Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ilyenkor? Anyukámé...

Mit tehetek ilyenkor? Anyukámé vagy az én reakcióm a normális?

Figyelt kérdés
Elég jól állunk anyagilag,de tényleg. Már kb 2 hónapja szerettem volna rendeleni aliexpress-ről,de valahogy mindig elmaradt... Ma beraktam mindent a 'kosaramba' és hát kissé sokra sikeredett,átszámítva több mint 70 ezer Ft. Tudom,hogy sok de több mint 100 dolgot rendelek és van rá zsebpénzem(mellesleg nyárimunkából szedtem össze és nem anya adta) ezek után nem engedte meg,hogy rendeljek,de nem értem miért... Ezzel neki nem lenne rosszabb,mert kifizetném meg minden,csak a kártyája kellene.
2017. jún. 17. 14:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

Le leszek pontozva, de őszinte leszek.


Ha az én lányom lennél, engedném.

1. Igazából, ha nincs anyagi problémánk, plusz egy ok az igen mellett.

2. Második pro, hogy te kerested, azaz arra költöd, amire szeretnéd, persze reális kereten belül. Mivel nem drogra és társaira, így engedélyezném, valahol örülnék is.

3. Mindig kell valami, olyan nincs, hogy sosem lehet költeni ruhára, szépészeti dolgokra.


Egyedüli ellenérv: a több mint 100 tétel sok. Én apránként rendeltem volna meg, és így követhetőbb is lenne, nem kellene azzal foglalkoznod folyton, na, most melyik jött már meg, melyik nem, pontosan még mennyi is vár kiszállításra, satöbbi.


Én megértelek. Te adnál neki készpénzt, és az ő kártyájáról fizetnéd ki.


Ez személyes vélemény, de én engedném.

(Egyébként szerintem a 70.000 ft nem is sok, ennyit igazából egy jobb kabát+cipőre el lehet költeni, nemhogy 100 tételt kihozni.)

2017. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%

TÖbb, mint 100 dolgot rendeltél?

Ez már jól fejlett vásálási mánia. Inkább kezeltesd magad.

2017. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a számlám 66Ft havonta. De azt hiszem valamelyik banknál a diákszámla ingyenes.

Egyébként én se engedném, hogy ilyen nagy összegben rendelj egyszerre, mert jó nagy baromság, erre rányomják a 27% áfát, meg még a 4% százalék körüli vámot. Rendeld egyesével, vagy minimum kisebb adagokban. Amíg meg szétválogatod, átgondolhatod, hogy mi is az ami ezek közül tényleg kell és nem csak porfogó lesz a sarokban.

2017. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem sok köze van ahhoz hogy mire költöd a pénzedet.
2017. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Hány éves vagy?

Mert 14 éves kortól lehet olyan junior kártyád, amivel a netről is lehet rendelni.

lehet szüksége van most arra a pénzre. Nem tudod megbeszélni vele, hogy előbb te odaadod a pénzt, és utána?

2017. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
nálad van a pénz, vagy az ő számláján hagytad, mikor megérkezett? egyébként én megengedtem volna, ha esetleg tényleg felesleges cuccokat látnék benne, megkérnélek, nézd végig még egyszer, biztosan kell-e... de a te pénzed, te dolgoztál érte.
2017. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%
egy évig nem költöttél a diákmelós pénzedből? peeeersze. Amúgy anyád lehet, hogy csak f_sik, hogy megadja a bankkártya adatait.
2017. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem azért még fusd át egy-kér alkalommal a listádat. Alin nem nehéz 100 tételt összeszedni, viszont lemerem fogadni, hogy egy jó része teljesen fölösleges.


Amúgy anyud hogy áll a rendeléshez? Úgy általában? Mert lehet hogy attól fél, hogy leszedik a kártyájáról a pénzt vagy nem kapod meg a rendelt dolgokat.

2017. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16 vagyok nemsokára 17 :)

Amúgy jól áll anyum a rendeléshez ő is szokott meg én is szoktam máshonnan,de csak magyar oldalakról :)

Átutalták neki és odaadta,szóval most nálam van,de ha megengedné,hogy rendeljek akkor odaadnám neki,hogy töltse fel a kártyájára :) Szerintem ez így tök logikus :D

Szerintetek úgy van esélyem ha kisebb csomagokban rendelgetem meg? Úgy szerintetek inkább megengedi? (bár akkor is ugyanennyi lesz,csak barátnőmnek nemsokára szülinapja lesz és addigra ide kéne érniük a cuccoknak) Addig meg lehet ráveszem,hogy csináltasson nekem kártyát! Köszönöm az eddigi segítségeket.. (Volt valaki aki kommentelte,hogy 1 évig nem költöttem-e el a pénzemet,hát szerintem ebből is látszik,hogy nem vagyok az a pénzszórós fajta,és nem azt csináltam,hogy megkaptam és rögtön minden sz@rra elköltöttem....

2017. jún. 17. 17:56
 20/25 anonim ***** válasza:
15%

Milyen vám, meg áfa, bumburnyákok?

A kosarában van 100 db termék, de lehet, hogy 100 különböző eladótól jönne. Akkor pedig átlagosan 700 forintos cuccokról beszélünk. Másrészt ha free shippinggel, azaz simán postán küldik, akkor nagyobb értékek is átcsusszanhatnak. Nekem jött már meg áfa nélkül (eleve az egész érték alig éri el a vámkötelezettség határát) 12 000 és 20 000 forintos cucc is. Egyik Kínából, másik Japánból.

2017. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!