Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egyik szülőm azt kérdezte tőlem, ha választanom kéne az ő életbenmaradása és az én álmom között, mit választanék. Eléggé kiakadtam ezen a kérdésen...

Jelenleg érettségi előtt állok és az álmom, ezzel kapcsolatos. Ezt a kérdést azzal magyarázta, hogy ezzel rá akart világítani, hogy mi is fontos és hogy ne stresszeljek. Én úgy reagáltam, hogy nem kell választanom a két dolog közül és hogy ilyen kérdést nem fair feltenni. Szerintetek jogosan húzom fel magam ezen vagy én vagyok érzéketlen?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 6. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy leérettségizz az egy alapdolog szinte. Sok munkahelyre kérik mint feltétel, és az alapján beiskoláztatnak, vagy ha valami OKJ-t vagy technikusi végzettséget szeretnél ahhoz is többnyire már kell az érettségi.

Most fogsz érettségizni, pikk pakk megírod, következő hónapban szóbelizel és ennyi. Ezen nem kell stresszelned, meg a szülőd életben maradása sem ettől függ, szóval ez az egész felvetés teljesen értelmetlen szerintem, mert nincs összefüggés a kettő között.

2017. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

A magyarazatabol itelve, lehet tenyleg csak segiteni probalt oldani a feszutlseget, csak valahogy eleg furcsan, sutan sikerult neki. Nem hiszem hogy ezzel barmi rosszat akart volna neked vagy barmi, hisz mi oka lenne ra, hogy ilyen valasztasra kesztessen? Van esetleg valami amit itt nem irtal le?

Ha nincs, akkor nekem ebbol a sztoribol az jon le, hogy kicsit tul reagalod a dolgokat, es a kialakult helyzet bo messze van attol, hogy te jogosan vagy akar jogtalanul is felhuzd magad rajta.

Szerintem talald ki, hogy konkretan mi a valodi problemad, es ne a kornyezeteden vezesd le a sajat nyomorodat, plane ne azon, aki segiteni probal....max mond meg neki (lehetoleg normais hangnemben) hogy ezzel nem segit, es inkabb hagyjon beken, majd ha tarsasara vagysz, vagy beszelnel a problemadrol megkeresed.

Raadasul, ha eleve te hoztad fel neki a temat, ez a kerdes valaszkent erkezett, akkor meg plane nem kell megsertodni.!

2017. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem tartottam volna ezt én sem segítségnek, mert valóban, nincs joga ilyen választás elé állítani senkinek.

De bizonyára semmi rosszat nem akart evvel, és én nem haragudnék emiatt, mit érnél el most a haragoskodással?

Az érettségi elég alap dolog, és ha ettől függ az álmod, normális, hogy készülsz rá. Egyébként is hülyeség ilyent mondani egy izgulós embernek, hogy ne stresszeljen. Mintha direkt csinálnád.

2017. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Az álmaidat később is megvalósíthatod. Egy anyát viszont nem lehet pótolni. Sőt a Te korodban már egy apát sem. :)
2017. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Álmomat választom.

Érettségi, tehát tovább tanulás. Ha nehéz kifizetniük, akkor is tanulj tovább. Levelezőn, estin, és keresd meg a pénzt. Vagy nappalin, lassan de biztosan elvégzed, éveket halasztasz, és dolgozol közben. De akkor is meglesz az álmod. Nem az számít milyen gyorsan haladsz, hanem az hogy haladsz előre. Szüleid lehet teljesen másképp látják a helyzetett,mertha elmennél dolgozni, akkor tudnád őket támogatni anyagilag. Ha továbbra is fizethetik a tanulásodat, akkor életbemaradásuk veszélyben lenne. Nemhiszem, hogy az országba is meghallt volna valaki, csak azért mert a gyermekük továbbtanult, de azt már láttam, hogy hogyan zsarolják a gyermekeket.

2017. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!