Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem beteges, hogy...

Szerintetek nem beteges, hogy a szüleim egyetemista létemre még mindig beosztják az időm, elzavarnak tanulni, ha szerintük aznap nem tanultam eleget, állandóan kérdezgetik mennyit tanultam, hogy állok az anyaggal és hasonlók?

Figyelt kérdés

Mintha csak általános iskolás lennék.

Gondolom kiderült, hogy együtt élünk, viszont még nincs lehetőségem máshová költözni. Már rájuk szóltam számtalanszor, hogy hagyják abba, sőt közeli családtagok is, de mindhiába, egyszerűen nem jut el az agyukig. Ez annyira megalázó, főleg ha mások előtt zendítenek rá. Szerintük így viselkedik egy jó szülő és ez szülői kötelesség.


2017. máj. 26. 02:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy valaki írta korábban azok szoktak így viszonyulni egy egyetemen tanuló "gyerekhez" (értsd: a szülő gyereke), aki még nem járt maga sem egyetemre. Egyszerűen nem tudja, mivel jár együtt. Emiatt kár hibáztatni vagy leszólni. Valószínűleg nem is fog változni a családtagjaid hozzáállása.

Aki meg mamahotelezik és társaik, azok sem jártak még nehéz egyetem közelében...

2017. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim szerencsére nem ilyenek, meg megtehették azt, hogy fizették az albérletetet nekem (koliba nem vettek fel egyikbe sem). De a párom szülei ilyenek, ő 30 km lakik az egyetemtől, így végig bejárós volt, de most 25 éves a barátom, már a mester képzés vége van neki, de folyton nyaggatják a szakdogával, vizsgákkal, mondogatják, hogy meg fogsz bukni stb. Marha idegesítő, csak még jobban lehúzzák vele az embert. Ha nekem a szüleim ilyen negatívan támogattak volna, akkor tuti kibuktam volna már.

Meg barátom mellette OKJ-t is csinál és dolgozik is, anyukájának nincs munkája, mert nincs végzettsége, de a minimálbért kevesli, ezért ha 1 év után is talál munkát, akkor azt is otthagyja 1-2 hónapon belül. De a barátomat folyton szapulja, hogy h hogy lesz így munkája. Mire barátom,d e hát dolgozik már, maradhat a cégnél egyetem után is attól, hogy nem lesz diák. De az anyja replikázik, hogy nem ez nem így működik bla bla. Nem lesz TB-je októbertől, készüljön már most rá.


Mikor én ott voltam, nekem is elkezdte mondani, hogy én már nem tanulok, nézzek utána a TB-nek, mert úgy tudja már nem jár. Mondom már fél évvel ezelött elintéztem, hogy 1 évig kapjak, mit aggódik már, felnőttek vagyunk csak el tudjuk már ezeket intézni. Államvizsgánál ugyanez, ott állt mellettem, hogy majd ő kikérdezi nincs mese, holnap menjek és felmondok 2 anyagot. Mondom ált. iskolás koromban sem mondtam már fel az anyagot a saját szüleimnek, nem hogy most egyetemen

2017. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%
Nalam is probalkoztak igy elso felevben (pedig nem otthon laktam hanem koliban), de mikor az elso feleves atlagom 4.5 folott volt (nem bufeszakon, hanem BME vegyeszmernokin), akkor onnantol eleg eros adu volt a kezemben a leckekonyv :)
2017. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
De, beteges, sajnos ezt megszívtad. Anyám 100 km-re lakik, de még mindig azt hiszi, joga van megmondani, mit tegyek. Szerencsére csak telefonon teszi és nem érdekel.
2017. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Apámnak akkor tört ebbe bele a bicskája, amikor 10 éves voltam...

A szülőkkel együtt lakva is meg lehet és meg is kell vívnia az embernek a maga "függetlenségi harcait"!

Neked is nagyon ajánlom!

Légy határozott, nyisd ki a szád! Nem kell tiszteletlen hangnem, de türelmesnek kell lenni, és elmondani újra meg újra... meg újra... de megéri:)

2017. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam beszélni velük, az volt a válasz, hogy "na mi van kislányom, egyetemista lettél?" olyan megalázó, mérgező stílusban, hogy megfagyott az ereimben a vér
2017. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!