Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a szüleimnek, hogy...

Miért jó a szüleimnek, hogy rám akarják erőltetni a saját zenei ízlésüket?

Figyelt kérdés

A szüleim nagy rockerek, még hobbi szinten zenélni is szoktak. Nem is igazán nyitnak más műfajok felé, nekik a zene = rock, esetleg metál. Én viszont soha nem kedveltem igazán, ezeket a műfajokat. Sokkal jobban bejön a rap zene, leginkább abból is csak az amerikai, imádom az oldschool számokat is, de az újak között is sok a kedvenc. A barátaim többsége is ezeket hallgatja, sokkal inkább illik hozzám ez a stílus.

Viszont a szüleim, gyűlölik a rap zenét és az egész kultúráját, nem is igazán engedik, hogy hallgassam otthon, ha hangosan bekapcsolom a kedvenc számom egyből leórdítanak, hogy ebben a házban nem szólhat ilyen zene. Múltkor a telefonomat is elvették és minden nekik nem tetsző számot letöröltek róla.

Mindig igyekeznek ajánlgatni, a saját kedvenc bandáikat, volt, hogy albumot is vettek nekem, meg pólót, aztán le lettem cseszve, hogy miért nem hallgatom/hordom.

Már nagyon elegem van belőle.

Próbáltam leülni velük megbeszélni, de mindig vagy veszekedés a vége vagy áldozatnak állítanak be, és kioktatnak, hogy milyen rossz hatással lehet rám a rap, meg elmondják, hogy hülyén is hat, ha egy fehér európai hallgat ilyen számokat.

Most tényleg annyi a lehetőségem, hogy tűrök?



2017. jún. 17. 17:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én is rock párti vagyok, de nem lehet valakire ráerőltetni egy stílust. Ne haragudj, nem akarom ismeretlenben bántani a szüleidet, de nekik sem lehet több eszük egy 16 évesnél, ha a saját ízlésüket akarják rád erőltetni. Ez annyira gyerekes, még általános iskolában szembesültem ilyennel, amikor nekem nem az akkori divatzenék voltak a kedvenceim, hanem ebben is különcködtem. Viszont nem erőltettem rá senkire, csak annyira, hogy ha a szüleim bejöttek a szobába, kénytelenek voltak meghallani.

Sok évnek kellett eltelnie, mire kiforrt az ízlésem, igényem, sőt azt kell mondjam, mostanra valahol összetalálkozott a szüleimével. Mára már vannak olyan dalok, amikkel egyetértünk. Nem azért mert erőltették, hanem magam fedeztem fel bennük a szépséget. Lehetnének türelmesebbek, és kivárhatnák míg felnősz teljesen.

2017. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Rám is erőltette az apám a rock zenét. Kb. ez 12 éves koromig ment. 13 évesen én is a hiphop felé indultam el, amit nem nézett jó szemmel, mert az ő világában csak majka volt meg dopeman, ami azért elég messze volt attól amit akkor hallgattam. :D Én nem fogalkoztam azzal, hogy neki nem tetszik, normális keretek között hallgattam a sajátomat, és ő is sajátját, és kész. De ugye ehhez az kellett, hogy ő is belássa, hogy attól, hogy a gyereke vagyok, még nem a klónja. Van saját ízlésem, indentitásom, stílusom, stb.


Úgyhogy tanácsot nem tudok neked adni, csak annyit, hogy ne hagyd magad elnyomni. :)

2017. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Bár Hollywood Undead, Limp Bizkit, Linkin Park, Papa Roach rajongó vagyok, amikbe azért van rap, de szerintem ha nem szeretnéd kérdező, nem kell ilyeneket hallgatnod, még megpróbálkoznod sem velük, hiába van egy kis átmenet. Te a rapet szereted, nem értem miért kellene kompromisszumot kötni. Rossz lehet ez így tényleg, de te az ő zenéjüket nem szereted, ők a tiédet. Legközelebb mondd meg nekik, hogyha hangosan hallgatod, hogy tessék, be lehet kapcsolni a másik szobában a Metallicát, máris nem hallani Eminemet. Ha meg elvennék a telódat, hogy kitörölgessék a zenédet, akkor ezer biztonsági kód, végszükség esetén nevezd át a számokat meg írd át az előadókat rockszámok címére :DDD
2017. jún. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"ha hangosan bekapcsolom a kedvenc számom egyből leórdítanak, hogy ebben a házban nem szólhat ilyen zene"


Ezt csak én nem értem? Ki lennék akadva, ha valaki a házban hangosan zenét hallgatna, még akkor is, ha a kedvenc bandámat.... Miért nem használsz fülhallgatót, főleg ha tudod, hogy allergiásak a zenéidre?

Hallgasd magadban, ne provokáld őket, nem is fogják tudni, hogy mit hallgatsz, meg mit nem... A telefonodat meg jelszavazd le.


Elhiszem, hogy idegesítő a cseszegetésük, nagyon gázul viselkednek, és abszolút nincs igazuk, de azért ez egy olyan dolog, amiben fel lehet találni magad....

2017. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Gyermekkoromban én is azt vallottam RAPPER vagyok, még rap szövegeket is irtam és baráti társaságban is rappeltünk, DE


1/

fene tudja, még jól is elsülhet, nekem apukám komolyzenét hallgatott sokat és gyermekkoromban nem igazán tetszett aztán mikor idősebb lettem (már nem otthon éltem) megtetszett, nem mindig azt hallgatok de sokszor motiváló tud lenni és már úgy látom hogy tök jó az hogy akkor azt hallgattam .


2/

Mondjuk az is igaz hogy pont édesapámnak köszönhetem azt is hogy szinte minden zenei stilust kedvelek, vagy minden stilusban találok olyan zenét amit tudok kedvelni,


ő mondta egyszer hogy hatalmas butaság és felelőtlenség magadat RAPPERnek vagy ROCKERnek vagy bármi másnak nevezni mert ettől csak egy skatulya része leszel és kizárod magad abból az örömből hogy megismerd minden zenei stílusnak a szépségét és örömét,


vagyis értsd: a RAPPER vagy ROCKER nem hallgat más zenét mert ez az Ő zenei stilusa és kimarad annak felismeréséből hogy igen is más zenei stilusok milyen nagy örömöt okozhatnak.


A BEATLES is rock meg ELVIS is rock mégis ég és föld, hát még a modern rock vagy hardrock mennyire az, hasonlóképp két rapper vagy DJ is rengeteg dologban különbözik és egy stiluson belül is rengeteg elágazás lehet... egyébként van Rappes Rock is...most nem jut eszembe a stilus neve. :D



3/

Az elfogultságok és szélsőségek nem vezetnek sehová,

legjobb "ZENEI MINDENEVŐnek" lenni mert minden stilusban van minőség és szemét is,

ezért van az hogy én mai napig van hogy egyik nap

DJ BLEND-et, másik nap VIVALDI-t harmadik nap meg bármi TECHNO-t, ROCK-ot vagy RAP-et hallgatok attól függően épp mihez van hangulatom vagy milyen lelki állapotban vagyok...

2017. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!