Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged el? Ti elenged...

Sm's girl kérdése:

Miért nem enged el? Ti elengednétek így a 17 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok egy Balaton melletti kisvárosban lakom, és az lenne a problémám hogy anyum nem akar elengedni nyáron Pestre. Azt hogy bulizni nem enged fel, még meg is értem, de csak arról lenne szó hogy barátnőmmel, akit ő is ismer és kedvel, felmennénk, nézelődnénk,stb..este pedig hazajönnénk. És nem akar elengedni. Vajon miért nem? És ti hasonló esetben elengednétek a gyermeketeket? Én szerintem nem adtam erre a bizalmatlanságra okot, sosem kellett sehonnan részegen összeszedni, bulikból is mindig normális állapotban jövök haza, jól tanulok, nyárra már megvan a melóhelyem, stb.Szóval nem értem.

Köszönöm hogy elolvastad és válaszolsz!

17/L



2017. máj. 25. 19:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Anyagi okok miatt biztosan nem, meg ha vásárolok én fizetem, nem várom el a szüleimtől hogy mindent ők fizessenek. Amúgy a program pontosan az ilyen nevezetességek megnézése lenne. Mikor megkérdezem mindig azt mondja hogy ne akarjak csavarogni, meg hogy miért nem érzem jól magam itthon.
2017. máj. 25. 21:02
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Mit akarsz pesten mindenki a balatonra megy le
2017. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem Pesten van a lényeg. Mondhatnám Győrt, Debrecent, Pécset, Kaposvárt, Sopront, stb..
2017. máj. 25. 21:38
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
Legalább a neved ne írd ki, ha már ennyire ostoba liba vagy :D vicc :D
2017. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
11%

Oszinten? A 17 eves lanyomat EGYEDUL kiseret nelkul en sem engednem meg el. Mas lenne ha mar 19 vagy 20 eves lenne. Akkor eleg ha szol es mehetne.


Ha elengeded akkor egy felelotlen szulo vagy

Ha nem engeded el akkor tusko korlatozo szulo vagy.


Megoldas. Kiseret, ez van.


N

2017. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
te boglárról vagy, és kaposváron tanulsz(tál)
2017. máj. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
?
2017. máj. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mennyi időre mennétek? Ha reggel mész, este jössz, akkor szólsz (NEM kéredzkedsz) fogod magad, és elmész, ennyi.

Mivel az ember gyereke 18 évesen már oda megy, ahova akar, és akkor, amikor akar (és ebbe már semmi beleszólása a szüleinek) szerintem nem teljesen 100-as az a szülő, aki 17 évesen még belföldi, 1-2 napos utakon rugózik. Hogy szerezzen tapasztalatot az a gyerek a következő 1 azaz egy évben, ami még egyáltalán rendelkezésre áll a szülőnek a valamilyen szintű kontrollra - meg főleg annak megszokására, hogy a kicsi gyerek felnőtt, el kell engedni a kezét? Egy 17 évesnél kb abba szólnék bele, ha számomra nem ismert személyekkel külföldre hetekre...

2017. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon is helyes a hozzáállásod először is.

Kicsit ki vagy akadva de gondolkoztat a téma és nyitott vagy megérteni az okát a tiltásnak.


Édesanyád félt, nagyon szeret, nehezére esne ha baj érne, elővigyázatos, tapasztalt, és mivel nem tudja követni a mai világot ezért biztos ami biztos alapon nem szívesen enged el messzebbre.


Benne még az az emlék is él, amikor te egy teljesen tőle függő kisgyermek voltál akit meg kellett óvjon.


A helyzet még normális de a következő 5 évben már biztos lazulni fog ez a viszony.

És lazulnia is kell de itt szerepet kap majd a te hozzáállásod, hogy ne okozz neki törést, legyél fokozatos (pl próbálj meg előbb kisebb távra, kevesebb időre, még több társsal elkéretőzni) a békesség érdekében.

Mert leléphetsz úgy is h már nagy vagy de az meg neki rémálom


És ha fel kell áldoznod az utazásodat és majd otthon szomorkodsz akkor gondolj arra, hogy sok fiatalt nem várnak haza, nem féltenek, nem szeretnek vagy akár nincs is senkijük neked pedig ilyen jó szülőd van.


(én is így nőttem fel, és utólag sem bánom)

2017. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Pillázok 1-2 válaszon. Az én anyukàm is igazi para-mama volt,de ennyi idősen nem volt téma,hogy elmehetek -e,vagy sem. 14-15 évesen egyedül vonatoztam Békéscsabáról Győrbe,16 évesen elmentünk a Szigetre,17 évesen nyaralni a Balcsira egy hétre,18 elmúltam és Münchenbe költöztem két évre.

34/n

2017. máj. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!