Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon sznob ezért...

Anyukám nagyon sznob ezért sokszor rosszul érzem magam. Hogyan beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés

Mi sem vagyunk egy húú, de gazdag család.Van egy szép otthonunk, amin annyi hitel van, hogy szerintem még az én unokáim is azt fogják fizetni. A kocsink egy 12 éves peugeot, szintén hitelre. Nyaralni 2-3 éve nem voltunk, most megyünk, de azt senki sem tudja milyen áron.(Apukám kölcsönt vett fel miatta, stb.) Sokszor hallom anyutól, hogy másokat sérteget, leszól, mert pl.nem a CCC-ben, hanem kínaiban veszik a cipőt, vagy pl. állunk a pirosnál és beáll mellénk egy suzukis középkorú nő és nem birja ki, hogy megjegyezze "milyen szánalmas ezzel utcára menni ennyi idősen".Rengeteg ilyen helyzet van, sokat vitatkoznak apuval, mert ő meg teljesen máshogy gondolkozik.

Van egy barátnőm és nem régóta ismerem, de nagyon jóban lettünk.Múlt hétvégén meghívott, hogy aludjak náluk.Ma kérdezte anyu, hogy milyen volt és elkezdtem neki mesélni, hogy gyönyörű a kilátás, mert a tizediken laknak és sose láttam még ilyen magasból a várost.Meg, hogy a barátnőm szobájában van falmatrica és megtetszett, én is szeretnék. Erre elkezdte mondani a magáét, hogy miért kell nekem panelprolikkal szóba állni, van pénzünk tapétára meg festékre és biztos, hogy nem fogok olyan gagyi matricát tenni a falamra, mint a prolik, stb.

Nagyon rosszul esett, ahogy beszélt róluk.Legszivesebben megmondtam volna neki, hogy akármilyen "panelprolik" (nem azok, bármit is jelentsen!) sokkal jobban érzetem magam náluk, mert nagyon kedvesek a szüleik és nem az volt az első kérdésük, hogy mennyit keresnek a szülők nálunk.A barátnőm anyukája biztos nem egy hét után kérdezi meg a gyerekét, hogy milyen volt a hétvégéje. De ha ezeket elmondanám neki akkor vérig sértődne és hallgathatnám estig, hogy neki mennyi munkája van a mi éltünkben és én hálátlan módon szegény emberekre pocsékolom a drága időmet.

Egyébként lehet, hogy panellakásuk van, de szerintem mi vagyunk a szegényebbek és nekem a gagyi falmatrica jobban tetszik, mint a tapéta...akkor én is proli vagyok?

Hogyan viseljem el, hogy ez nála mindennapos és mindenkit így lenéz, pedig nincs semmi oka rá?


2017. jún. 9. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd meseld el otthon, hogy a panelproli baratnodek Madeiran voltak nyaralni. Kerdezd meg ti mikor mentek? Ja, hogy ti fizetitek a hitelt. Van falmatricank a gyerekszobaban. Tobbe kerult mintha kitapetaztam volna a szobat. Mondjuk nem is tapeta helyettesitesere van hanem dekoracionak.
2017. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sznobnak lenni ellenszenves tulajdonság ugyan, de ahhoz, hogy valaki sznob lehessen, kell, hogy legyen valami, amire felvághat. Anyád a tizenkét éves, hitelre vett Peugeot-jával meg a CCC-s cipőivel nem sznob, hanem nagyzoló proli. Valószínűleg kisebbrendűségi érzése van, lehet, hogy pont az anyagi helyzete miatt, és ezért próbál vetíteni.
2017. jún. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12: Én nem akartam ilyen durván leírni, de igen, kisebbrendűségi érzése van a szüleidnek, igazi prolik, akik azt hiszik, a pénz számít csak.

Mikor olvastak, mikor voltak színházban, hogyan élik a napjaikat?

Mi a végzettségük? Kétlem, hogy van diplomájuk, akkor nem ilyen suttyók lennének, legalább is remélem.


A "panelprolikat" meg hagyjuk. rengeteg igazán értelmes embert ismerek, aki panelban él. EZ egy választás is. Kényelmes, semmiről nem kell gondoskodni.

Szóleidnek az agyára ment a hitel. Azt hiszik, hogy ők különbek, mert kölcsönt vettek fel egy légvárra.

2017. jún. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Na igen abban egyetértek, hogy egyedül nem sokra megy, de ott van apuka is, nyissa már ki a száját..
2017. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyud pont ezért beszél így másokról, mert saját magával / a saját helyzetével van problémája (hitelek). Ő maga is tudja nagyon kellemetlen, hogy hiába van szép ház, kocsi, ruhák, nyaralás stb. ha közben sok az adósság. A feltűnően rossz indulatú, ok nélkül sértegetős embereknek mindig SAJÁT MAGUKKAL van problémájuk. Ha mindent saját erejükből csináltak volna meg a szüleid és nem terhelné őket a hitel, nem foglalkoznának azzal hogy milyen a másik. Magukról alkotott saját véleményüket vetítik ki másokra.
2017. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
#13 A panelproli az nem az összes panellakót jelenti, hanem a panellakókon belül egy külön kategória (úgy, ahogy állattartókon belül a szaporító vagy szülők közt a segélyért szaporodó).
2017. jún. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazatok van és azért csinálja, mert saját magával nincs kibékülve. Nagyon a külvilágnak él és nagyjából semmi más nem érdekli csak, hogy mások mit gondolnak rólunk.

Nagyon sokszor próbáltam neki elmagyarázni, hogy nekem ez rosszul esik és nem a pénz teszi az ember, de folyton azt hangoztatja, hogy ne barátkozzak szegényekkel, mert nem vagyunk "egy csoport(?)".

Apukám teljesen más, ő szereti az embereket és még sosem hallottam, hogy leszólna mást, de ő se nézi jó szemmel, ha szegényebb barátaim vannak, mert nála meg a mélyszegénység egyenlő a romákkal.

Fura, hogy a testvérekemnek és nekem sincs egy jó módú barátunk sem, de a szüleinknek csak olyan "érdek barátjaik" vannak.

Valaki kérdezte, hogy mi a foglalkozásuk: Anyukám ingatlanos, apu pedig sportmasször. Mindkettőjüknek érettsegi+ OKJ szakmájuk van, jól keresnek csak rengeteg a hitel. Tényleg nagyon-nagyon sok, legalább a fizetésük 70%-a. :(

2017. jún. 12. 15:27
 18/18 anonim ***** válasza:
A hitel majd elfogy és helyre jönnek, akkor majd lehet, hogy anyukád is normálisabb lesz :)
2017. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!