Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy nagykorú...

Szerintetek egy nagykorú ember visszaüthet a szüleinek, ha azok fizikailag bántalmazzák?

Figyelt kérdés
Nem huszon-harminc akárhány évesről van szó, hanem mondjuk egy olyanról, aki épp most végez a középiskolában, vagy még szakmát tanul/egyetemre jár és nincs még pénze elköltözni itthonról, szóval nem muszáj megkövezni azért, mert még a szüleivel lakik. És tegyük fel, nem is ő kezdte a veszekedést, hanem az egyik szülője idegbeteg és apró dolgok miatt is képes nekimenni a gyerekének. Ilyen esetben szerintetek jogosan üt vissza?
2017. jún. 9. 18:02
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Sok véleményt olvastam. Azt látom,hogy sajnos még mindig vannak olyanok akiknek a szüleik istenként vannak tisztelve. Ezzel semmi gond,ha jó a szülő,tegyék. Csakhogy akinek nem ilyen szerencsés helyzet jutott,azt ne tessék megkövezni. Nem mi választjuk hova születünk,nem is kéreckedünk a világra. A szülőket ajnározók legyenek szívesek tovább látni az orruknál.

Saját példám: 15 voltam mikor apám egy összetűzés miatt meg akart verni. Én nem támadtam,egyszerűen csak védekeztem. Miután olyan brutálisan nekem esett megértettem,hogy sosem fogom többé tisztelni. Egy 50 kilós lány egy 180 kilós férfi ellen. Ebben mi az igazságos? Ezeket kéne tisztelni,mikor meg se tudom védeni magam?

Kérdésre válaszolva igen,meg lehet ütni. A védekezés jogos lesz amíg arányos. Bár az a tapasztalat,hogy az ilyen eset sosem kerül rendőrség elé.

2017. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!