Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azért támadják a...

Szüleim azért támadják a barátomat, mert elvárja hogy felesben fizessük a nyaralásunk költségeit. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyunk csak együtt. A nyaralást nem együtt foglaltuk le, hanem én akartam menni még barátnőkkel fél évvel ezelőtt, de azóta mindketten visszaléptek, a foglalási előleg pedig már be van fizetve. Tehát megbeszéltük barátommal, hogy elmegyünk együtt. Az elmúlt pár hónap viszont nagyon rosszul jött ki anyagilag, és ahhoz hogy el tudjunk menni, szüleimtől kell kölcsönkérnem. Ezt a párom is tudja, hogy ilyen most a helyzetem, de ő azt tartja normálisnak, hogy minden költséget felesben fizessünk ki, szállást, étkezést, benzinköltséget, programokat. Ő jól keres, nem okoznak neki gondot az ilyesmik. Szüleim viszont azt mondogatják, hogy ez milyen tapló dolog, hogy elkéri a munkanélküli barátnőjétől a költségek felét, miközben őt nem vágná földhöz ha többet beleadna a nyaralásba. Szerintem viszont nem jogos, mert még csak pár hónapja vagyunk együtt, illetve nem is közösen foglaltuk le a nyaralást. Nehéz ez a helyzet, szóval mondtam már neki, hogy inkább hagyjuk, nem tudunk elmenni mert nem lesz pénzem. De ő szeretne menni, és mondogatja hogy oldjam meg, biztos sikerül összeszednem a pénzt valahogy, ha szüleim nem is adnak kölcsön.
2017. jún. 25. 13:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Azt megértem, hogy rövid idő után még nem hív meg egy nyaralásra, DE ha látja, hogy neked nincs erre pénzed akkor ő adhatná kölcsön az összeget és amikor tudod visszaadod. Ez egy járható út lenne és a barátodban kellene lennie annyinak, hogy ezt felajánlja neked. Ha már annyira szeretné a nyaralást.
2017. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
77%
Én szívesebben adnék kölcsön,sőt,ajándékba a lányomnak,minthogy belerondítsak egy friss kapcsolatba és annak pénzügyeibe.pénzügyeibe. Egyáltalàn nem kéne turkálni a szüleidnek a fiú pénztárcájába.Fifty-fifty. Így korrekt.
2017. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
67%

Az biztos, hogy jó nagy gyökér, ha nem érti meg, hogy nem dolgozol, és nincs rá pénzed.

Oldd meg, biztos sikerül valahogy: csodás hozzáállás.


Nem azt mondom, hogy fizesse! Hanem a hozzáállása nem szimpatikus.

2017. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
Mi a francnak akarsz nyaralni menni, baratnokkel, egyedul vagy az uj paliddal, ha nem volt es nincs is ra penzed. Szuleid meg mit gondolnak, a palik majd eltartanak? Szep egy hulye csalad.
2017. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
42%

A pali probara tesz:

1. Mennyire vagy soher.

2. Mennyire szamitasz az o penzere, szuleiddel egyutt.

2017. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
24%

Szép kis pasi!

Már most arra számít, hogy hogy majd a szüleid adnak kölcsön...

Ez később sem lesz másként!

Hiába van több pénze!!

Érted!!

2017. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a helyzetben mindkét fél álláspontja érthető, és én mégis másképp cselekedtem volna a helyedben, de nem vagyunk egyformák.


Ha nekem éppen szűkösek az anyagiak, akkor egyszerűen nem tervezek nyaralást, utazást. Idén sem fogok nyaralni, mert más, fontosabb kiadásaim lettek, mástól kölcsön kérni meg ilyenre nem akarnék, még ha szívesen adnák, akkor sem, mert nem szeretek tartozni, és nehéz helyzetben pláne nem tudnám, mikor tudom visszaadni azt a kölcsönt. Csak akkor kérek kölcsön bárkitől, ha tudom, hogy záros határidőn belül vissza is tudom adni (pl. a következő fizetésnél).


Ha nagyon menni akartok valahova, és még van idő, akkor meg keressetek valami olcsóbb megoldást, ami neked sem teher, mégis élmény.

2017. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is próbára tesz, hogy nem csak a pénz miatt vagy vele. Szüleid már meg is buktak, hogy várhatják el pár hónap itán, hogy ő álljon mindent?
2017. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben nem mennék.. nincs pénzed, a szüleid pedig nem szívesen adnak. Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.
2017. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

Ácsi... A nyaralást a csaj, a kérdező találta ki, ő szervezte meg, ő választott olyan nyaralást, ami anyagilag megterhelő számára. A srácnak semmi beleszólása nem volt, nem együtt tervezték meg, hanem még a kapcsolatuk előtt a lány.


Szerintem egy ilyen helyzetben, ahol ő készen kap egy nyaralást, amire nem a kapcsolatotok elmélyítése vagy a közös élmények miatt mentek, hanem mert "már ki van fizetve az előleg és a barinők visszamondták", tökre nem jogos, hogy a pasi fizesse ki az egészet, csak azért, mert neki van pénze, míg a csajnak valamiért nincs.

2017. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!