt, feleslegesnek ereztem a flancolast es rohejesnek, ahogy a full 2-essel vegigcsuszo osztalytarsaim hencegtek a szerintuk jol megerdemelt meregdraga telefonnal, hatalmas mennyisegu kp-val stb-vel. Pedig en kozel kituno voltam, megsem ereztem ugy, hogy nekem ez most alanyi jogon jarna.

2017. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Na figyeljetek!

Épp ez az, hogy nem akarom, hogy bármit is vegyenek akkor inkább!

Nem én "akarok" telefont, hanem anyámtól már konkrétan elvárás, hogy ha megyek valahová, legyek elérhető facebook-on (legalábbis ha van wifi vagy mobilnetem), mert ő nem szórakozik azzal, hogy feltöltögesse a telefonomat minimum 1500-zal, mert "sokban van az, ahhoz képest, hogy mennyiszer vagyok kiránduláson/táborban/programon"! Én elvoltam gombos telefonnal is ameddig nem vettek nekem okostelefont, ami persze 512 mb RAM-mal csak idegesített, mert mindig a legrosszabbkor fagyott le...

2017. márc. 18. 11:38
 17/35 anonim ***** válasza:
92%
Ezt tisztázd a szüleiddel. Szerintem megértik, de ne várj drága ajándékot.
2017. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%
Es ezt miert nem a szuleidnek adod elo? Ha tenyleg valos a problema, akkor biztosan megoldjak valahogy. Egyebkent husegnyilatkozattal meg akar ingyen is kaphatsz mobilt, csak termeszetesen akkor kot a szerzodes.
2017. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy szerintem leginkább a kérdésed stílusa az, ami itt pár embernél kicsapta a biztosítékot.

A "tudom, hogy a nyolcadikos ballagásomra MAXIMUM csokit es csokrot kapok" meg a "ballagásomat olcsón letudják majd" eléggé undokul, követelõzõen hangzik.

2017. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
47%
Mitől olyan nagy szó elvégezni az általánost? Egy jobb képességű csimpánznak is sikerül, kis túlzással. Az persze más, ha a 8 év alatt végig olyan teljesítményt nyújtottál, és az egyik legjobb gimibe vettek fel. De ha 2-3-4el végzed, az nem dicsőség.
2017. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!