Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti ezt megengednétek?

Szülők! Ti ezt megengednétek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy venni szeretnék egy hörcsögöt, tenyésztőtől. Mivel a közelünkben nincs tenyésztő, Bp-re felutaznék érte vonattal.

Tudni kell, hogy a már 2 éve volt, egy de sajnos daganatos betegségben elpusztult.(őt kereskedésből vettem) A leendő hörinek már megvan a helye, csak még pár dolgot kell beszerezni (széna, homok, kaja, forgács). A ketreceket és a berendezést is én vettem.

Apa még azt mondja rá, hogy oké (csak annyit fűzött hozzá, hogy ne sírjak, ha megint 2 éven belül elpusztul), de Anya nem engedi. Azt mondja, hogy jó az is, ami a kereskedésben van. De én nem akarok egy beteges, beltenyésztett hörcsögöt, de ezt nem érti meg.

A vonatjegyet én fizetném.

Hogyan győzzem meg?


2016. dec. 21. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Most nem rosszindulatból mondom, de az átlag életkoruk 2-3 év. Senki sem garantálhatja, hogy a tenyésztőé nem lesz beteg, vagy épp nem pusztul el 2 évesen. Tudtommal hörikre nincsenek olyan szűrések, mint a kutyákra, macskákra.
2016. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, de nagyobb az esélye, hogy tovább fig élni, nem lesz ideggyenge stb... És több szín is előfordul (tudom, ez nem egy póló, hogy ez alapján válasszák, de nekem ez is fontos).

A másik pedig, hogy nem akarok egy kereskedést sem azzal támogatni, hogy tőlük veszek állatot.

2016. dec. 21. 21:23
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ja mert jobb a tenyértő, aki ki tudja hogy párosítja meg szaporítja őket... Még ha kutyáért mennél, megérteném, de egy hörcsögért... Sok hűhó semmiért.
2016. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanolyan a kereskedőtől való höri is. Összes ismerősnek onnan van. Nekem is onnan volt. Kb. 50 hörcsögről beszélünk. Egyik sem volt beteges, gyenge idegzetű. 4 évig élt sok. Felesleges ezért Pestre menni. Inkább nevelés, etetés kérdése.
2016. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Hörcsögöt tenyésztőtől? Ilyen van? Miféle pedigrés egér lehet az? :D

Ha kimész a házatok elé a pusztába ott is terem mindenféle hörcsög, nem kell azt tenyészteni, megfogsz egyet és kész. Ezért felutazni Pestre?? :DDD


Hörcsög-tenyésztő... Pofám leszakad :D Ja, egy hajléktalan lakásán biztos van enyészet-tenyészet :D

2016. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Aki jártas hörcsög témában, az tisztában van vele, hogy az ő tenyésztésük, így ugyanolyan figyelmet igényel, mint egy kutyáé vagy egy macskáé. Magadtól nem tudsz felmenni érte Pestre? Vagy ahhoz még fiatal vagy?

Én is tenyésztőtől hozom a hörcsögeimet, mert a kereskedésben nagy a beltenyészet, együtt tartják a testvéreket, így sok nőstény már vemhesen kerül a gazdihoz (és lefial 3-10 beltenyésztett, vérfertőzött kicsit), és rengeteg gyenge idegrendszerű van köztük.

Ha ez opció, menj fel egyedül.

10 éve hörcsögtartó

2016. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, szóval egyedül mehetnék, de csak úgy nem akarok beállítani egy állattal :D
2016. dec. 21. 21:51
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

a hörcsögnél gyakori a daganat.

ennek ellenére jó ötletnek tartom az igyekezetet.

apád kérd meg h győzze meg ANYÁD!!!

2016. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki,hogy a gyerekem tájékozott és nem akarja a kereskedéseket támogatni a szaporításban.

Kisállatoknál még csúnyább dolgok vannak, mint a cicák-kutyák szaporításánál.

Mindenképpen tenyésztőtől vedd a hörcsögöd. Anyukádnak miért nem mindegy amúgy,hogy honnan veszed? Kb ugyanannyiba kerül tenyésztőnél is, de legalább kézhez szokottan kapod, egészségesen, pontosan ismerve a hátterét.

Egy kereskedésben azt sem tudják megmondani biztosan,hogy mennyi idős és hogy milyen nemű.Több ismerősömnek volt szerencséje vemhes állatot hazavinni.+simán lehet,hogy a szülei testvérek voltak. Semmiképp ne vegyünk kereskedésből élő állatot..

Szóval jól gondolkodsz.

Ha apukád megengedte,hogy Pestről vegyél,akkor mondd el neki,hogy mikor mennél megvenni és menj. 16 évesen nem értem miért ne vonatozhatnál egyedül pl:D Ennyi idősen sokan távoli városban tanulnak, heti szinten vonatoznak egyedül.Szóval hajrá,nem vagy már olyan kicsi.

Arra viszont ügyelj,hogy ne kelljen sokat kint lenned a hidegben a hörcsöggel és jól béleld ki a dobozt amibe szállítod.

2016. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
csak ne verd meg a hörcsögöt
2016. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!