Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14 éves vagyok, anyuval élek...

14 éves vagyok, anyuval élek (elváltak szüleim 2 éves koromba) most hirtelen elfelejtettem, hogy 14 vagy 16 éves kortól van az hogy a biróságon én dönthetem el hogy mikor megyek apához és mikor nem?

Figyelt kérdés
Ugye eddig 2 hetente mentem. Meg még az lenne hogy meddig "kötelező"mennem?
2017. márc. 24. 11:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy köteles ott aludni egyáltalán. Lehet, hogy hivatalos ügy lesz belőle, de téged fognak megkérdezni róla és ott elmondhatod, hogy miért nem szeretsz ott lenni, meg fogják érteni biztosan.
2017. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
22%

A bíróság nem Neked szól, hanem a nagykorú szüleidnek, és hogy azt mennyire tarják be a szüleid, nem kötelező a bíróság orrára kötni.


Te vagy aki eldöntheti, hogy anyádnál, vagy apádnál érzed jól magad. (ezt nem illik kihasználni részedről, ugye tudod?)

A bíróság jogi szervezet és nem a családod.


Ha intelligens a családod, akkor bíróságra nincs szükség.

Sajnos nem mindig ez a helyzet, és az egoizmus győzedelmesebb.


Nem vagy láncra kötve, ha elmész otthonról akár elmehetsz bármelyik szülődhöz is.


A láthatósági jog, egy ostoba szabály.

(sajnos ostoba embereknek erre szükségük is van), bocs, ezt általánosságban értem.


14 évesen már elég érett vagy, hogy tudd, hol jobb.

Ismétlem, ezt nem illik kihasználnod.

Az-az a taktikázás két szülőd közt nem gerinces dolog.

Ezt ugye érted?

Légy korrekt és becsületes és okulj a szüleid hibáin.

Ne tanuld meg tőlük, hogyan kell utálni.

Inkább ellenkezőleg.

2017. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%
18 évesen donthetsz úgy, hogy nem akarod a kapcsolattartast. Amíg kiskorú vagy, addig hivatalosan kötelező. Azt vedd szamitasba, hogy ha nagykorukent nem mész, onnantól kérhető, hogy szüntessék meg a gyermektartasdijat akkor is, ha tanulsz, a kapcsolattartas hiánya ugyanis ok az erdemtelensegre
2017. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, majd 18 éves korodtól eldöntheted, előbb nem. Összekevered azzal, hogy 14 éves kortól azt döntheted el - ha nincs egyéb akadálya - hogy melyik szülőddel élj, és nem azt, hogy a másikkal tartsál-e kapcsolatot.

Egyébként meg:

Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

Btk. 210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető az elkövető, ha a kapcsolattartást az elsőfokú ítélet meghozataláig megfelelően biztosítja, és az elmaradt kapcsolattartási formák pótlását megkezdi.

2017. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
amint betoltom a 18-at onnantol mar ugy sem kulf gyerektartast ha tanulok akkorse.noverem aprilisba volt 18,majusba mar bent ultek az ugyvednel hogy majd keri vissza apam a 26 ezer forintjat amit gyerektartasnak kuldott majusba.meg 3 evig tanult tesom utana.
2017. márc. 24. 12:56
 16/31 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező (#15) ez a tiszta sor, nem? 18 éves korodtól neked nem kell kapcsolatot tartani, neki meg nem kell fizetni, és élhettek mindketten boldogan:)
2017. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

"A kapcsolattartási határozatok végrehajtása 14 éves kor felett


A gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról szóló 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet szerint, ha a kapcsolattartás a 14. életévét betöltött gyermek befolyásmentes, önálló akaratnyilvánítása miatt hiúsul meg, a gyámhivatal a végrehajtási eljárást felfüggeszti, feltéve, hogy a felek - kérelemre vagy a gyámhivatal elrendelése alapján - igénybe veszik a közvetítői eljárást, vagy a felek bármelyike kéri a kapcsolattartás megváltoztatását, korlátozását vagy megvonását. Az eljárás felfüggesztésére a közvetítői eljárás befejezéséig, legfeljebb azonban a közvetítői eljárás megindulását követő két hónapig, vagy a kapcsolattartás megváltoztatására vagy megvonására irányuló eljárás lefolytatásáig kerül sor."


[link]


Vagyis: amennyiben nem akarod ilyen formában a kapcsolattartást, indíthattok eljárást a megváltoztatására, igénybe vehettek közvetítői eljárást (mediációt) is. Teljes mértékben figyelembe veszik a te (befolyásmentes) véleményedet, mivel a kapcsolattartás nem a különélő szülő, hanem a gyermek érdekében történik, ezt hajlamosak elfelejteni a gyereket bosszúállásra használó szülők (meg némelyik ide irkáló is.) Hülyeség, hogy 18 éves korodig kötelező kéthetente ott aludnod, ha nem akarsz, mert különben irgum-burgum, van mód ennek a megváltoztatására. Menjetek be a gyámhivatalba, és adjátok elő a problémát, segíteni fognak.

2017. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
igen,de noverem 22 es meg o is megy hozza..igaz nem alszik ott baratja vegett de megy,sot 18 evesen meg boven ott aludt.jo nem is ez a lenyeg..mert az tesom dolga.de elvileg 2 hetente van a lathatas es nem kenyszerithet arra hogy azon kivul atmenjek,de mikor delelottos akkor 1 heten 1 nap muszaj atmennem..mikor anyu delutanos o megengedne hogy itthon maradjak egyedul mert tudok magamra vigyazni,anya delelott megfoz atmegy boltba en hazaerek megetetem allatokat es a tobbi teendo(ilyen pl a mosogatas,kiteregetes)mar csak alap dolog,hazaer anya kikerdezi lecket stb.eddig sose volt semmi bajom de kenyszeritenek arra hogy olyankor fel 2-tol este 8-ig legyek ott..
2017. márc. 24. 13:11
 19/31 anonim ***** válasza:
40%
Nem kényszeríthetnek rá. Szabályoztassátok újra a kapcsolattartást, úgy, ahogy neked megfelel, egyébként nemcsak személyes találkozó létezik, más módot is kérhetsz. Azt, amiben megállapodtok, be kell tartani, de azon felül semmit nem várhat, eljárást is fölöslegesen indít. Amúgy pedig maximum bírságot szabnának ki édesanyádra, ha ő akadályozza a láthatást, nem fognak rendőrrel odacipelni apádhoz, olvasd végig, amit belinkeltem. Ismétlem, a kapcsolattartás MINDEN ESETBEN a gyerek, és NEM a szülő érdekében történik, te 14 évesen fiatalkorú vagy, és korlátozottan, de cselekvőképes, tehát a véleményedet, kérésedet teljes mértékben figyelembe kell venni a szabályozásnál.
2017. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Nekem kötelező volt menni apámhoz, amikor szoba mertem hozni, kb 10 évesen annyit mondtak, ha nem megyek anyut börtönbe zárhatják, így tűrtem és tűrtem a sok borzalmas kegyetlenséget amit ott át kellett élnem. Borzasztó ez a dolog.
2017. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!