Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a 15 éves...

Mit szólnátok, ha a 15 éves gyereketeknek "barátság extrákkal" kapcsolata lenne az egyik évfolyamtársával?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

A kérdés csak elméleti volt.


Volt egy barátom, aki iránt többet éreztem, mint barátságot. Sosem mentem volna bele egy olyan kapcsolatba, amit a kérdésben vázoltam, csak eljátszottam a gondolattal, mert féltem bevallani magamnak, hogy mit érzek. Mindig azt mondogattam, hogy igen, vonzódom hozzá, igen, szeretem, mint barátot, de nem, nem vagyok szerelmes belé, és nem, nem akarok tőle semmit. Bemeséltem magamnak a legidiótább érveket ellene. Buta voltam, pedig tudtam, hogy Ő is többet érez irántam. Talán féltem attól, hogy mit szólnak mások, vagy egyszerűen képtelen voltam szembenézni a saját érzelmeimmel… annyira igaza volt az itteni válaszolóknak. A lány egy idióta, akármennyire eltér a kérdés a valóságtól, a lényeg ugyanaz.


Hónapok óta nem beszéltünk, és már késő bármit is tenni. Annyira elrontottam. Tudom, hogy az élet nem áll meg, hogy lesz más, és évek múlva nem fog számítani ez az egész, de most fáj. Tudom, hogy mit vesztettem, hogy mit hibáztam, hogy mit csinálhatnék másképp, és elviselhetetlen, hogy ennek ellenére nem tehetek semmit.


Azért írom ki magamból, mert ez segít feldolgozni, és azért teszem közzé, mert talán egy olyan ember is olvassa, akinek hasonló problémája van. Ha így van, ne várd meg, hogy túl késő legyen, légy őszinte magadhoz, és nézz szembe az érzelmeiddel.

2017. dec. 26. 04:15
 52/61 anonim ***** válasza:
71%

#51: Jó olvasni, amit írtál !

Maradj mindig ilyen.

2017. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
56%
Mármint ezt arra értettem,hogy nem tetted meg. A legtöbb korod beli lány hírből sem ismeri az erkölcsöt, lassan ott tartunk,hogy ők fognak a pasikra várni szex terén.
2017. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
58%

Rettenet, hogy milyen válaszok jöttek. Megverni egy kamaszt, mert szexelni mer? Erkölcstelennek nyilvánítani? Ó, istenem, hát ne egymás gatyájában turkáljunk már. Akkor nevezném erkölcstelennek a gyerekemet, ha meglopna valakit vagy gyengébbeket bántana az iskolában, nem akkor ha megéli a teljesen normális szexualitását. Szexuálpszichológiai szempontból is teljes a káosz, amikor ilyeneket írnak emberek, hogy ki fog égni. 15 éves korom óta élek nemi életet 28 évesen jobb, mint valaha, pont azért, mert mostanra van kellő tapasztalatom. A szex az nem valami misztikus csoda, hanem tanulható és baromi sok örömet okozó teljesen normális emberi tevékenység.


A gyerekemnek adnék egy csomag óvszert meg megmondanám, hogy mint eddig mindenben, bármikor kereshet, ha kérdése vagy problémája van.

2017. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
96%

#54: Szerinted nem erkölcstelen, de egyébként az. Itt a szex a legkisebb "probléma". De itt egy gyerek akart szexuális kapcsolatot létesíteni egy BARÁTJÁVAL. Nem is párkapcsolatban, egy kvázi idegennel, csak mert tetszik neki,húha. Persze,hogy neked nem erkölcstelen, mert ugynazt csináltad, amire ő készült.

Kérdezz meg egy alkeszt,hogy ellenzi e az alkoholt. Nem fogja. A te példád ugyan ilyen.

2017. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ hogy lányom e vagy a fiam :)
2017. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
33%

Egy fiatal korú lánynak/fiúnak nincs joga rendelkeznie a saját teste felett? Itt most nem az eszetlen hülye gyerekekre gondolok, akik védekezés nélkül csinálják, hanem azokra, akik tényleg ügyelnek arra, hogy ne legyen baj belőle.

Hol van az törvénybe iktatva, hogy egy gyerek ne élvezhetné a szexuális élet örömeit? Miért lehetne csak felnőtteknek?

Erkölcsiség, ide vagy oda, ezt is csak az ember találmánya. Ki dönti el, hogy kinek mi az erkölcsös és mi nem. Ha egy felnőttnek joga van szexelni, akkor egy felelősséget vállalni képes "gyereknek" is legyen.

És továbbá most nem azokra gondolok, akik fűvel fával csinálják, mert az tényleg szánalmas. De szerintem akik egyel vannak, azok csinálják csak.

Mindenkinek vannak szükségletei.

Lelehet pontozni, de sajnos a szex utáni kíváncsiságról, sokszor még a szülők is tehetnek! Úgy szexelnek, hogy vagy látja őket a saját gyereke, vagy ha nem is, de hallja őket.

Egyszer régebben olvastam egy olyan kérdést, amit lány írt ki, hogy mit csinálhatnék, mert nem tudok apáméktól aludni, vékonyak a falak, és áthallatszódik, ahogyan szexelnek... most őt lehet épp nem hozta lázba, de van akit kíváncsivá tesz.

2017. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

@55: Olyan erkölcstelen vagyok, te minden erkölcsök csősze, hogy a szabadidőm és a pénzem jelentős részét fordítom hajléktalanok segítésére meg ingyen tanítok angolt mélyszegény családok gyerekeinek. A szexualitás tabuvá nyilvánítása az Ábrahámita vallások egyik legnagyobb bűne, alapvetően a világon semmi köze az erkölcshöz, beszéljünk bármilyen promiszkuis viszonyról. Erkölcstelen megcsalni valakit, akivel kapcsolatban élünk, erkölcstelen valakit merevrészeg állapotban szexre kényszeríteni, de két ember konszenzuális viszonya nem erkölcstelen.


Annyi jót tehetnétek a világban, ha mások lágyéktája helyett azokra figyelnétek, akiknek szüksége van rá.

2017. dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Azt, h vmit nagyon elszurtam :(

Mert az egy dolog, hogy ennyi idosen korai-e a szexualitas, vagy sem, ezen lehet vitatkozni, nem is ez a lenyeg. De hogy ennyi idosen romantika nelkuli szexbe hajszolja magat, hat, az azt jelenti, hogy korabban valamit nem kapott meg a kis lelke :(

2017. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
59 vagyok, most olvasom a kerdezo valaszat. Igy azert mas :)
2017. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!