Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális a gondolkodásuk? Mit...

Normális a gondolkodásuk? Mit tegyek, utazzak el titokban?

Figyelt kérdés

21/L vagyok. Ez már minden országban felnőttnek számít, de a szüleim szemében nem. Még itthon lakom, mert suli mellett nem tudok elköltözni. Két évvel ezelőtti nyáron engedtek el először felnőtt kíséret nélkül nyaralni a barátnőmmel a Balatonra. Most szeretnék elmenni külföldre egy egynapos buszos kirándulásra, viszont egyik barátom se szeretne jönni. Nem is lehet mit csinálni, pénzbe kerül és az ember nem ad ki olyanért pénzt, amit nem akar. Nekem megvan a pénzem rá, és szívesen mennék egyedül is, de a szüleim nem akarnak elengedni. Ismétlem, 21 múltam... Csoporttal mennék, egyszerűen csak annyi a "baj", hogy nem ismerősökkel.

Nem tudom, mit csináljak, kicsit úgy érzem, nem szabad hagynom, hogy irányítsanak, meg ki kell állnom magamért, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Ne szóljak róla? Vagy mit mondjak nekik?


2017. máj. 16. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Dumáld meg egy barátoddal, hogy kamuzza be, hogy megy, aztán menj egyedül.

Vagy csak simán ne szólj róla.

2017. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mondd meg, hogy elmegyek és jövök ekkor meg ekkor, hiába laksz otthon. Sosem értettem, hogy "jaj de otthon lakik", attól még ugyan úgy felnőtt ember vagy, nehogy már 21 évesen kísérgetni kelljen.
2017. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
2: ok hogy te sose ertetted, mert neked jofej szuleid voltak, de egy kemenyebb uralkodobb szulo erre siman ravagja azt, hogy oke, de ha ennyire felnott vagy akkor koltozz is el. Nagykorukent mar nem vagy koteles szotfogadni, de nagykorukent o se koteles mar eltartani.
2017. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért kitagadni nem fognak, de én sem értem, hogy miért kell így viselkedni... Anyukámnál az is közrejátszik, hogy ő utál egyedül menni bárhova is, szóval ő ezt sem érti, hogy hogy lehet élvezni egy kirándulást egyedül. De főleg a féltés. Apukámnál a féltés és az irányítási vágy...
2017. máj. 16. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Tessék elmenni, kéretőzni nem kell.

Biztos lesz.nám, mit mondanak a szüleim.

2017. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy a szüleid is szivesen mennének, megkérdzeted őket erről?
2017. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne titkolózz, mert akkor mindig ez lesz.

Mondd el, mennyire vágysz rá, és érted, hogy aggódnak, és azt is érted, hogy anyukád nem élvezné egyedül az utat, de te igen. Ekkor mész, ekkor jössz, kész. Ha kiakadnak, és feszültség lesz emiatt pár napig, hát akkor ez lesz az ára. Ha biztos vagy magadban, akkor ki tudsz állni magadért!

(Ismertem valakit, aki 60 évesen is hazudott az anyjának arról, hogy hova megy nyaralni, te ne járj így! Minél hamarabb vállalod fel ezt a konfliktust, annál jobb.)

2017. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Mondd el, hogy mész, és pont, de csak akkor, ha tudod, hogy a szüleid nem vágnak ki azzal a lendülettel. :)


Ideje felnőttként viselkedned, akár így, lázadozva is - amit kamaszkorban kellett volna megejtened, de már mindegy...

2017. máj. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Elmész és kész. Màr az is vicc, hogy elkéredzkedtél. Nem kell, csak megmondod ide megyek, majd jövök és pont.
2017. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Nem a szüleim nem akarnak jönni, ők mennek külön nyaralni együtt.

2017. máj. 16. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!