Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokáig egyedülálló apaként...

Sokáig egyedülálló apaként neveltem a kislányomat, most azonban betoppant a szerelem. Hogyan mutassam be a lányomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 37 éves férfi vagyok, van egy 7 éves lányom. Nálam van elhelyezve, az anyukája viselkedése sajnos nem megfelelő, néha látja, de... hát igen. 2 éve egyedül nevelem, nagyon apás. Ez idő alatt csak alkalmi kapcsolataim voltak, egyiket sem láttam. Most azonban megismerkedtem egy 27 éves gyermektelen nővel, akivel nagy a szerelem, már azt is tervezzük, hogy hozzánk költözik. A kislányomnak még nem tettem róla említést, de már előre félek, hogy féltékeny lesz és "fúrni" fogja a kapcsolatunkat. Szerintetek mi ilyenkor a megfelelő "tálalás"? Valaki volt már hasonló helyzetben? Ne értsetek félre, nem vagyok olyan szinten tityi-totyi, hogy nem merek egy ilyen tényt leközöli a saját gyerekemmel :) csak szeretném, ha a lehető legjobban sülne el, illetve szívesen vennék tapasztalatokat. Köszi!
2017. máj. 25. 12:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jav.: egyiket sem látta
2017. máj. 25. 12:59
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem semmiképp ne azzal kezdjétek, hogy máris odaköltözteted a hölgyet, hiszen gondolj bele: a kislányodnak gyakorlatilag egy vadidegen. Kicsit fura és egyben visszataszító, hogy azt se tudod, hogy jön ki

a gyerekeddel, de már összeköltözést terveztek. Ok, a felnőtt a főnök, de te elsősorban a gyerekedért felesz és ne felejtsd el, hogy neki nincs választása, míg neked van.

Először mutasd be neki, csinálj közös programokat hármasban, majd ha megszokták egymást, csináljanak kettesben is programokat. Ha jól kijönnek, akkor lépjetek előre a kapcsolatotokban.

2017. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ezt az összeköltözést nem közvetlenül a bemutatás után szeretnénk. Természetesen előtte megismernék egymást, de nem húznánk évekig, mivel a hölgy nem budapesti, én viszont igen, így nem könnyű megoldani a találkozásokat sajnos...
2017. máj. 25. 13:05
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Mesélj neki előbb a lányról, ne a bemutatással kezdd. Azért 7 évesen már felfogja, hogy apának lehet barátnője. Előbb csak tegyél utalásokat, mesélj el részleteket, keltsd fel az érdeklődését úgy, hogy ő kérdezzen.

Mesélj neki pozitív dolgokat, érdekeseket, hogy mivel foglalkozik, mi a hobbija, stb.

Aztán ha érzed, hogy a kislány nem elutasító, idővel megkérdezheted, hogy szeretne-e találkozni vele. Adjatok neki időt.

Én fordított helyzetben voltam, gyerekes anyuka, egyedülálló pasi (aki én lennék). Az anyuka módszere volt ez, és nagyon bevált. Amikor megismertem a gyerekeit, már nagyon kíváncsiak voltak, a kislány (6 éves) még "ajándékkal" is készült. Igaz, az első pár percben kicsit még tartományosak voltak, de utána nagyon jót játszottunk, én is jól éreztem magam velük. A második találkozásnál már szaladtak elém, hogy megöleljenek. Nagyon jól esett, pedig én is féltem a helyzettől.

Drukkolok.

2017. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem beszéld meg vele. 7 évesen már fel kell fognia. És ne érezze hogy sarokba lesz szorítva. Akkor szerintem nem lesz gond.
2017. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Lassmich Ruhe ***** válasza:
75%

