Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nagyobb gyereke meghalt...

Akinek nagyobb gyereke meghalt, hogy élte túl?

Figyelt kérdés
hirekben sokszor hallok ilyet,nekem ugyan először apm majd pár évre rá anyám halt meg 22 éves voltam(lány) tehát már önállónak kellett lennem,még nem költöztem el,tehát egyedül maradtam a házban,vegetáltam,mint egy szellem ugy éreztem magam,legalább ha tesóm lett volna,de sosem volt,a barátnőimbe csalódtam,mindenkinek megvan a maga baja,meg túl unalmas lehettem nekik,mindig én hivtam őket.egyik bartnőm sajnálta a hugát,mert meghaltak a nagyszüleik és pszichiáterhez jár,én fiatalabb voltam mikor apám meghalt,arra mgse mondott semmit,másik barátnőm elvetélt,igy ő arról beszél,hogy gondoljak arra sokkal durvább ha a gyereked hal meg.tehát senki nem vett engem tul komolyan,és igazából én nem tudom ezeket kmolyan venni,a szüleimet kb 20 évis ismertem,a meghalt magzatot ő meg nem is látta,hogy lehet ugyanugy szenvedni attól akit nem is ismersz,szerencsére megtaláltam a párom,azóta értelmet találok az életemnek.de ugy gondolom azokat lehet komolyan venni akiknek nagyobb gyereke hal meg.legalább már kis ideje ismerte,aki ismer ilyet,miért következett be?és hogy lehet túlélni? minden történetet elolvasok...
2017. máj. 25. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Talán egy fokkal durvább amikor a szülőnek kell eltemetnie a gyerekét. Mindkettő borzalmas és szerintem nem lehet túl lépni sehogy egy ilyenen. De mégis egy szülőnek rosszabb ha elveszíti a gyerekét mint ha a gyerek veszíti el a szülőjét.
2017. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Ú de szét fognak szedni az abortusz ellenesek.

Persze nyilván fáj az embernek ha elhal a magzata(de ez se fájdalom inkább csalódottság tudod mikor kisgyerekként vársz valami ajándékot aztán mégse kapod meg) de fel nem érhet ahoz a fájdalomhoz mint a szülők vagy közeli hozzá tartozó elvesztése. Az aki ezt mondta neked egy önző dög lehet. Nők millió csinálnak abortuszt csak ebbe gondolj bele. Hogy lehetne összehasonlotani azt a fájdalmat egy vetéléssel. De nem is irok többet ugyis leleszek pontozva.

2017. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Nem a gyermekem, a nővérem halt meg, 32 évesen, rákban. Én három évvel vagyok nála fiatalabb. Sokkos állapotban vagyok még ma is. Most is kezdek sírni, valószínűleg mire végigírom már látni sem fogok... Már lassan 10 éve történt, de nem tudom feldolgozni. A szüleink sem igazán tudták. Évekig nem tudtam velük beszélni, mert ha csak rájuk néztem akkor vagy ők vagy én sírtam. Napi szinten látogattam őket és csak ültünk az asztalnál és sírtunk. Sosem tudtam ezt jól feldolgozni. A nagyszüleim halála is összetört, de ez valahogy teljesen más volt. 8 hónap leforgása alatt a semmiből ment el. Szörnyű volt végignézni azt ahogyan szenved a kezeléstől, majd a végén amikor már mindenki tudta, hogy nem lesz jobban akkor látni rajta azt a mérhetetlen fájdalmat és szeretetet. A mai napig nem tudta feldolgozni a család. Nővéremnek volt egy férje, gyermekük nem volt még. A férj azóta nem beszél velünk, de nincs semkije. Alkoholista lett. Pár hónapja amikor futólag találkoztunk akkor teljesen tiszta volt és őszinte örömmel közölte, hogy agydaganata van. Fogalmam sincs, hogy hogyan lehet feldolgozni a halált. (Ha valakinek van tuti tipje szívesen veszem) De amikor egy fiatal életerős ember hal meg az egy katasztrófa. Még most is van, hogy éjjel felébredek és elkezdek sírni. A férjem eleinte nem tudott ezzel mit kezdeni, de már hozzászokott. Ilyenkor kibőgöm magam és másnap megyek dolgozni mintha misem történt volna. Hazafele meg benézek nővéremhez a temetőbe és "beszélgetek" vele egy kicsit. Attol megnyugszom...

