Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg apum, hogy...

Hogyan győzzem meg apum, hogy együtt lehessek Vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoval belekezdenék a mondókámba :D

Tehát az a helyzet, hogy van a barátom, akivel kb. 1 hónapja együtt vagyunk és apukám nagyon ellenzi a kapcsolatot.. Igazából elég nagy a korkülönbség köztünk (8 év) de szeretjük egymást és régóta ismerem.

Apukám viszont beszélt az ő apukájával, hogy soha többet ne is beszéljünk és felejtsük el egymást. Egy hétig be is tartottuk, viszont utána egyikünk se bírta ki és végül ő rám írt. Azóta minden nap beszélünk chaten és szoktunk talalkozgatni is. Viszont ezeket a találkozókat nyilvános helyekre beszélem meg, hogy elkerüljem a szexuális és egyéb hasonló dolgokat (mert mielőtt félreértenétek, nem feküdtünk le és nem volt senkivel se szexuális kapcsolatom.. és nem is akarok). Viszont apukám sejtheti (látom rajta), hogy együtt vagyunk, csak azért az mégsem állapot szerintem, hogy titokban kell tartanunk az egészet. Eleve bármelyik pillanatban ha határozottan lebukunk, még nagyobb baj lesz + amúgy se tartom helyesnek, hogy nem vagyok hozzá őszinte.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mit mondjak apukámnak, hogy megengedje, hogy együtt maradjunk? Szeretném neki bebizonyítani, hogy a barátom alkalmas arra, hogy együtt legyünk, vigyáz rám, óv, jóra tanít és nagyon fontos nekem (annyira, hogy tényleg rosszul érezném magam, ha nem lehetnénk együtt.. így visszagondolva arra az 1 hetes "kimaradásra")

Ja és szeretném ha normális válaszokat kapnék, nem pedig olyanokat, h "mekkora rbnc vagy" vagy h "minek neked kapcsolat, főleg egy ilyen idős sráccal" mert szeretem és boldogabb vagyok vele, mint bármelyik velem egyidőssel.. Szóval a rendes válaszokat előre is köszi:))

14/L



2017. jún. 17. 21:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen igaza van apukádnak!!!
2017. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell apáddal megtárgyalni, hogy barátod van. Legyél vele titokban. Akkor megtapasztalod, hogy tényleg olyan jó és szép-e, hogy várjon legalább két évet a testi kapcsolattal veled. Mert annál előbb nemigen kéne többnek történnie.
2017. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy igaza van.. de szeretném, ha megbízna bennem és kicsit megismerni ezt a srácot is, mert igazából nagyon aranyos, mindig arra biztat, hogy tanuljak és ne kockáztassak miatta semmit.
2017. jún. 17. 21:56
 4/44 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek elsővel. Teljesen fölösleges egy 14 éves kislánynak egy 22 éves felnőtt pasival mászkálni.
2017. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim válasza:
87%

Ez pedig nem normális. Egy 22 éves fiatal férfi már dolgozik, vagy egyetemre jár. Teljesen más a felfogása, értékrendje mint egy 14 éves lánynak aki most végzi el az általánost.

Feltehetően kihasználna csak.

2017. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
38%
faterodat nem értem miért nem örül mivel egy 22 éves megfontolt józan gondolkodású fiatalemberrel megfogtátok az isten lábát csak vigyáz le ne cseréljen egy fiatalabbra
2017. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk azt a 22 évest is megnézném aki egy 14 (!) éves lánytól szeretne valamit..Nyilván nem az első eset lenne a történelemben, de továbbra sem értem az ilyen embereket és úgy gondolom, hogy csakis a testi kapcsolatot látja a gyanútlan tinilányban. Vigyázz magadra!
2017. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
47%

Az én barátom 6 évvel idősebb nálam, 15 voltam, mikor összejöttünk, ráadásul távkapcsolat a kezdetektől fogva, havi egy találkozással. 3 és fél éve együtt vagyunk, még soha nem aludtunk együtt.


Ez az egyetlen ok, amiért nem mondom a kapcsolatotokra, hogy halott ügy. Átéltem, nem egyszerű eset a nagy korkülönbség, sőt, nálatok nagyobb is. Én mindenképp leülnék apámmal és megbeszélném vele a dolgokat, kérném, hogy adjon egy kis időt, ha mégsem jó a kapcsolat, akkor hagyjon magamtól rájönni. Ha esel is egy nagyot, a saját felelősségedre.

Az a fontos, hogy ne engedd magadhoz közel. Egy huszonéves srác teljesen más világ, mint a tizenévesek. Ha elég érett vagy hozzá, simán működhet, csak ne hagyd, hogy közeledjen hozzád, érted, hogy értem. Maximum csók, de ne siessétek el. Aztán kiderül érdemes-e neki várni rád, míg idősebb leszel.


De vannak előnyei a korkülönbségnek, legalábbis én rengeteget tapasztaltam. A 3 év alatt sokkal érettebben gondolkodok, hosszútávú céljaim vannak, és mivel komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, egymáshoz igazítjuk a tanulmányainkat, vagyis erre főleg nekem volt lehetőségem. Sok mindent megmutatott, megtanított az élettel kapcsolatban, és sokkal magabiztosabb is lettem.


18/L

2017. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy sem fogod tudni meggyőzni. Férfi szemmel nagyon sportszerűtlen az, ha 22 éves fiatalember 14 éves lánnyal kezd ki.
2017. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

#8 végre van valaki, akinek van ilyesmiben tapasztalata és megérti, hogy tényleg van ilyen nagy korkülönbséggel is szerelem..

Egyébként eddig csak a csókig mentünk el és beszéltük, hogy a "többivel" várunk pár évet..

2017. jún. 17. 22:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!