Kezdd el őket "összeszokatni". A kiválasztott párod biztosan mindenben meg akar majd felelni neki, és mivel mindketten nők, meg is fogják találni egymással a baráti hangot,hacsak egyikük nem genetikailag egy hárpia. Rendszeresen töltsetek el hármasban minőségi időt (ez valamilyen interaktív, közös programot jelent, nem azt hogy a felnőttek tv-znek a gyerek meg a gyerekszobában játszik valamit), és amikor látod hogy rendben vannak az alapok, néha hagyd őket egymásra, vagy menjenek el ketten játszótérre, vásárolni, esetleg valami "felnőttesebb" női programra is elviheti a lányodat a párod. Pl elmehetnek együtt fodrászhoz, vagy amikor nincs iskola kifestheti cinkosan a körmét, amiért Te majd egy kicsit mérgelődhetsz látványosan, de a lányod e miatt jó fejnek tarthatja, stb. Adj nekik pár hónapot, és egyre rendszeresebbek lehetnek az ott alvások, gyakran a párod legyen részese az esti fürdésnek, lefekvésnek, és mire észreveszi már 0-24 ben igényelni fogja a jelenlétét a gyerek is.


A fentiek persze nagyban függenek attól hogy a párodnak szándékában áll-e jó anyjának lenni a Te lányodnak.

2017. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig még nem beszéltem róla a kislányomnak, de akkor ma el is kezdem ezt.
2017. máj. 25. 13:19
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha komoly a kapcsolat, akkor mielőbb szervezz olyan alkalmat, ahol találkozhat a nővel. Ha találkoztok, akkor nem biztos, hogy az a legjobb, ha egyből olyan viszonyt mutattok a lányodnak, ami furcsa lenne neki.


Először sétáltok egyet hárman, beszélgettek, csináltok valamit, ha ciki a helyzet akkor beiktatsz egy programot, és folytatjátok más megközelítésben.


Ha a lányod szemében az új jövevény elveszi az összes figyelmet róla, akkor valszeg nem tetszik majd neki a helyzet, szóval csak fokozatosan. A barátnődnek el kell mesélni azt, hogy a gyereknek most nehéz, és ha azt látja, hogy az apja támogatását is elveszíti, az nem segít. Ezt meg fogja érteni azokban a helyzetekben, amikor mindketten kiborulnak(ha lesz ilyen). Azt is el lehet mondani a barátnődnek, hogy az is mutatja, hogy mennyire komolyan gondolod a vele való kapcsolatot, hogy a mindent megteszel azért, hogy felhőtlen közös életetek legyen. (ugye, ha a lányod hiányt szenved figyelemben, akkor azt a kapcsolat is megszenvedni)


Ha találkoztatok párszor a barátnőddel, otthon megkérdezheted a lányod egy adandó pillanatban, hogy emlékszik-e a nénire akivel itt meg ott találkoztunk. Megkérdezheted, hogy szimpatikus volt-e neki. Örülne-e ha gyakrabban találkoznátok. Ha valamelyik kérdésnél nemet kapsz, akkor lassítani kell, vagy befeszül. Ha befeszül valami miatt a lányod, meg kell tudnod, hogy mi az amire érzékeny.


Amit magadban tisztáznod kell, hogy hajlandó vagy-e a lányod előtt néhány találkozás után vállalni a barátnőd akkor is, ha nem jönnek ki egymással és azt.


Ha az anyuka egyáltalán nem látogatja a gyereket, akkor nem, de egyébként neki is tudni kell róla, ha összeköltöztök. El kell neki mondani, hogy nem a barátnőd lesz a lányod új anyukája, mert ez az ő feladata, de ő lesz az új társad és a volt pároddal közös gyermeketekre ő is vigyázni fog.


Nem tudom, hogy az anyuka feleséged volt vagy nem, de ha tudatosítod magadban, hogy nem a lányod az egyetlen dolog ami hozzá köt, hanem bizony közös történetetek van, az sokat segítene a te és a lányod további életében is.


Az is lehet, hogy meglátják egymást és minden megy magától, de szerintem ez inkább kemény önismereti munka lesz.

2017. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A volt feleségem már tud róla. Néha-néha látogatja.
2017. máj. 25. 13:58
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ne csak a kislányoddal bszélj az első találkozás elött,hanem majd a barátnődnek is adj tanácsot hogy hogyan közelítsen felé..

Sok sikert! majd ird meg hogy hogy ment..

2017. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!