Másnak is ilyen az apja?

Figyelt kérdés
apám agyon spórolja magát, semmire sem költ pénzt, csak élelmiszerre és gyógyszerekre, amióta ismerem soha sem lett felújítva a lakásunk(emiatt sokat cikiztek, meg rossz, hogy senkit se tudok felhívni magamhoz), autók sem volt soha és úgy néz ki, hogy soha nem is lesz, cserébe elvárja, hogy dolgozzak, minden nap mindenkinek azt mondja, hogy már alig várja, hogy sok pénzt keressek, meg, hogy jelenleg nekünk ez bevétel kiesés, hogy én nem keresek sok pénzt, én még főiskolára járok 22 éves vagyok és elvárja apám azt is, hogy mesterképzésre is menjek. Már vagy 5 éve megvette a szomszéd lakást, ami azóta is üresen áll, tuti, hogy max. oda költözhetek be, ha majd "sok pénzt" fogok keresni, hogy maximálisan a kontrollja alatt tudjon tartani
2017. ápr. 30. 21:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
egy ideig elhittem, hogy még 1-2 év és jobb lesz, de már 20 éve ezzel jön, és azt hittem naivan, hogy tényleg egy kicsit kell csak kibírnunk a rosszt (vagy, hogy valóban egyszer eljön az idő, amikor jó lesz) és utána normálisan tudunk élni, de egy nagy lófäszt, ez a jó neki abszolút nem áll az érdekében, hogy valamit tegyen a családjáért, sokat gondolkoztam azon, hogy elköltözzek majd ha dolgozok,csak az se fog olyan könnyen menni mert sztem a legjobb az lenne ha ebből a városból is elköltöznék, viszont 25-26 évesen egyedül egy ismeretlen városban, ráadásul eléggé szűkös anyagi kerettel sem lesz sokkal jobb, sőt... tehát nekem soha sem lesz jó, olyan életem mint az ismerőseimnek, volt osztálytársaimnak :(
2017. máj. 1. 20:38
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

Egyetemi kolesz+diákmunka nem játszik?


És amúgy mit tanulsz?

Mindenképp javasolnám, hogy alapszak után menj el dolgozni, mert általában gyakran alig van köze a munkáknak az egyetemen tanultakhoz, csak a diplomás végzettség kell (főleg a mostani munkaerőhiányos környezetben, elég lehet egy szuper önéletrajz), aztán lehet hamar feljebb lépni a ranglétrán :)

Úgyhogy én azt mondom, ha mester szak, akkor azt vagy levelezőn vagy egyéni tanrenddel, de munka mellett! :) (persze függ ez tényleg a szakiránytól is)

És akkor hamar függetlenedhetsz a „szarevő” Apudtól (elnézést a kemény szóért)