Bárkinek bárkije is hal meg, az az Ő saját fájdalma és nem lehet összemérni máséval.

2017. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik munkatársnőmnek a fia halt meg, 18 évesen. Egy részeg srác ütötte el, azonnal meghalt. Ez lassan 15 éve történt, de a mai napig nem dolgozta fel teljesen, és valószínűleg nem is tudja sosem.

Egy másik munkatársamnak a lánya 2 éve halt meg, a fiúja vitte motorral, amikor elestek. A lány azonnal meghalt, a fiúnak még karcolásai sem lettek. Nagyon sokszor sír, teljesen megváltozott, ami nyilván érthető is. Ráadásul náluk nem is volt több gyerek...Nagyon szomorúak ezek a dolog.

2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Férjem húga 17 évesen halt meg, régóta betegeskedett. De hirtelen. Anyósom összetört, volt hogy az ünnepség úgy végződött hogy ügyeletet kellett hívni.:( sosem fogja tudni feldolgozni, egy gyermekhez még ha magzat MÁS a kötődésed mint a szülődhöz!:) Majd meg fogod tapasztalni. Szerintem a legmélyebb még ha csak pár hetes -tapasztaltam- akkor is..már énekelsz neki:) belőled van, egy részed, egy csoda! Nehéz ezt feldolgozni, iszonyat frusztráló lehet elveszíteni!!! Kudarcnak, büntetésnek fogja fel valószínűleg...borzalmas ezekről a tragédiákról olvasni ahol fiatalok halnak meg..:(
2017. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem sok empatiat kapsz a kornyezetedtol, de te sem mutatsz egyutterzest masok irant. Lehet, h ha ezen valtoztatnal, feled is valtoztatnanak az emberek.
2017. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Sokat segítene a nagybetűk használata és a mondatok normális tagolasa.


Mindenki más, mindenki máshogyan dolgozza fel a fájdalmat. Az élet rendje Az, hogy a szülő hal meg a gyereke előtt. Egy veszteség mindig fájdalmas, de a gyereked elvesztése tetőzik azzal, hogy értelmetlen, nem lehet rá felkészülni, nem ez a normális

2017. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,én nem tartom normálisnak hogy 22 éves koromra már meghalnak a szüleim,akik még sokat élhettek volna.persze hogy kegyetlenebbnek tartom ha gyerek hal meg,de a magzatra sem azt mndom hogy nem fáj,engem csak az zavart,hogy fájdalmasabbnak vélték,de azért kivncsi lennék hogy ha megkkérdezném a fiatalokat,hogy vetlse legyen vagy szülei haljanak meg most,akkor mit választanának...igen kicsit érzéketlenebb lettem,mint akinek nagy családja van,de inkább velem érzéketlenek mások,én nem viselkedtem ugy..
2017. máj. 25. 16:29
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

Ha azt kérdeznéd, hogy a 2 éves lányom vagy a majdnem 70 édesanyám menjen el, akivel kiváló a kapcsolatunk... gondolkodás nélkül vágnám rá, hogy az anyukám menjen. És 100 %, hogy ő is azt mondaná, hogy inkább ő.

De ugyanígy, ha az lenne a kérdés, hogy én vagy a lányom... én halljak meg, ő maradjon.

Ez az élet rendje, nem fordítva.

2017. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Két példa:

25éve halt meg a fiam (26). Én valahogy "túléltem", de a feleségem még most sincs pszichikailag rendben. A nők sokkal érzékenyebbek a lelki vonalon a férfiaknál.

Mikor az eset történt, pár hónappal rá a feleségem kolléganője egy beszélgetés közben ezt mondta neki:"Képzeld az unokanővérem fia meghalt egy GK balasetben. Te azt el sem tudod képzelni, miket él át szegénykém!"

Hát, ez viccnek sem illik be. Tehát a mások baját csak úgy távolból szokták érzékelni.

Úgyhogy én tudom elképzelni a helyzeted és együttérzek veled.

2017. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!