Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik ilyen? Olvastam...

Létezik ilyen? Olvastam olyanról ha valakivel huzamosabb ideje él az ember azt külsőleg elkezdi formálni? Elveszti a másik ember vonásait aki nincs az életébe?

Figyelt kérdés
Jelenleg édesanyámmal és fél éves gyermekemmel élek együtt miután a feleségem itt hagyott minket egy másik férfi miatt.A mi esetünkben ezeket a változásokat véltem felfedezni.Az anyja nem is látogatja a lányát.
2017. jún. 2. 08:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19 ez azért nem teljesen van így. Nem csak az öröklött gének befolyásolják a fenotípust, hanem a DNS metilációs mintázata is, amit viszont befolyásol a környezet. Nyilván ez nem tünteti el, ha nagy orrot örököl valaki, de pl az anyagcsere folyamatokat, így közvetve a testsúlyt, magasságot már befolyásolja ilyesmi is. Nézz utána, epigenetika a neve.
2017. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz és akivel nem találkozik a gyermek nincs mit lemásoljon róla mimika stb.Ezért van az esetem hiába tartanak bolondnak.
2017. jún. 2. 10:54
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy sokat van valakivel, még nem fog rá hasonlítani!

Szokásait át veheti, de azt pl.hogy milyen magas, milyen a szeme, orra, szája stb. az öröklött gének határozzák meg!

2017. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Te teljesen magyar vagy egyébként? Nem bántásból de nagyon furcsán fogalmazol. Ha lesz új barátnőd/ feleséged, és a gyermeked még kicsi, akkor lehet, hogy hasonlítani fog rá, de maximum ahogy írták a mimikája, a gesztusai, a viselkedése stb. Viszont, hiába nem látja az anyukáját, igen nagy esély van rá, hogy tőle is örököl bizonyos dolgokat, bármennyire is nem szeretnéd. Azt meg nem akarom elhinni, hogy külsőre befolyásol valakit az, hogy ki van vele. A gyermeked hasonlít a nagymamájára , ennyi. De nem azért mert ő van vele az anyukája helyett és ha anyuka itt lenne akkor rá hasonlítana. Ez hülyeség. Maximum ha nagyobb lesz lehet, hogy hasonló frizurát vagy stílusú ruhákat fog hordani. A kérdésedből kb az jön le, hogy adott egy kisgyerek aki úgy születik, hogy az anyjára hasonlít, aki elhagyja ezért elkezd a nagyira hasonlítani külsőleg...ez marhaság
2017. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!