Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek a hibája, ha a gyerek...

Kinek a hibája, ha a gyerek elhízott lesz?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 12:30
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
14%
A társadalomé.
2017. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%
Szülőké. Egy gyereknek nyilván nem mondja azt az ember, hogy többet nem ehetsz, mert dagadt leszel, hiába éhes még. De ha nem zsírban olajban sült még zsírosabb húsokat kap, meg csipszet, meg édességet állandóan, akkor egy gyerek nem lesz kövér. Ha nasinak sárgarépa van általában az asztalon, ha egészséges ételeket főz a szülő, stb. Nyilván nem azt mondom, hogy néha nem lehet enni egy pacalpörköltet vagy csokoládét, de ne ez legyen a fő, és akkor nem lesz kövér a gyerek. Aki már gyerekkorában is kövér, az sokkal nehezebben fog lefogyni, ha majd rájön, hogy hoppá ő tetszeni akar a fiuknak, vagy mit tudom én. Az ilyenekből lesznek a bulimiások. Marha jó melegágya a cukorbetegségnek, szívbetegségeknek, magas vérnyomásnak, stbnek. Nem kell nyilván teljesen tiltani az egészségtelen kajákat, mert az sem jó. Láttam már milyen , ha egy ilyen környezetből kiszabadul valaki, ahol még egy cukorkát is titokban kellett elszopogatni 18-20 évesen is... nem szép az se.
2017. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
84%

Anyukám nagyon változatosan és egészségesen főzött mindig. Semmi nass. 16 évesen kaptam először zsebpénzt, azt mind csipszre költöttem meg Mekire.

Szerintem ez az én hibám. Meg a tényé, hogy egy brokkolinak semmi íze, a hamburgeré meg fel van turbózva.

2017. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
86%
Ja és még azt akartam, hogy azért a kövér gyerek az a tényleg kórosan elhízott legyen, ne az, amikor a kisgyereknek van egy kis pocakja vagy egy kicsit husi. Az teljesen normális, alkat függő is nagyon sokszor, meg azt ki is szokták nőni nyáron... avval semmi baj sincs. Láttam már olyat is, anyuka folyton piszkálja a teljesen normál testsúlyú 8-9 éves kislányát, hogy olyan kövér vagy, nem szabad annyi vajaskenyeret enni este... és semmi baj nem volt a kislánnyal... milyen önbizalommal teli, egészséges hölgy lesz belőle, mi?
2017. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
46%
13as szerintem az se jo, ha ennyire tiltva vannak a klasszikus nasik, mint pl a csipsz. Ahogy az sem, hogy 16 evesen kaptal eloszor zsebpenzt...
2017. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
42%
Akik szerint teljesen egyértelműen a szülők hibája, azok mivel magyarázzák azt, hogy egy családon belül van vékony és kövér gyermek is?
2017. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem normális volt, azelőtt nem kellett semmire. Ha moziba mentem, kaptam pénzt, ünnepekre drága ajándékokat kaptam. Ne szólj be, kérlek.
2017. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
87%

A szülő és a gyerek hibája is lehet. Én pl 11 évesen kezdtem fogyókúrázni (ez az én hibám, mert jól hazavágtam az anyagcserémet a napi két szelet vajaskenyérrel és egy tál levessel) mert 40 kiló voltam és folyton azt hallottam itthon, hogy szépen kikerekedtem meg milyen kis husis vagyok. Aztán később anyám hibájából méginkább elhíztam. (Akkor már 65 kiló voltam) és a BMI szerint is 10 kilóval átléptem a normálist. Eldöntöttem, hogy lefogyok de olyan családban ahol minden nap makaróni meg zsírban sült hús a menü nem egyszerű. A 11 éves koromban történő ügyködések miatt meg kvázi koplalnom kellett hogy a szervezetem kezdje meg a zsírbontást.


Mai napig is kell rágjam anyám fülét egy rohadt uborkáért hogy legyen valami zöldség a házban. Ha kapnék zsebpénz arra költeném de 0 saját pénzzel kénytelen vagyok azt enni amit elém raknak.

17/l

2017. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
15%
Off amúgy nem attól fog az ember elhízni, hogy zsíros ételeket kap, hanem a rengeteg szénhidráttól, cukortól, ami mellé általában jár a magyar konyhában. Szóval nyugodtan egye mindenki a zsírban sült húst.
2017. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
72%

"Akik szerint teljesen egyértelműen a szülők hibája, azok mivel magyarázzák azt, hogy egy családon belül van vékony és kövér gyermek is?"

Genetika, más az anyagcseréjük. De tudom tudom, csak az genetika, aki annyit zabálhat amennyit akar és nem hízik, csak azt lehet sajnálni, hogy szegénynek milyen nehéz az élete, nem tud hízni.

2017. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!