Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van errr értelmes magyarázat?

Van errr értelmes magyarázat?

Figyelt kérdés
Párom kisfiát megszületése óta nevelem ott voltam szülésnél is.Apja ugyanis terhessége alatt otthagyta a párom.Mikor megszületett akkor is és most is mindenki azt mondja,az ismerettségi körbe,hogy le sem tagadhatnám úgy hasonlít rám és persze az anyját is látják benne.Már 4 hónapos és nagyon fejlett kisgyerek.Ők mondjuk nem tudják,hogy nem én vagyok az apja.Sajnos ismerem a kisfiú apját de én sem látom a gyerekbe.Hogy lehet ez?
2017. máj. 14. 08:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ő csak a gént adta. Attól nem ő lesz az igazi apja, ahnem akihez kötődni fog, aki felnevelte. Ő lesz neki a minta, a példa. Én a boldogságotok miatt aláíratnék egy lemondatási szerződést az apával, és a gyereket a magam nevére venném. lehet hogy nem a te véred, de rád fog mosolyogni, te látni fogo az első lépéseit, látni fogod ahogy felcseperedik és ez mindennél fontosabb.


Ezt azért mondom, mert egy barátom ugyan így járt, bár kicsit máshogy. A feleségének volt korábban egy kilengése, és abból született egy kisfiú. Nem mondta el neki az asszony, de ő tudj nagyon jól. Nem érdekli. Ő kísérte oltárhoz a fiát, ő az apja neki, hiába nem az ő vére.... Emberség! Talán ez jellemzi az egészet :)


Az értelmes magyarázat pedig az az, hogy az emberek azt vesznek észre, azokat a vonásokat, stb, amiket észre akarnak venni. :) Ilyen az ember!

2017. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Legalább egy kedves válasz,nem csak pocskondiáznak.És a párján kívül tudták mások?Amúgy a nevemen van a gyermek mert az apja letagadta,hogy tőle lenne.
2017. máj. 14. 14:30
 13/21 anonim ***** válasza:
4 hónaposan még szinte mindegyik egyforma.
2017. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6 éves lányom van, mintha a klónom lenne. Volt már, aki a hátam mögött azt mondta, hogy biztos nem a férjem az apja. Ha mellé teszem a gyermekkori képem, úgy néz ki, de ha figyelem, mintha tükörbe néznék.. ilyen is van..
2017. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja igen. Az apjára soha nem hasonlított. Sőt arról a vonalról sem senkire. -előző-
2017. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a fordítottja volt, a legkisebb fiam annyira az apja klónja, hogy állították már meg az utcán, hogy "ugye te xy fia vagy?" Anyósom szerint viszont semmi hasonlóság nincs köztük.:-)

Kedves kérdező, 4 hónaposnál még nem olyan feltűnő, de később mindenképp, hogy a gyerekek sokat átvesznek a szülőktől (azoktól, akik nevelik őket, márpedig esetetekben te vagy a valódi apja a kissrácnak, a másik csak nemző), taglejtéseket, gesztusokat, fejtartást, beszédjellegzetességeket. Ez is lehet oka annak, hogy hasonlóságot látnak az ismerősök.

2017. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezért mondják,hogy sok család van ahol nem a valodi apa neveli a gyereket és sokan nem tudnak róla
2017. máj. 14. 19:29
 18/21 anonim ***** válasza:

11es vagyok!


Sajnos pletykáltak róla a faluban, de senki nem merte a szemébe mondani, sőt, szerintem nem is érdekelte igazán. Most született meg a kisunoka, szóval ebben van nagy öröm neki.


Azért bele lehet gondolni abba, hogy ehhez mekkora lelki erő kell. Félre tenni az egót és előre nézni. Hatalmas RESPECT!

Légy jó ember. Nagyon sok kiatrtást és boldogságot kívánok!

2017. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
És a fiú tudta?
2017. máj. 14. 22:55
 20/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy falu az más ott aztán megy a pletyka.
2017. máj. 14. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!