2017. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Apád egy igénytelen paraszt. Bocs, de sajnos ezt így látom.
2017. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Kèrdező, làtom, apàd mester mèg valamiben: nevezetes, hogy hogyan neveljen önbizalomhiànyos, függő, èletkèptelen szemèlyisègeket. Tökèletesen működik nàlad, javaslom ma fogj neki annak, hogy pszichikailag csinàlj magaddal valamit. Hosszù ùt lesz, de muszàj; vegyèl könyveket (ha nincs könyv, ott az internet!!!), fejleszd a személyisègedet, mert erre nagyobb szüksèged van, mint jobb lakàsra, ami szintèn kellene, én megèrtem. Èrtesd meg magaddal, akàr szakember segìtsègèvel is, h vannak jó oldalaid, vannak dolgok, amihez igen is èrtesz, hogy nem vagy az az èletkèptelen senki, akivè apàd akar alakìtani, van benned mit szeretni, szerezz baràtokat, akkor is, ha nem tudod magadhoz felvinni -és?? Sok felnőtt gyerek nem fent a szülei lakàsàban èli az èletèt! Egyenesìtsd ki magad, talàld meg a gerincedet, mi az, hogy nem mehettek ide meg oda, nem csinàlhattok semmit, nem teheted rendbe a sajàt szobàd stb.? Próbàlj meg vm diàkmunkàt talàlni,úgy lesz kevès pènzed, nyilvàn nem sok, de valami. Amùgy èn tudom mi bajod, az öreged azzal terrorizàl benneteket, hogy "amìg az èn kenyeremet eszed bla-bla-bla, és látom, működik is: el is hiszed, hogy ha apàd holnap elpàrolog az éterben és ott maradtok nèlküle, akkor vègetek, mehettek a hìd alà. Erre utal az a hozzàszólàsod is, h mi lenne veled idegen vàrosban - hàt az lenne, ami màsokkal. Összeszorított foggal elvégzed az egyetemet, szàmolod a napokat, utàna keresel munkàt, amennyi pènzt kapsz, abbòl összehúzod magad ès mindenen keresztül megpróbálsz JÓ MESSZIRE költözni az apàdtól. Addig meg ráhagysz mindent, a külön költözès legyen a bosszúd. Ugyanis apàd nem azèrt tart el, finanszírozza (úgy, ahogy) az egyetemet, mert annyira szeret ès neked akar jót. Nem, neki te egy befektetès vagy, amivel magàt akarja bebiztosìtani - azèrt is szàmlàlja, hogy milyen jó lesz, amikor majd sokat keresel. Apropó: nem kèrdezted meg mèg soha, h ez neki mièrt is lesz jò?? Mert akkor sem fog màshogy èlni, pontosan ilyen ótvar körülmènyei lesznek, csak majd fogja szàmolgatni a pènzt, amit rólad szed le, mint egy Dagobert bàcsi. Gyereket is azèrt vállalnak az ilyen egoista szemètlàdàk, hogy majd legyen, aki gondoskodik ròla öregkoràban. Valahol ő egy beteg ember, azèrt gyűjtöget, mert fèl, de ez legyen az ő gondja! Te nagyon erős lèlekkel döntsd el, hogyan fogsz/akarsz èlni, ès ez törtènjen apàdtól jò messze, meet ha ott maradsz, majd jön az èrzelmi zsarolàs (mi mindent tett èrted, hol lennèl te nèlküle, semmid nem lenne, az egyetemet sem vègezted volna el ès így tovàbb) és nem lesz egy normàlis emberi kapcsolatod. 2 kèrdèsem lenne: anyàd mit csinàl eközben? Ès a màsik: privàt kapcsolatok? Baràtnő?
2017. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Egyèbként mèg annyi kimaradt, hogy nagy jàtèkos az öreg, a mèzesmadzagra nem sajnàlta a pènzt, vett egy lakàst, amivel sakkban tarthat. És ùgy nézem, működik is, bele is nyugodtàl, hogy neked ott kell laknod, azèrt is dumàlod le magad az idegen vàrosról.

Ebben van egy jó adag lustasàg ès gyàvasàg is; rajtad mùlik, mit vàlasztasz: a biztos lakàst apàd mellett, de akkor èleted nem lesz, mert nincs olyan épeszű ember, aki úgy akarna èlni, ahogy a lakàsotokat meg az életeteket vàzoltad. Màrpedig apád bizonyàra nem azèrt feni a fogàt màr most a majdani sok pénzedre, hogy esetleg te az èletkörülmènyeid jobbà tètelère költsd. Vagy mondhatod apàdnak, h süsse meg a lakàsàt, és kezdhetsz 0-ról, ami nehezebb lesz, de legalàbb esèlyt kapsz arra, hogy normàlis èleted legyen.

24es voltam.

2017. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Bocs, de miért nem a jobbik főzős lakásba hívsz barátot? Ha az jobb állapotban van, és senkinek nincs kiadva?
2017. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
télen nagyon hideg van ott, meg tök üres a konyhán kívül
2017. máj. 4. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!