Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy rejtsem el a sebeim...

Hogy rejtsem el a sebeim anyaek elol?

Figyelt kérdés
rendszeresen vagdosom magamon direkt a combomon hogy ne lassak meg... egyszer bevallottam nekik hogy csinalom aztan megigertettek velem hogy soha tobbet. aztan persze csinaltam azota sokszor...tenyleg abba akarom hagyni es buntudatom van mert hazudok nekik de nem megy. a meleg miatt a combomon nem folytathatom lassan mas helyet kell keresnem a testemen ahol csinalom..de mar tele van sebekkel mit csinaljak hogy ne jojjenek ra? nagyon felek hogy csalodnak bennem vagy valami nagyobb baj lesz..

2017. márc. 30. 17:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit, hátha ebből jobban megérti valaki: az önvagdosás az esetek hányadában kényszerbetegség, akárcsak a kényszeres körömrágás - utóbbiról is kérdezhetné bárki ennyi erővel -ami hibás felvetés sok esetben-, hogy "Minek tövig, véresre rágni?? Sajnáltatni akarod magad??" -ezt ti se gondoljátok komolyan, hogy önsajnálatból rág valaki körmöt tövig...


Pedig az önvagdosók nagyobb hányada hasonló okokból teszi, mint a véresre körmüket rágók...


(De a kisebb hányaduk valóban önsajnáltató, már ami a vagdosókat illeti.)

2017. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
31%
Az önsajnálat meg a vagdosás szerintem semmit sem old meg.
2017. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
46%

Nálam 20onévesen az agresszió és a frusztráció levezetése volt. A tenyér könnyebben fedezhető és jobban is gyógyul, persze máshová jutott.

Doki és környezetváltozás mindenképpen kell neked.

2017. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
47%
amúgy 32F vagyok mielőtt vki besorolna az emósok közé. :D
2017. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
50%

Mar elnezest, de az utobbi par evben lett ekkora nagy nepszerusegnek "orvendo" dolog ez a vagdosas. Itt gyakorin meg par honapja! Ez egyszeruen egy divat-depiseg, amit valamiert sokan kovetnek.


Aki VALOBAN szenved az titkolja. Aki kiirja az internetre, az sajnalgatasra vagyik, arra hogy azonnal melydepresszios pszichologiai esetkent beszeljunk rola. Ez olyan, mint az ongyilkossag: nem az a valodi beteg, nem az fogja megtenni, aki gyakorira kiirja! Hanem az, aki meg leirni is szegyenli.


Ezt a hulye onvagdosast most egymastol szedik a 12-20 kozottiek, akik figyelmet es szanakozast akarnak. Ismetlem, aki valodi lelki beteg, az szegyelli. Nem fog rola litaniakat irni egy kozossegi oldalon.

2017. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

"Mar elnezest, de az utobbi par evben lett ekkora nagy nepszerusegnek "orvendo" dolog ez a vagdosas. Itt gyakorin meg par honapja!"

Neked erről statisztikád van? 30 éves vagyok, amikor én voltam 14-15 éves, ez már akkor sem volt ritka jelenség. Sőt, természetesen már az előtt is létezett ez a dolog, maximum te vagy az, akinek ez most került a látóterébe, de még itt, az oldalon is mindig is téma voltt, legalább is abban a tíz évben, mióta fent vagyok itt, azóta igen. Sajnos egy időben még én is csináltam, tizenévesen, szerencsére egy év után abba tudtam hagyni, ma már nagyon sajnálom, hogy nem hamarabb, akkor nem lenne ilyen csúnya a bal karom.

De igaza van annak a válaszolónak, aki a körömrágáshoz hasonlította, tényleg olyasmi, rohadt nehéz megállni, ha valaki elkezdi egyszer.

Én csak azt nem értem, hogy aki ennyire leszarja a másik ember problémáját, az miért ír ide egyáltalán? Én inkább erről kérdezném meg, hogy mégis mire jó.


