Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek el 18...

A szüleim nem engednek el 18 évesen?

Figyelt kérdés

Nem túl jó a viszonyom a szüleimmel, minden egyes bulit úgy kell kikönyörögnöm, hogy egy héttel előtte szólok róla, aztán előző nap nagy nehezen eldöntik, hogy mehetek-e. Utálok itthon lenni, állandóan piszkál anyukám, hogy "miért nem tanulsz" és "miért nem eszel" vagy beleköt valami legapróbb dologba, mondjuk múltkor abba, hogy miért nem toltam be a székem. Haha.


Pedig rendesen tanulok, ami érdekel és szeretem, abból ötös vagyok, ami meg nem, abból hármas-négyes. Ezek úgy átlagban kiegyenlítik egymást kb, szóval ilyen 4-es körül van az átlagom. Csak ugye mindig azzal van a baj, amiből nem vagyok jó, hogy na abból miért nem vagyok jó.


Elég sok apró szarságon össze tudunk veszni, a székbetolástól a továbbtanulásomon át a politikai beállítottságomig, hogy már a vallást ne is említsem, mert utálják a nézeteimet. (Főleg anyukám.)

Szóval van itt konfliktus alap bőven. Meg azzal próbálnak nevelni, hogy nem adnak zsebpénzt. Hát, ezzel nagyon lehet, kerestem diákmunkát.


Jó, nem dumálok többet, a lényeg: a múltkor a barátaimmal egy péntek délután borozgattunk és dumáltunk, és felhívott, hogy mit csinálok. Mondtam. Erre elkezdte, hogy azonnal menjek haza. Kérdeztem miért, péntek van. Válasz: csak, mert azt mondtam.

Aztán lecsapta a telefont, próbáltam visszahívni, hogy megbeszéljük, de nem vette fel, és az sms-emre sem reagált.

Olyan fél nyolc fele hazaértem.


Egész másnap durcizott velem, nem is köszönt, rám sem nézett, mondom jólvan akkor. Ma meg mondtam, hogy elmennék találkozni ismerősömmel, este jövök. Válasz? Nem, vagy kérdezd meg apád. Apám azt mondta oké, csak beszéljük meg mikorra jövök, meg anyámmal dumáljam le. Mondom jó. Anya, ez van. Anya: Hát nem, mert itthon fogsz maradni.

Jó, de minek?


Baromira elegem van abból, hogy szobanövény vagyok vagy mi, szeretném letörni a szarvát már, hogy ez szerintem nem normális.

Vagy normális? Lehet én vagyok a nem normális, azt is elhiszem.


Vagy csak lépjek le? Mert attól félek, hogy megpróbál fizikailag visszatartani valamelyikük, és volt már rá példa, hogy megütöttek, ha összevesztünk.


Kérlek, adjatok valami tanácsot, mert elég bizonytalan vagyok. Köszi.



2017. márc. 18. 16:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

NEM KELL ENGEDÉLYT KÉRNED. Már túl késő. Vannak ilyen szülők akik ok nélkül a hatalmuk mutatása miatt azt mondják nem.

14-16 évesen el kellett volna kezdeni afelé vinni hogy nem számolsz be mindenről stb.

2017. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor most csak lépjek le?
2017. márc. 18. 16:26
 3/19 A kérdező kommentje:
Eléggé félek, tuti jön majd megint ez az én kenyeremet eszed duma.
2017. márc. 18. 16:27
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Ameddig a szülődnél élsz ő dirigálhat. Ha külön mész, külön éled az életed, amit megtehetsz, nem tilthatja meg.
2017. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
36%
Kéne keresned egy albérletet, valami ismerőssel közösen simán meglennétek. Egyébként meg törvény szerint már rég nem mondhatná meg, hogy hol légy és mikor. Szerintem ha nem lehet megbeszélni velük akkor el kéne húzni a csíkot.
2017. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt szeretném majd, csak 5 éves gimiben vagyok, és ugye még van egy évem. Addig nem tudom hogy oldhatnám meg pénzügyileg, mert azért a diákmeló sem elég mindenre.:D
2017. márc. 18. 16:35
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Azért zsarnokoskodni nem kéne a lánya fölött. Úgy látszik, apud engedékenyebb. Ő segíthetne neked. Ha meg ő elenged, menj, neki is ugyanannyi szülői joga van.
2017. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
58%
Nem tudok érdemben tanácsot adni neked ,de sajnos ugyan így voltam én is. Soha nem engedtek sehová se buli se haverok semmi... Nálam az volt a megoldás, hogy letettem a szakmámat elmentem dolgozni és összeköltöztem a párommal! Nagyon szeretem a szüleimet és nem haragszom ezért, bár felnőttként sokszor a fejükhöz vágtam, hogy miattuk nem éltem... Azóta van 2 gyermekem és én nem fogom őket így nevelni az tuti...30/L
2017. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tök jó mert most jöttek vendégek és éppen nekik beszéli ki, hogy milyen gáz vagyok. Jó lesz ez érzem:D

Köszönöm c:

2017. márc. 18. 16:45
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
1es, nagyon el vagy tévedve. Míg a szülei tartják el, addig ők dirigálnak.
2017. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!