Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengednétek a 20...

Szülők, ti megengednétek a 20 éves lányotoknak, hogy elköltözzön az ismeretlenbe?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk, de a lányom Pestre megy majd tanulni szeptemberben és már most oda akar költözni. Jelenleg nincs munkája, bébiszitterkedni akar és úgy gondolja, hogy Pesten egyből találna gyermekfelügyelet állást. Azonban nekünk senki ismerősünk nincs ott, aki tudna segíteni neki albérletet keresni, ráadásul most lett vége a kapcsolatának, így szerintem nagyon menekülni akar a múltból.

Mi nagyon féltjük, nehogy valami ismeretlenhez költözzön, aki bántja, illetve számunkra a főváros is mumus, veszélyes hely.


2017. márc. 22. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

bébiszitter melóból max szobát tud bérelni..talán

tudja az albi árakat? először azokat nézzétek meg. vagy dolgozzon otthon pár hónapot, és utána költözzön fel, mikor lesz pénze

2017. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha járt már nagyobb magyarországi városban egyedül, akkor Pest nem veszélyesebb, igazából az egyik legbarátságosabb és biztonságosabb nagyváros a világon. Nyilván az emberek közömbösebbek egymással és a bunkókkal való találkozás valószínűsége is nagyobb, de nem veszélyes hely, ha a lányod nem ostoba.

Bébiszitter állásnál viszont jobbra lesz szüksége az önfenntartáshoz, amire most meg is van az esélye.

2017. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is 20 évesen kerültem el otthonról, igaz, én 1 évig előtte bejárós voltam, úgyhogy némileg hozzászoktam a pesti élethez.

Mindenféleképpen nézzétek meg együtt az albiárakat. Egy bébiszitter nem keres olyan hű, de sokat, mint külföldön, nálunk ugye nincs is akkora keletje. Leginkább 4-6 órákra szoktak alkalmazni családok bébiszittereket, nagyon maximum 80 ezer forintért és akkor még talán sokat is mondtam. Sok helyen elvárás a B kategóriás jogsi és a saját autó, mert azzal kell hozni-vinni a gyerekeket. Pesten jelenleg 80 ezer alatt csak félszobát-szobát tudna bérelni, de azok is alsó hangon 50 ezernél kezdődnek, és sok helyen még rájön a rezsi is. Úgy nem lehet gondolkodni, hogy jó akkor mondjuk fizetek össz-vissz max. 60 ezret az albira és mekkora király vagyok, mert marad 20 ezer forintom. A kaja drága, sajna még akkor is, ha magának főz, és ugye bármikor beüthet egy betegség, a hazautazások költségei, meg hát akkor néha beficcen egy mozi, egy iszogatás ami alsó hangon is 5 ezernél kezdődik, akárhova megy az ember.

Ti viszont ne féltsétek Pesttől, nem olyan veszélyes hely ez, van egy-két íratlan "alapszabály" pl. senkinek nem adunk pénzt és átnézünk rajtuk, vagy hogy vannak bizonyos részek, amelyeket tanácsos elkerülni, piát nem hagyunk szabadon az asztalon, idegentől nem fogadunk el, blabla, ezek igazából még vidéken is érvényesek szerintem.

Albérletnél is az ingatlan.com-ot ajánlom, vagy Facebook-os csoportokat, ha olyat akarnak rátukmálni, hogy fizessen 8-10 ezer forintokat és kap egy listát, címekkel, akkor meneküljön, mert átvágás, a hirdetés, ahol nincs kép, szintén lehet átvágás, gyanúsan olcsó és jó helyen lévő albérlet ismételten átvágás.

20 évesen lassan ideje leválni a szülőkről, ne korlátozzátok, mert annál csúnyább lesz az elválásotok.

2017. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Megértem, hogy aggódtok a lányotokért, ez természetes. Ugyanakkor fiatal fiúk és lányok ezrei költöznek hasonló helyzetből évről évre a fővárosba - sőt, Németországba, Angliába, szóval még messzebbre - a jobb megélhetés és több lehetőség reményében. És hát javarészt jogosan. A vidék is elég tág fogalom, de ha elmaradottabb, kevés munkalehetőséget nyújtó környéken éltek, akkor inkább támogassátok a kitörési kísérletét, még ha nehéz is.

Az fontos, hogy legyen valami szakmája, mert oké, hogy bébiszitterkedik majd, de ez tényleg csak átmeneti megoldás lehet.

2017. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
20 évesen nem kell engedélyt kérnie, neked se az a dolgod, hogy tilts vagy engedj. Inkább segíts neki átgondolni, milyen lehetőségei és buktatói, veszélyei vannak a tervének, hogyan jár jobban. Budapest tényleg nem egy farkastanya, 19 voltam, amikor odakerültem tanulás miatt vidéki kisvárosból úgy, hogy életemben háromszor jártam ott előtte, mindig kísérővel. Ha ragaszkodik hozzá, támogasd, legalább azzal, hogy ha bármi gond van, az otthona mindig nyitva áll előtte, titeket hívjon először, ha bajban van. Lehet, hogy bejön neki a dolog, akkor szuper, lehet, hogy nem, akkor meg legfeljebb hazamegy szeptemberig, de legalább tapasztalatot szerez, felelősebben, okosabban tud gondolkodni.
2017. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem gyerek 20 eves

Engedjetek felnoni ha baj lesz ugyis segitseget ker.

2017. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem tartom jó ötletnek, hogy csak úgy elindul a csomagjával és aztán lesz, ami lesz.

Abban viszont semmi rosszat nem látok, ha előre keres munkát és ha már talált valamit, akkor megy. Egyébként bébiszitteres munkánál sokszor van olyan, hogy helyben szobát is biztosítanak. Szóval szerintem akár össze is jöhet neki. Nekem is dolgozott több ismerősöm is így, jellemzően külföldi családoknál.

2017. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Jogilag semmit nem tehetsz, ha a lányod nincs gondnokság alá véve(ami egy jogi procedúra, és megfelelő orvosi papírokkal igazolt, alátámasztott megbomlott elmeállapot kell hozzá, amit nagyon szigorúan vizsgálnak)


Amúgy amit mondasz, hülyeség. Minden város veszélyes, minden városban vannak olyan veszélyes helyek, ahol gáz az, ha az ember éjszaka egyedül arrafelé járkál.


Budapesten pl.nem szerencsés éjjel járkálni a Tabánon és hasonló helyeken - Budavári Palota és társai. De régen ez is más volt. Anyu a 70-es években volt fiatal, kristálytisztán emlékszik, hogy akkoriban még vidáman járkált arra egyedül, eszébe se jutott, hogy leüthetik, elvehetik mindenét(olyan sok mindene mondjuk akkoriban nem volt senkinek, szegény világ volt)


Amúgy pedig ez egyénfüggő. Aki talpraesett, azzal nem lesz gond, nem kell félteni, aki nem, nos az gáz.

2017. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Nincs engedem vagy nem engedem. Ebben az egészben segítőként részt vehetsz. Ha tiltasz akkor sehogy. Jól írták előttem hogy segíts keresgélni neki.
2017. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
20 éves, nem kérdés többé az engedem-nem engedem. De babysitterként 1 hónap múlva sírva fog hazarohanni, mert "jaj abban a csúnya városban nem lehet megélni". Normális munka büdös neki?
2017. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!