Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azért támadják a...

Szüleim azért támadják a barátomat, mert elvárja hogy felesben fizessük a nyaralásunk költségeit. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyunk csak együtt. A nyaralást nem együtt foglaltuk le, hanem én akartam menni még barátnőkkel fél évvel ezelőtt, de azóta mindketten visszaléptek, a foglalási előleg pedig már be van fizetve. Tehát megbeszéltük barátommal, hogy elmegyünk együtt. Az elmúlt pár hónap viszont nagyon rosszul jött ki anyagilag, és ahhoz hogy el tudjunk menni, szüleimtől kell kölcsönkérnem. Ezt a párom is tudja, hogy ilyen most a helyzetem, de ő azt tartja normálisnak, hogy minden költséget felesben fizessünk ki, szállást, étkezést, benzinköltséget, programokat. Ő jól keres, nem okoznak neki gondot az ilyesmik. Szüleim viszont azt mondogatják, hogy ez milyen tapló dolog, hogy elkéri a munkanélküli barátnőjétől a költségek felét, miközben őt nem vágná földhöz ha többet beleadna a nyaralásba. Szerintem viszont nem jogos, mert még csak pár hónapja vagyunk együtt, illetve nem is közösen foglaltuk le a nyaralást. Nehéz ez a helyzet, szóval mondtam már neki, hogy inkább hagyjuk, nem tudunk elmenni mert nem lesz pénzem. De ő szeretne menni, és mondogatja hogy oldjam meg, biztos sikerül összeszednem a pénzt valahogy, ha szüleim nem is adnak kölcsön.
2017. jún. 25. 13:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
23%
A szuleidnek nem az a baja, hogy feleztek, hanem hogy a baratod egy fillerba-szo majom, aki szarik a fejedre.
2017. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező a barátnőivel fixálta le a nyaralást, akkor miért a kérdező barátja a szemét? Teljesen normális, h felesben fizessék, de ha a csajnak nincs pénze, minek akar nyaralni? És ki fizette volna, ha a barátnőkkel megy el?

Valami sántít a sztoriban. A csaj szülei is megérik a pénzüket, mert elvárnák, h egy friss kapcsolatban a srác fizessen mindent, de miért is? Én sem mennék inkább nyaralni, ha nincs miből.

2017. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
88%

Egy pár hónapos párkapcsolatban én sem fizetnék a páromnak semmit, de azt sem fogadnám el, hogy ő fizessen bármit helyettem. Egy ilyenhez nagyobb bizalom kell, az pedig pár hónap alatt nem alakul ki.


1. Lemondod a nyaralást.

2. Megbeszéled a barátoddal, hogy most nem nyaraltok, majd ha neked is telik rá, vagy próbáltok olyan helyet keresni, amire neked is telik, nagyon kedves, hogy nem akar megfosztani a korábban barátnőkkel tervezett szórakozástól, de ez így nem megoldás.

3. Megmondod a szüleidnek, hogy tőlük sem várod el, hogy fedezzék a szórakozásodat, nem akarsz vitát köztük és a párod között rögtön a kapcsolat kezdetén.

4. Megmondod a csajoknak, hogy legközelebb akkor szóljanak, hogy mégsem akarnak közös nyaralást, amikor még csak tervezitek, mert nem szép dolog a barátokat utólag cserben hagyni, amikor már bukjátok a foglalót.

5. Elkezded böngészni a Bónusz Brigádot.

6. Már most tervezd meg, hogy mennyi a kiadásod, hogy ha majd lesz munkád, akkor arra biztosan jusson, és tervezz meg egy megtakarítási folyamatot, hogy legyen mihez nyúlni, ha kell, és ne akkor kapkodd a fejed, amikor ismét anyagi nehézségeid támadnak.

2017. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
17%
Figyu mi annak idején 2 hónapos kapcsolat után mentünk nyaralni az ő pénzéből, mert én még tanulok. Semmi problemaja nem volt, szerintem ez a normalis
2017. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
66%

" De ő szeretne menni, és mondogatja hogy oldjam meg, biztos sikerül összeszednem a pénzt valahogy, ha szüleim nem is adnak kölcsön."


Én itt vágnám ki, mint a macskát...

Nyilván igaza van, hogy nem akar mindent egyedül kifizetni, én sem hagytam soha a férjemnek, amíg közös kasszára nem kerültünk.

Na de ez számomra felháborító... oldd meg, kérj kölcsön bárkitől. az eszébe se jutott, hogy netán ő adhatna kölcsön? LEgalább felajánlotta? Oldd meg, ahogy akarod, mert ő nagyon szeretne menni és kész?

