Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják rám a szüleim,...

Miért mondják rám a szüleim, hogy szépfiú, amikor egyértelműen csúnya vagyok? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Nem értem őket. Mindig ezt mondják,pedig nem vagyok az. Az arcom egyáltalán nem karakteres és kancsal is vagyok,az osztálytársaim is sokszor mondták ezt,persze csak viccből,szarkasztikusan,de ők nem érdekelnek engem,nekik lenyelem,de az,hogy a szüleim is ezt mondják,azt vehetem úgy,hogy gúnyolódnak rajtam és nagyon rosszul esik,mert úgy érzem,hogy ezzel bántani akarnak és kezdem utálni őket,amiért viccet csinálnak a csúnyaságomból vagy nem tudom,hogy mire véljem ezt.

Mit csináljak most? Beszéljek velük,hogy többé ne mondják?



2017. máj. 14. 20:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De hát honnét veszed, hogy csúnya vagy??:)

Biztos, hogy nem akar minden ember gúnyolódni Veled úgyhogy biztosan nem vagy csúnya!

2017. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Ó, ilyeneket nekem is mondott anyám annak idején, meg egy pár női rokonom. Ilyen aranyos,meg olyan szép fiú voltam szerintük, miközben a lányok kb.lehánytak. Most felnőtt koromban sincs ez másképp, illetve annyi változott,hogy nem mondják,hogy szép vagyok,de a nők ugyan úgy leszarnak :)
2017. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom a 15 éves fiamnak ,meg hogy jol nézel ki,mert nem egy modell szépség de nem csunya .
2017. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
1/ a kancsalságot lehet orvosolni, ha ez zavar, miért nem fordultál korábban megfelelő szakemberhez ?? 2/az, hogy te önmagadat hogyan látod, az erősen "szubjektív" és nem lenne szabad, hogy ez téged befolyásoljon, hiszen nem saját magadnak akarsz tetszeni elsősorban, hanem másoknak és ahogy ezt írták is, önmagában a látvány az semmi, kell hozzá a többi is, ami elsősorban a szociális kapcsolatokban jelentkezik és amit elsősorban a beilleszkedés, a mások segítése befolyásol.
2017. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

12: Ez inkább attól van, hogy teljesen passzív vagy, nem kommunikálsz, nem kérsz. Sokan szégyenteljesnek élik meg azt, hogy vonzódnak valakihez szexuálisan vagy gyengéd érzelmeket tálpáélnak,és azt várják, hogy majd valaki más kezdeményez amit csak viszonozni kell.

Deha nem mered megmondani valakinek, hogy szeretnél vele szeretkezni, akkor cska a sült galambot várod.

Senki nem gondolatolvasó és kultúránk szerint valóban nem illendő hétköznapi beszélgetésbe belevegyíteni intim vágyakról szóló témát. Ezért ennek meg kell találd, ki kell dolgozd az egyéni módját, hogy az érontettek számára megmutasd, hogy potenciális partnerként ott vagy nekik.

2017. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15-ös! Nem tudom,hogy csináltad, de amit írtál az sajnos szakasztott igaz rám nézve. Az a kevéske kapcsolatom is ami volt nőkkel ott is inkább ők kezdeményeztek, igaz gyerek koromban olyan 12-14 évesen próbálkoztam lányoknál,akkor még nem voltam ennyire magamba zuhanva a külsőm miatt. Bár eredmény nem nagyon volt,max.levelezgetések.
2017. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez kamu, hogy minden szülőnek a saját gyereke a legszebb. És igen, ha annyira csúnya vagy, akkor valószínűleg hazudnak. De csak azért, hogy neked ne fájjon. Viszont egyet mondok: ha téged ez annyira zavar, akkor tegyél ellene! Manapság annyi szakember van egyrészről orvosok (NEM plasztikai sebész, hanem a kancsalságod miatt!!!), más részről divattanácsadók, hogy csak na. Ne keseregj, hanem lépj a tettek mezejére!
2017. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket,nagyon hasznosak voltak,de még mindig nyugtalan vagyok.

Édesanyám 1 hete kiment külföldre és most Viberen keresztül beszélünk,tegnapelőtt mikor felhívott anya,a nagyszüleimnél voltam és négyen voltunk a szobában(én,apa,nagyszülők),majd mikor megkérdezte,hogy "Mit csinálunk?",akkor apa azt mondta,hogy "Nézzük,hogy Botond(vagyis én) milyen szépfiú" és nevettek.

Én meg teljesen lefőttem,úgy éreztem/érzem,hogy ezt bántásnak szánták,hogy ők csúnyának látnak,de nem mondják ki nyíltan,és azért nevettek.

Igaz lehet ez? Élcelődnek a hibáimon?

Nagyon rossz élményt ez és nem tudom,hogy most mit gondoljak róluk.

2017. jún. 9. 11:15
 19/21 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem is gúnyolódásból mondják. Ez nagyon szomorú. Nem rendes emberek.
2021. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Válaszd ki apád egy olyan tulajdonságát, amiben látványosan gyenge, és kezdd el mindig úgy nevezni, ahányszor szépfiúnak hív. Pl. ha nyüzüge, akkor izompacsirtának nevezd. Ha rákérdez, mondd, hogy ő meg szépfiúnak hív, te is hívhatod így.
2021. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!