Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik váratlanul lettek terhese...

Akik váratlanul lettek terhesek, nektek a párotok hogy reagált? Későbbiekben hogy alakult?

Figyelt kérdés

Nyáron terhes lettem gyógyszer mellet. Párom elsőnap szószerint örült olyat láttam a szemében mint még soha aztán rá 2 napra közölte hogy nem tarthatom meg ami ugyan rosszul esett csalódott voltam de megértettem és beláttam hogy felelőtlenség lenne szülni a semmire mert mindketten a szüleinkel élünk még 23 évesek vagyunk és dolgozunk. Lenne hova menni mert van egy üres házuk csak ő abba a faluba nem akar élni mert sok az ellenségük ezért is költöztek át egy másik faluba. Most jön a lényeg!! Abba kellet hagynom a gyógyszert. Ugyan nem védekeztünk csak megszakítással,de terhes lettem rögtön. Tudom hogy nem tervezett még babát és hogy nem készült fel rá de én mégegyszer nem lennék képes elvetetni megint,csak annyira rosszul esik hogy így áll hozzá kb mintha haragudna rám úgy beszél velem és azon jár az agyam hogy ha így viselkedik akkor miért tartsam meg. Úgy gondolom más ember megoldásokat keres nem kifogásokat. Ti hogy éltétwk meg ha párotok így reagált? Megváltozott később? Én komolyan azt érzem hogy haragszik rám és nekem ez borzasztó lenne ha terhességem alatt is meg persze utána is igy viselkedne. Egyébként már 6 éve együtt vagyunk.

Jelenleg passzívan állok hozzá rajta múlik mert ha már az egyik(jelenleg ő) nem akarja akkor azt már megverte az Isten. De ha most is azt mondja vetessem el valószínű hogy elhagyom. Ti mit gondoltok? Hogy volt nálatok?



2017. ápr. 20. 09:31
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
86%
eszed nincs védekezni, akkor mit gondoltál?
2017. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
87%

Azt írod azt mondja, ezt a babát sem akarja. Azt írtad, ha a másodikat sem akarja elhagyod. Mennyi időt akarsz "passzív" állapotban lenni?

Amúgy meg azt írod nem akarod elvetetni a másodikat is. Tartsd meg, ő meg vagy vállalja a felelősséget vagy nem. Azzal, hogy itt a gyakorin ki járt így vagy ki nem, az szerintem a számodra tökmindegy.

2017. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
36%

6#vagyok, mikor megismertem a feleségemet, én is kitettem ide kétségbeesetten egy kérdést arról, hogyan kellene most kezelnem azt a helyzetet, hogy lett egy 6 éves neveltlányom a semniből... mai napig jön hébe hóba rá válasz... 74 válasznál tart, abból 74 arról szól, hog hagyjam el, ne nehezítsem az életképtelenségemmel az életüket...

Innen ne várj semmi lelki megerősítést, itt csak csupa lelki nyomorék trollkodik ebben a kategóriában.

2017. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
91%
lelki nyomorék max. az, aki ezt váratlan terhességnek gondolja
2017. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
83%

Az első terhességed teljesen érthető, gyógyszer mellett nagyon kicsi az esélye, hogy terhes legyél, nem volt szerencsétek.

De ha már azt is abba hagytad, miért nem védekeztetek? Ha gyógyszer mellett is terhes lettél, akkor mit gondoltatok, hogy gyógyszer nélkül megússzátok?

Ez így óriási felelőtlenség volt mindkettőtöktől! A párodtól meg nem túl szép, hogy rádveri a balhét. Mindkettőtök hibája, egyikőtök sem tett azért, hogy védekezzetek.

Ha meg akarod tartani, akkor tartsd meg.

Felnőtt nő vagy, ha jól értem 24 körül vagy és van házad is, lenne hova költöznöd.Tartsd meg ha meg akarod.

A párod meg nyaljon sót. Amikor védekezés nélkül szexelt veled, benne volt a pakliban, hogy ez lesz a vége.

Nem értem amúgy, hogy 6 év kapcsolat után, úgy hogy elég felnőttek vagytok, ház is van, miért annyira lehetetlen dolog, hogy megtartsátok a gyereket?

