Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyereket hogyan lehet...

Felnőtt gyereket hogyan lehet rávenni, hogy költözzön ki a szülői házból?

Figyelt kérdés
Jövőre végez, egyetemista. Diákmunkával keres, az még nem elég, hogy albérletre teljen. Vidéki városban pedig nem is lenne feltétlenül indokolt, hogy külön költözzön, csakhogy: tiszteletlen az anyjával, fárasztja a döntésképtelenségével pitiáner dolgokban, nem tart rendet maga után, úgy kell hetekig könyörögni, hogy megcsináljon valamit, mindent halogat, stb. Ha ezeket fölemlegetik neki, napokig képes dühöngeni, ő a mártír. Minden visszapattan róla, képtelen átlátni a helyzetet. Az anyja elrontotta azzal, hogy elkényeztette, most issza a levét, hogy a gyerek ilyen lett. Hogyan lehet elérni "humánus" módon, lehetőleg még több üvöltözés nélkül, és hogy az anyja se kerüljön az őrületbe, de hogy amint végez a tanulással, menjen és kezdjen saját életet?
2017. ápr. 13. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az lenne a legjobb, hogy a kis szobáját az anyuka nem takarítja, nem mos utána, stb...

Ha tiszteletlen vele, akkor pedig higgadtan elmondani, hogy az anyuka rakharja is ki a fiatalt, nem fordítva.

Ha éppen jokedvében van mindenki, fel lehet hozni a költözés témáját.

2017. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

1. Válaszoló vagyok.

Jó kedvében-t akartam írni, csak mobilról írok.

2017. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Egyetem mellett is dolgozik diákmunkát, tehát már most többet dolgozik mint egy átlagos 8 órás munkás, mellette még basztatják is. Nem is értem mi a problémád, ha végzett az egyetemmel valószínleg magától elmenekül onnan amúgy is.
2017. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

Hát ha anyuka ennyire elrontotta az elmúlt évek során, akkor "egye meg amit főzött"...


Nem most kellene gondolkodni, hogy mit tegyen a tiszteletlen és életképtelen felnőtt gyerekkel.

2017. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg ha most végez az egyetemen és annyi esze van hogy elvárja az anyjától hogy eltartsa akkor egy életképtelen gyökér lehet. Én az anyja helyében kiraknám, főleg ha dühöng meg neki áll feljebb.
2017. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: Jövőre végez és diákmunkát dolgozik amellett hogy egyetemre is jár, gyakorlatilag két állást visz egyedül. Olvasni nem szoktál?
2017. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Le kell vele ülni és közölni, hogy amíg az egyetemmel végez, addig itt lakhat, ha: és itt felsorolod az elvarasokat. Amennyiben ez nem tetszik neki, akkor egy hónapja van, hogy keressen másik lakohelyet magának
2017. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%
Kedves 6-os, de tudok olvasni. Felnőtt emberről van szó. Ki nem sz.rja le mikor végez az egyetemen?
2017. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! A diákmunkát nemrég kezdte, előtte évekig semmi, volt olyan féléve, hogy csak heti pár órája volt. Oké megcsinál egy-két dolgot, de általában csak ha mondják neki, egyszerűen nem tanulta meg, mi az, hogy saját magáért felelősséget vállalni, mert az anyja megtett mindent neki. Az anya büszke arra, hogy ő mennyi mindent beáldozott, de most senki sem boldog.
2017. ápr. 13. 14:17
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért jófejek vagytok, hogy 20+ évig szartatok bele, mit csinál, meg a nevelésére is tettetek, aztán most már inkább ki is dobjátok, csak ne kelljen vele élnetek.


Tudtok tükörbe nézni, úgy őszintén? Nekem nem menne...

2017. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!