Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ilyenkor? Anyukámé...

Mit tehetek ilyenkor? Anyukámé vagy az én reakcióm a normális?

Figyelt kérdés
Elég jól állunk anyagilag,de tényleg. Már kb 2 hónapja szerettem volna rendeleni aliexpress-ről,de valahogy mindig elmaradt... Ma beraktam mindent a 'kosaramba' és hát kissé sokra sikeredett,átszámítva több mint 70 ezer Ft. Tudom,hogy sok de több mint 100 dolgot rendelek és van rá zsebpénzem(mellesleg nyárimunkából szedtem össze és nem anya adta) ezek után nem engedte meg,hogy rendeljek,de nem értem miért... Ezzel neki nem lenne rosszabb,mert kifizetném meg minden,csak a kártyája kellene.
2017. jún. 17. 14:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Csináltass magadnak kártyát... Nem értem. Ha diakmunkaztal akkor kellett lennie szamlaszamnak amit megadsz az is anyudera ment? Nyissatok kulon kartyat es a sajatodra tedd
2017. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de ha az ember elmegy hétvégén vásárolni, akkor sem vesz több mint 100 dolgot egyszerre. Nem tudom, miket rendeltél, de nagyon-nagyon soknak tűnik. Mennyiségre is, és árra is.

Nekem ez ennyi infóból pénzszórásnak tűnik, de lehet, hogy ha tudnám, miket rendeltél és mennyiért, nem ezt mondanám.

2017. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Vámmal, áfával és a vámkezelés költségével is számoltál?

Amúgy anyádnak van igaza

2017. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1. Igen az is anyáéra ment,gondoltam rá,meg is említettem anyának de azt mondja több a fenntartási költsége mint amennyit használnám :(

2. Igazából bem ezeket a szokásos hülyeségeket,hanem nagyrészt azokat amikre már nagyon régöta vágyom,csak itthoni boltokban 5x annyi(ilyen menő zoknik felvarrók stb.),valamint a legjobb barátnőmnek pár ajándékot,pár nagyobb dolog is volt( mom jeans, egy átlátszó bakancs,és feliratos pólók) stb.

3. Eladónként max 10-15$-ért rendeltem,ami nem haladja meg a 25€-os vám határt (ha jól tudom,amúgy nem kioktatásnak szántam,csak én ezt olvastam)

2017. jún. 17. 14:39
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Még szép,hogy neked van igazad. Kiskorú a saját keresményével szabadon rendelkezhet, erre nem vonatkozik a szülői vagyonkezelés. Azért,mert az ő számláján van a pénzed még te vagy annak a tulajdonosa,édesanyádtól akár még követelhetnéd is a kiadását,persze akkor büntibe lennél egy darabig,de végtére is neked van igazad.
2017. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen xarrágó némbert,Úristen!Hány éves vagy,hogy meg se engedi a saját kártyát,ha amúgy meg te kerested meg diákmelóval azt a pénzt?

Oké,kicsit sokat rendeltél összességében,de maximum tanulsz a saját bőrödön,nem az ő pénzét költötted el.

2017. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Milyen fenntartási költség? Szinte ssmmi koltsege nincsen anyum meg soha nem panaszkodott erre pedig 3 an vagyunk testverek. Anyud ezt csak kitalalta h ne kelljen csinaltatni.
2017. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, mi oka lehetett, ha tényleg rögtön oda tudod adni cashben. Viszont tényleg nézz bankszámlát, vannak diákoknak jó konstrukciók, ingyenes számlavezetéssel, netbankolással stb. Ersténél pl. a bankkártya is ingyen van, ha jól emlékszem (az enyémeknek ott van diákszámlájuk). Érdemes csinálni egy paypal-fiókot, és csak annyit feltölteni rá, amennyiért vásárolni akarsz, a legtöbb nagy webáruházban tudsz vele fizetni.
2017. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
32%

Én sem engedtem volna.

Tudod mennyi lesz ha elvámolják? Rendelj zöbbször kevesebbet.

2017. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
OTP Junior számlát ingyenesen lehet nyitni és kezelési költsége sincs ha nem kérsz hozzá sms és hasonló értesítőt, csak a netes felületet használod, nekem is az van. Én azért a helyedben nem rendelnék egyszerre ennyit, inkább válogasd szét, hogy ami tényleg a legfontosabb azt rendeld először.
2017. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!