Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyereket hogyan lehet...

Felnőtt gyereket hogyan lehet rávenni, hogy költözzön ki a szülői házból?

Figyelt kérdés
Jövőre végez, egyetemista. Diákmunkával keres, az még nem elég, hogy albérletre teljen. Vidéki városban pedig nem is lenne feltétlenül indokolt, hogy külön költözzön, csakhogy: tiszteletlen az anyjával, fárasztja a döntésképtelenségével pitiáner dolgokban, nem tart rendet maga után, úgy kell hetekig könyörögni, hogy megcsináljon valamit, mindent halogat, stb. Ha ezeket fölemlegetik neki, napokig képes dühöngeni, ő a mártír. Minden visszapattan róla, képtelen átlátni a helyzetet. Az anyja elrontotta azzal, hogy elkényeztette, most issza a levét, hogy a gyerek ilyen lett. Hogyan lehet elérni "humánus" módon, lehetőleg még több üvöltözés nélkül, és hogy az anyja se kerüljön az őrületbe, de hogy amint végez a tanulással, menjen és kezdjen saját életet?
2017. ápr. 13. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

"A diákmunkát nemrég kezdte, előtte évekig semmi, volt olyan féléve, hogy csak heti pár órája volt."


Össze-vissza beszélsz az évekig semmi és a heti pár óra között van különbség. Te heti hány órás másodállást végzel? 0-t akkor te a semmi alatt vagy ezek szerint.


"Oké megcsinál egy-két dolgot, de általában csak ha mondják neki"


Tehát megcsinálja amire megkérik.

2017. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért azt jó lenne tudni, hogy te, akit ez borzasztóan zavar, ki is vagy a történetben. Másrészt az anya szemszögéből is meghallgatnám a sztorit.
2017. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyetemi órája, bocsi ha nem volt világos. Megcsinálja amire megkérik, nehezen, sokára. A hozzáállása zavaró, hogy nem veszi észre, mennyi mindent tesz meg érte az anyja, ő pedig azt hiszi, hogy ez neki jár, és még vele türelmetlen. Távolabbi rokon vagyok, látom kívülről és segíteni szeretnék.
2017. ápr. 13. 14:54
 14/23 A kérdező kommentje:
És nem gondolom, hogy ennyi idős embert minden alkalommal külön meg kellene kérni, hogy mosogasson és pakoljon el maga után és még neki álljon feljebb, ha szóba kerül, és ne az anyjának kelljen megcsinálnia akinek két munkája van és lényegesen kevesebb szabadideje.
2017. ápr. 13. 14:57
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem is ennyire rossz a helyzet, de nekem is az agyamra megy az egyik egyetemista gyerekem. Annak ellenére, hogy mi is diplomásak vagyunk, folyton lekezelő stílusban felsőbbrendűnek képzelve kioktat mindenkit a családban. Néha én is szeretném kitenni itthonról.


Mi megmondtuk mit várunk el tőle itthon. Mit segítsen, mit rendezzen maga után. Sajnos nem mindig működik. De elmondjuk újra meg újra, mert nem szeretnénk, ha a testvérei is követnék a stílusát. Szerintem ez alaptermészet kérdése is, másik tesójával sokkal könnyebb.

Otthon lakik vagy koliban? Meg kell vele beszélni, hogy mi az ő feladata, ezért cserébe otthon lakik, kaját, ruhát kap, amennyiben nem tartja az egyezséget, költözzön az apjához. Ha egyetem után akarja anyuka elküldeni, azt jó lesz most közölni a "gyerekkel", hogy ne érje váratlanul.

2017. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Kedves távoli ismerős! Talán te se tudsz mindent. Barátnőm nővére az orvosi két utolsó évére albérletbe költözött, pedig az egyetem városában laktak. Csakhogy azt látta, sose fog tudni a családi serteperte, meg "fontos dolgok" között annyit tanulni, mit a kollégisták, akik 0-24 -ben csak a sajátbeosztásuk szerint nyomták, ahogy csak belefért, a vizsgaidőszakot.

Ne fájjon hát neked jobban mint annak a mártír anyának. Ahelyett, hogy neked panaszkodik, inkább beszélne párszor a felnőtt gyerekével, őszintén, és együttérzést adva és várva.

2017. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
te ki vagy a történetbe?
2017. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Inkabb fizetssetek neki a kollegiumot mindenki jobban jar.

Kulfoldon abszolult nem szokas tanulo evek alatt otthon dekkolni es szulokbol elni ez igazi hungarikum

2017. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
50%
Én is meghallgatnám a történetben a gyereket meg az anyát is, mert ez így elég kusza.
2017. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%
tv net kikapcsolni, a számitó gépet eladni, kaját nem haza vinni menekül majd mint egy sértet kis tini
2017. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!