Nem 18 évesek vagytok 1 hónapos kapcsolattal a hátatok mögött.

Ha te nem akarod elvetetni,akkor ne tedd.

Ez a te életed is, ha te meg akarod tartani, akkor tartsd.

Persze benne van a pakliban, hogy egyedül kell felnevelned.

De nem hiszem hogy téged tartanának szar alaknak a rokonok, barátok és a gyerek is később!! A párod a szar alak, ha képes elhagyni, mert megtartod a gyereket.

Mondom, nem egy friss tini kapcsolatról van szó, hogy annyira nagy hülyeség legyen megtartani.

2017. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes, hogy itt szinte minden ilyen kérdező gyógyszer mellett lett terhes. :D

Vetesd el és hagyd el a pasit, mert ha nem akarja, akkor dobbantani fog és akkor ott maradsz anyádék nyakán egy gyerekkel.

Amúgy húzhatott volna gumit, de ne csak a hapsit szidjátok, ehhez is két ember kell, a kérdező is szólhatott volna, hogy "hé szívem, ne felejtsd az óvszert."

2017. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondja váratlanul :DDD "Ugyan nem védekeztünk csak megszakítással" :DDD


Ha megtartod elfog hagyni előbb-utóbb. Gondolom, ha ketten nincs pénzetek gyereket nevelni, akkor egyedül se lesz. Ha elveteted, akkor is szét fogtok menni előbb-utóbb, mert ezt a kapcsolatot rég megette a fene. Plusz azért ott a rizikó, hogy két abortusz után nő az esélye, hogy később nem lehet gyereked/nagyon nehezen fog össze jönni egy gyerek.


Én azt gondolom, hogy ne tartsd meg, és hagyd el a párod. Semmire ne szülj gyereket, mert ő fogja megsínyleni. (Vagy ha nagyon megakarod szülni, akkor ad örökbe, elméletileg nagy a várólista a kisbabákra.) Ne akarj úgy felnőttet játszani, hogy a védekezés is nehezen megy. Én ismerek olyat, akit az apja elhagyott babakorában. Hatalmas trauma, felnőtt létére sem tudta még feldolgozni. Ráadásul a szegénység(mert egyedül nem fogtok nagylábon élni) meg rátesz még egy lapáttal.


23 vagy, éld meg a fiatalságod, és védekezz mostantól. Ne itt b*sszd el az egészet.

2017. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
96%

A megszakítás nem védekezés, az hazárdjáték. Az óvszer a védekezés. Konkrétan te felelőtlen voltál a tested kárára, ő meg cseszett az egészre.


Sajnos, minden bizonnyal nem fog megváltozni. Egyrészt nem akar még gyereket, ebben sajnos nincs kompromisszum: egy gyerek vagy van, vagy nincs. Másrészt minden további nélkül hazárdírozott a tested rovásárára, ergo nem tisztel eléggé.


El tudod tartani a gyereket? Mert minden bizonnyal egyedül kell majd felnevelned.

2017. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
75%

Miért érdekes, hogy gyógyszer mellett lett terhes? :) Írása alapján is látszik milyen butuska, erős a gyanúm, hogy nem tartotta be a használati utasításokat. :D


Tartsd meg a babát, párod majd úgyis elhagy. De akkor legalább nem leszel egyedül, gondolom úgyis ettől félsz. :)

2017. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
97%

Én ezt nőként nem tudom elképzelni se.Ha védekezés ellenére keresztül kellett menned egy terhesség megszakításon, akkor utána miért szexeltetek védekezés nélkül?

Nem az lett volna az alap, hogy innentől kezdve legalább két módon is védekeztek, hogy tuti ne legyen baj?

Pl tabletta és óvszer együtt, szinte 100% védelem..

A megszakítás nem védekezés.Lehetett volna legalább neked eszed, ha már a párod sík hülye. A te testedről van szó.

Neki könnyű mondani, hogy takarodj abortuszra. Nem neki kell átélni..

Én nem maradnék vele ezután. Aki ennyi idő után sem képes felelősséget vállalni a tetteiért, attól mit vársz?

2017. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!