Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a gyermek...

Hogy reagálnátok, ha a gyermeketek 27 évesen bejelentené, hogy orvosira készul?

Figyelt kérdés
Gyerek maximalista, munkamániás, tanulással nincs gond, családot nem tervez.
2017. jún. 7. 16:54
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
5%
Mennyi orvos van itt a gyakorin... Lol XD
2017. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
84%
Mert miért ne lehetne? Amúgy tényleg úgy van ahogy az utolsó leírta. Ideje 0 lesz, munka miatt is, tovább képzések, plusz szakokat kell sokszor letenni, illik tudományos munkát is végezni, megélhetés szintén, ha csak nem vállal sok ügyeletet, plusz munkákat ,fél állásokat másik osztályon, városi ügyeleteken stb. Magánrendelés ha megengedheti magának, csak ugye odáig is el kell jutni. Amúgy nem késő 27 évesen, más is vált szakmákat, manapság az embereknek több diplomájuk , szakmájuk nem, ez csak itt az országban furcsa ám.
2017. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
41%
Én még nem láttam csóró orvost, csak bénát. Ha annyira sz.r a munkája, akkor miért nem nyit magánpraxist? Nőgyógyász óránként keres vele min. 40ezret, mivel 15 perc jut egy betegre és 10ezret kér, ez az alap.
2017. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
0%

Hajrá, de van félévente 1,5 millád, amennyibe kerül? És mindezt 6 évig+rezidensi félévek?


Én anyagilag nem támogatnálak, abban biztos lehetsz, 27 évesen nem tisztem eltartani téged, sem pénzelni az aktuális hóbortjaidat, viszont szurkolnék, hogy sikerüljön - bár nem fog, munka nélkül nem tudod fizetni a sulit.

Nyilván más lenne a dolog, ha 20 évesen találod ki, de így nem.

2017. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
95%
Nem kerül félévente 1,5 millióba csak úgy szólok
2017. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
58%

A szülő köteles eltartani nagykorú gyermekét is, ha az nappali tagozatos egyetemi tanulmányokat folytat.


"Nagykorú gyermek tartását megalapozhatja munkaképtelensége, betegsége, illetve az életpályára való felkészülést szolgáló tanulmányok folytatása. A gyermek az utóbbi esetben azért szorul rá a tartásra, mert szükséges tanulmányait végzi, azaz szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanfolyamot, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányokat folytat. Ha a gyermek a középiskola befejezése után a választott életpályára előkészítő tanfolyamra, főiskola, vagy egyetem nappali tagozatára felvették, a tartásra kötelezett s arra képes szülő nem hivatkozhat arra, hogy a nagykorúságát elért gyermek munkaviszonyt létesítsen és tanulmányai költségéről, valamint megélhetéséről maga gondoskodjon."


forrás:

[link]

2017. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
60%

n még nem láttam csóró orvost, csak bénát. Ha annyira sz.r a munkája, akkor miért nem nyit magánpraxist? Nőgyógyász óránként keres vele min. 40ezret, mivel 15 perc jut egy betegre és 10ezret kér, ez az alap.



Aha...és szerinted magánpraxisban állandóan sorban állnak a betegek? Elárulom, nem. Tegyük fel, közepes város, vagy 5 sztk-s orvos, és 5 másik akinek magánpraxisa van. A város lakosságának nagy része sztk-ba jár, mert nem engedheti meg a magánorvost. Tételezzük fel, hogy a nő lakosság 30%-a, tehát kb 500 nő megteheti hogy fizet magánért, tehát az 5 magánorvosra jut fejenként száz. Igen ám, csak ugye az embernek nem állandóan van nemi problémája, hanem tegyük fel, három havonta meglátogatja az orvosát tablettát íratni (ez átlagban 5 ezer) a 100 embert elosztva 12 hónapra, az durván számolva havi 10 beteg.


Még ha 10 ezerért(tehát drágán) dolgozik, az 100 ezer egy hónapban. Amiből lejön az adózás(50 ezer) a rendelő bérlei díja, a fogyóeszközök beszerelése, a vizsgálati eszközök karbantartása, a rezsi és az asszisztencia bére. Tehát keres jobb hónapban 150 ezret, míg a kiadása legalább 400 ezer. Nagyon megéri magánpraxist nyitni, valóban.

2017. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:
96%
"Meg nem lattam csoro orvost". Akkor eletem te nem jartal meg Magyarorszagon korhazban es a Fekete erdo klinikan meg a hasonlo hulyesegeken nottel fel!
2017. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
38%
Dél-Aldöldön élek, itt a minimálbér az átlag fizetés és itt keres egy magánpraxist üzemeltető orvos 40ezret minimum óránként. Pesten gondolom ennek az 5X is megkeresheti. És de, sorban állnak nála folyamatosan, hónapokkal elötte be kell jelentkezni. Vannak csórók, azok nyilván az SZTK-ba járnak meg akik nincsenek igényeik, de azért van több ezer ember, aki normál életszínvonalon él és megengedheti ezt magának. Nehogy már elkezdjem sajnálni az orvosokat, hogy nincs pénzük. Az életképteleneknek nyilván nincs is. Ez olyan, mikor vki gyárban dolgozik, mert lusta tovább tanulni és panaszkodik meg a politikára fogja, hogy ő csóró, nem ám arra, hogy b..zott tanulni, mikor megtehette vagy akár azonnal megtehetné, hogy keres egy normális munkahelyet. De nem, csak a panaszkodás ahelyett, hogy tenne a jobbért.
2017. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Orulnek neki, sot, ha meg penz is kellene erre, akkor adnek es fizetnem a tnadijat, ha lenne tandij. Foleg, ha ilyen maximalista es ez oromet okozna neki. Ez egy szep hivatas es buszke lennek a fiamra, h emellett dontott. Persze, ha mondjuk 10 evvel kesobb akarna, akkor mar annyira nem orulnek, m maga az egyetem 5 ev, plussz a gyakorlat utana szinten kb annyi, ugyh jo esetben 37 evesen lesz igy is orvos. De alapvetoen tamogatnam.
2017. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!