Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Cirkusz a családban, motoros...

Cirkusz a családban, motoros jogosítvány miatt, mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Felnőtt emberekről van szó, bátyámnak már sulis kora óta van B kategóriája, ezekben az időkben bár a család autójával, de lett rutinja.

Végzett a tanulmányokkal, amikor dolgozott akkor vett magának saját kocsit és azóta ezzel jár(5 év)

Régóta akart egy motort is, rendes nagyot, ami a korhatárból kifolyólag most már aktuális, elkezdte pár hete a tanfolyamot, de anyu és az Ő anyja dacoskodnak hogy ne merjen a házhoz hozni egy motort sem.

Apám van egyedül tesóm pártján, mert neki is van egy ami szezonban jár dolgozni is, de ugye neki nem tesznek megjegyzéseket, mert tapasztalt, 30+ év van mögötte és életében egyszer esett el kis mz-vel huszonévesen.

Viszont a problémás oldal, már azzal jön hogy szarnak az egészre emiatt nem fognak minden órában idegeskedni hogy mikor jön egy telefon, mert menni kell azonosítani a helyszínre, ha hülye volt az Ő baja. Tehát tisztán kivehető ebből a szituból hogy a halálától félnek, mert az autóba ha oldalról megy bele egy másik mondjuk városban az túlélhető, de két keréken már nem biztos. Anyám nem is beszél vele, napok telnek el hogy elmennek egymás mellett.

A szülők között nincs témában ez, hisz nem gyerekről van szó, az biztos hogy lesz a háznál még egy masina, utána meg az idő eldönti hogy béke lesz-e


2017. máj. 9. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem az én dolgom
2017. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem természetes, hogy féltik a fiúkat. Az viszont nem megoldás, hogy anyád nem szól a bátyádhoz.


Nem írtad, hogy a bátyádnak van-e már tapasztalata kisebb motorral, robogóval. Mert egyből egy nagyot venni szerintem is butaság, hiszen azzal a tanfolyammal nem szerez rutint.

Az meg aztán végkép nem garancia, hogy apádnak nem volt balesete 30+ éve, akkor a fiának sem lesz. Ha így lenne, akkor nem lennének motor/autós balesetek, mert mindenkinek van egy apja, aki eddig megúszta, de érdekes módon a fia ottmaradt.

2017. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt ember, neki kell mérlegelnie a dolgot. Persze mivel nem külön él, valamit számíthat a többiek véleménye s értem is, hogy féltik, de félelemből ne éljünk? A motorozást nem tartom extrém veszélyesnek, ha ésszel csinálja az ember. Sok esetben igenis a forrófejű idiotizmus a probléma, természetesen nem mindig, motoron tényleg sérülékenyebb az ember (viszont az is számít, hol motorozik az ember. mellettünk a főút semmilyen járművel nem életbiztosítás, a kis kihalt utacskák viszont eléggé biztonságosak. az se mindegy, hogy éjszakás 12 órából megy-e haza az ember őrült forgalmú helyen...). Bár kisautóban se akkora a biztonság, gondolom, még ma sem, biciklin pláne... OK, ott kicsi a tempó, de attól még kis segítséggel meg lehet halni.


Én mindent megtennék, hogy legyen motorom, a jogsit nyilván nem hagynám abba, aztán megpróbálnék otthon lavírozni, majd elköltözni, hogy a magam ura legyek, ha lehet.

2017. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen OK egy nem harapós nagymotor elsőnek, ha az embernek megvan a megfelelő józansága. A párom biciklis tudással ült nagymotorra, én még biciklizni se tudok valami magabiztosan (nekem megfelel, bár általában gyaloglok, ha kicsi a táv), de én is nagymotorral kezdtem volna, ha találok könnyű cruisert, sajna nem. Ha az ember óvatos az elején s nem egy vadállatot vesz, nem különösebben veszélyes egy nagymotor sem.
2017. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát én sem repesnék, ha a fiam tapasztalat nélkül! - az autózás NEM az - nekiállna nagymotoron közlekedni.


Állandóan frászban lennék én is, hogy mikor kell menni a darabkáit összefoltozni egy temetéshez... anyád mondjuk passzív-agresszív, de mit tud tenni?

Majd megbékél - vagy nem.

2017. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Autóban is ugyan úgy meg lehet halni!

Nem kell ahhoz motor.

A bátyád szerintem menjen el egy szoktatóval gurulni,illetve rutinra.

Hogy egy kicsit felevelenítse a motor vezetését.Ha pedig a Kresszel van gond,olvassa át.Tyű de sok minden nem változott.


Anyukád pedig már nem szólhat bele,hogy motorozik-e.Max a motor hazavivésében.


A testvérednek pedig széles utat!

Üdv:motoros társ

2017. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
*szakoktatóval
2017. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Robogóval mehetett volna B kategóriával, de inkább kivárta azt a pár évet, meg szerinte csak felfogás kérdése nem köbcentié.
2017. máj. 9. 21:55
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

A bátyád felnőtt ember, és mivel az életkora megvan hozzá saját döntése hogy vesz-e motort vagy nem. Ha a saját pénzéből veszi, akkor senki másnak nincs joga beleszólni.

Az ilyenektől, akik minden erejükkel tiltakoznak a motor ellen olyan szívesen megkérdezném hogy ugye nem ül biciklire, mert az hasonlóan veszélyes.

2017. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi felfogás kérdése?


Egyébként az autós rutinnak mi a fene köze van a motorozáshoz? Ha valaki 40 évig vezet autót meg kamiont, akkor már tud motorozni is? Vagy mi az elképzelés?

2017. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!