Kérdező, te remélem kérsz segítséget, hidd el, egy pszichológus fog tudni segíteni, és nem ciki beszélni neki erről, biztosan látott már ilyet, sajnos ez gyakoribb, mint hinnéd.

2017. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Behalok, én meg basszus plasztikai műtétek előtt a fájdalomtól félek, te meg elcsúfítod magad a fájdalomért. Nem egyezünk meg? Én jobban nézek ki és neked fáj?


Van lézeres kezelés amúgy, az segít eltávolítani a heget, addig hordj olyan ruhát ami eltakar. Gondolom nem térd alatt vagdostad magad. Addig érő szoknya, nadrág-

2017. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

"aki valódi lelki beteg, az szégyelli"


Ő is szégyelli, azért rejtegeti. És ez egy anonim oldal, nem közösségi oldal. Bírom, hogy itt mindenki ekkora fotelpszichológus...

2017. márc. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
26%

"Ez egyszeruen egy divat-depiseg, amit valamiert sokan kovetnek."


A depresszió nem divatjelenség. Az önvagdosás mint feszkó-levezetés, és/vagy trauma önkénytelen reakciója az, ami kb az ezredforduló óta új jelenség, de ha most megint olyan TÉNYre utalok, hogy még az orvos egy része se titkolja, hogy abortált, megölt magzatokból nyert szövettenyészetet tartalmaznak kb az ezredforduló óta az oltások -illetve némelyik gyerekkori "védő"oltás-, akkor törli megint a vakcinalobbi, hiába szóltam az igazságról... vagyis pont ezért, mert ki mertem mondani az igazságot...


Azzá válsz, amit megeszel - távol-keleti mondás. És nyilván az anyagcsere minden formájára igaz, a környezetszennyezéstől a véráramba juttatott kémiai anyagokig... Az oltás alu-ötvözet tartalmáról (régebben higanyötvözet) ne mis szólva... na meg véráramba juttatni kórokozót?? (Még ha gyengített is...) Még soha nem bizonyították, hogy ez "kell" egy állatnak, vagy egy embernek...


Ép ésszel gondolja végig bárki: megölnek egy magzatot. Mindennek van érzelmi kisugárzása, a gyilkosságnak is. Miből áll ez az élmény? Abból, hogy a magzat az életéért küzd, erről ultrahangos felvételek is léteznek! KÉSSEL megtámadja az orvos a magzatot, hogy megölje.


Lényegében ez az abortusz. Na most, ebből a szerencsétlen megölt magzatból szövetmintát vesznek, kitenyésztik, és hozzáadják a "védő"oltáshoz, a véráramába juttatva élő, hős-vér gyerekeknek...


Az ezredforduló óta az orvosok által BEVALLOTTAN is tartalmaz abortált magzati szövettenyészetet a gyerekeknek szánt oltások egy része.


Az önvagdosás is azóta jellemző MÓDSZER a kamaszkori frusztráció, trauma stb levezetésére.


Tehát csak a MÓD az, ami újdonság. Látható, hogy miért.

A pszichológia létezése óta, Freud és Jung óta ismerjük a tudatalatti hatását.


Nem tudatos a legtöbb ember arra, hogy amit megeszik, meg amilyen anyagot fecskendeznek belé, vagy tablettát lenyel, az érzelmileg hat rá annak megfelelően, hogy milyen rezgést hordoz.


Ezt a mechanizmust sikerrel alkalmazzák jó célra is, gyógyító célra: homeopátia a neve. Kutyaharapást szőrével elv. NEM placebo, hiszen állatokon is sikerrel alkalmazzák.


Tehát reális, tudományos tények, melyekre utalok. Beleértve a hatásmechanizmust is.


Az önvagdosás mint módszer tehát újdonság, és elsősorban ezért újdonság, kb az ezredforduló óta.


Ellenben a depresszió viszont mindig is létezett, főleg kamaszkorban gyakori.

2017. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
* hús-vér
2017. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!