Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy szeressem...

Mit csináljak, hogy szeressem az anyámat?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hibás gyártmányú gyerek vagyok...

Nem tudom szeretni az anyámat. Egyszerűen...nem megy. És mindig látom h más gyerek milyen jól elvan az anyjával, anyáknapján milyen szívesen adja oda a virágcsokrot,jól elbeszélgetnek és nevetnek.

Nem tudom h bennem van-e a hiba vagy anyám szúrt-e el vlmit de hogy hibás gyártmány vagyok, az egyszer biztos.

Pár dolog arról aminek ebben szerepe lehetett:

-2-3.osztályos korom óta szinte mániákusan várom h betöltsem a 18-at és elmenjek...úgy akárhova ahol nincs anyám és élhetem a saját életem

-Nagyon sokszor gondolkozok rajta h megszökök

-Nem bízok anyámban (mióta azt mondta h bármikor elmehet külföldre úgy, h engem itthagy)

-Ha elmondok neki egy személyes dolgot (pl.ki a szerelmem)kinevet és közli h iszonyú választás és kritizálja

-Kb. úgy 9 éves voltam amikor ténylegesen ő kezdett nevelni (addig a mamám nevelt [azért ő mert 1. a szüleim állandóan dolgoztak 2.lelkiismeret-furdalása volt amiatt h apámat nem nevelte rendesen mert gyakran ivott és pasizott fiatal korában, nem nevelte igazán őt ezért úgy érezte jót tesz a lelkiismeretének ha más gyerekét "rabolja el" és neveli]) addig bár egy házban éltem a szüleimmel,ők állandóan dolgoztak és nem volt idejük rám, meg hát mint már említettem a mamám nevelt

-az előző ok miatt nem alakult ki kötődés és nem is ismertem meg őt magát (jellemét, múltját stb.)

-szereti hangoztatni h milyen tökéletes gyerek vagyok, mert ő azt szeretné h ilyen legyek

-azt akarja h antropológus legyek (én meg nem), az életemet olyannak akarja, amilyen az övé lehetett volna

-nem lehetnek előtte titkaim (persze vannak, csak azokról ő nem tud), vagy ha vannak, csak voltak mert kinyomozza őket

-betegesen sokszor tud bennem mindent kritizálni (a mosogatásom,hogy mit eszek, mit iszok, miért ennyit azokból)

-nem vágyom a társaságára vagy arra h elmondjam neki a napom

-lekezelően bánik velem

-MINGIG érezteti h én vagyok a gyerek, nincs jogom, nem számítok lényeges személynek, nem lehet véleményem

-ha veszekszünk csapkodja az ajtókat és nem áll velem szóba

-hiába mondom el neki a problémáim, hümmög és bólogat egy sort aztán elmondja az ő probéláit amire elvárja h figyeljek

-magamban csak a "cellám őre"-nek hívom

-nagyon szeretnék már nélküle élni egy saját életet amiben én is egy személynek számítok,nem csak "a gyerek"-nek :(

Köszönöm h végigolvastad!

13/L



2017. ápr. 28. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Némely dologban igaza van. De néhányat te fujsz fel. Ideje kicsit más szemszögből is nézni a dolgokat. Valóban nagyon gyerek vagy még, az írásodból is látszik. És most kamaszodsz,ez egy nehéz időszak, úgy érzed mindenki ellened fordul

Én is így voltam, hidd el, nem te vagy a világ közepe, nem kell,hogy körülötted forogjon a világ.

És nem kell a bolhabol elefántot csinálni. Sok ember azert sír, mert édesanyjuk már nincs az élők sorában!!! Ahogy én is. Becsüld meg édesanyád. Hidd el neki sem könnyű, főleg ha te nehezítené a dolgát az ellenségeskedéseddel. Ha teheted menj oda hozzá, kérj bocsánatot, és próbáljátok megbeszélni

2017. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Hmmm....tipikus kamasz hiszti. Ebben a korban szerintem sokan nem kedvelik a szuloket...ez nem ujkeletu dolog.

Mondanam, oigy majd kinovod, de ki tudja. Lehet hogy sosem lesz jo kapcsolatod anyukaddal, de lehet hogy igen. Mikor mar eretteb leszel te is mashogy fogod latni a dolgokat.

En azert nem latok itt olyan egetvero problemakat, amiatt anyira el kellene mar huznod otthonrol. Ha neked tobb igenyed van a torodesre, vagy anya-lanya kapcsolatra lenne szukseged, beszelj vele. Valoszinuleg neki meg mindig kislany vagy, holott te meg mar kezdesz felnoni stb.

Ez az a kor, ahol mindkettotoknek ujra kell ertekelni a koztetek levo viszonyt, es annak megfeleloen kezelni es tisztelni egymast, ill. alkalmazkodni ehymashoz, a vaktozashoz.

Szervezzetek esetleg neha kozos programot, vagy otthon (esetleg sussetek egyutt vmit -probaljatok ki egy uj receptet) vagy menjetek el valahova.

2017. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én 13 és 15 éves korom között szinte alig beszéltem anyámékkal. Elkezdtem zülleni és sokat ittam is. Felnőttem és nem tudom hogy az idő szépítette meg a dolgokat, vagy én lettem komolyabb de remek kapcsolatom van a szüleimmel.

Én annyit tudok csak tanácsolni neked, hogy ne csinál túl nagy hülyeségeket!!

2017. máj. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!