Iszonyatosan önző hozzáállás, nekem szakadt már emiatt barátságom és azóta se bánom. Nekem soha nem jelentett gondot sehova - étterembe, koncertekre, drága helyekre - meghívni a barátnőimet, az egyikük viszont, amikor szívességből átcuccoltam hozzá pár napra, még kifizettette velem az ebédhez is a hozzávalók felét, pedig ő állt jobban anyagilag :D Soha egy üveg ásványvizet nem kaptam tőle. Nem is hiányzik.

Aki így áll az anyagiakhoz, az soha nem változik, szóval alaposan gondold át ezt a kapcsolatot.

2017. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!

Úgy látni, hogy nagyon egyedül maradtál az érveiddel, pedig a te hozzáállásod a helyes.

Kérlek, hogy maradj is ilyen és ne hallgass az itt hozzászóló, -a pasasok nagyüzemi lehúzásából élő- nőtársaidra.

Hiszen itt olvashatod, hogy azonnal kirúgják -és téged is erre biztatnak- azt a férfit, aki egy kétnapos ismeretség után nem viszi őket ingyen egy világ körüli útra. Hiszen ez jár nekik, mert véletlenül nőnek születtek. Utána még a pasasnak kellene hálásnak lennie, hogy hajlandóak voltak egyáltalán elmenni.

De szerencsére sok férfi átlát a mesterkedéseiken, és nem is áll le ilyenekkel.


Egy NORMÁLIS ÉRTÉKRENDŰ nő eleve nem is várná el egy férfitől, csak azért mert valamiért többet keres mint ő?!

(Egy normális nő büszke rá ha sokat keres a párja, a fenti ribik, meg kifizettetnének vele mindent!)

Ráadásul miért is fizetne mindent egy új kapcsolat elején, amikor még alig ismeritek egymást???!

Arról nem is beszélve, hogy "lekötelezett" státuszba kerülnél ebben a kapcsolatban, még ha nem is mondjátok ki.

2017. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
19%

Azaz, szakítani kell a pasival.


A munkanélküli barátnőjét bíztatja a gazdag pasi, hogy verje hitelbe magát, hogy nyaralhasson egyet?


Én nem vagyok felezés párti, részarányos osztozkodás híve vagyok, de ez kiakasztó.


A pasi is akar nyaralni, le van írva. Nem tesz szívességer azzal, hogy elmegy a csajjal egy hotelba és áztatja a fenekét a medencében. Innentől ez közös nyaralás.


Egy munkanélküli lány és egy jólszituált pasi utazik együtt párként, akik elvileg szeretik egymást és majd fél éve vannak együtt. Itt a vízválasztó, ha nem segít ki, akkor nem érdekled komolyan.


Én szakítanék.


Egyébként, mikor nekem nem volt pénzem közös programra és az exeim akartak menni, mind meghívtak. Én is őket, mikor fordítva volt. Még az első hónapban is, de még az első randin is.


Egyszer volt szükségem nagyobb összegre, és az akkori barátom felajánlotta, hogy kölcsön adja, mert megalázó lenne a szüleimtől kérnem felnőtt létemre. Ő is csóró volt, az az összeg(30000) sok volt mindkettőnknek akkoriban. Ő 100ból élt, én meg 60ból. Mégis kölcsön adta. Nyár volt, kb 8 hónapja lehettünk együtt.


Dobd a pasit. Ne azért, mert keveset fizet, hanem, mert nem tartja szem előtt a te érdekeidet, csak magára gondol. Ez még kezdőkapcsolatnak is silány.

2017. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%

Nos, nem tudom, hogy pontosan mi zajlott le, bár itt egyesek már kész szappanoperát kreáltak a sztoriból, szerintem forgassuk le... :-D


Interneten bármit lehet írni, ferdíteni, szépíteni... stb.


Én azt mondom, egyik félnek sincs teljesen igaza, de pont azért kell megbeszélni, mindenkivel, azaz KOMMUNIKÁLNI, EGYÉRTELMŰEN, hogy ezt tisztázzátok. Szóval, kérdező, nálad a labda.

A nyaralást én lemondanám.

A barátnőket jól lecseszném, hogy szarban hagytak.

A barátomnak megmondanám, hogy bár jogos a felezés, de most nem állsz úgy, ezért inkább lemondasz a nyaralásról.

A szüleimnek megmondanám, hogy nekik is igazuk van, mert ez nem az a helyzet, amikor tudsz felezni, de mégse várhatod el egy pár hónapos kapcsolat után, hogy a friss pasid ilyen összeget költsön rád.

Aztán bízz benne, hogy minden rendeződik, és ez csak egy kis vihar a biliben, és majd jövőre, amikor már egy éves lesz a kapcsolatotok, már jobban terveztek, és ez már csak egy rossz emlék lesz.


Természetesen, ha menne az akadékoskodás annak ellenére, hogy mindenkivel leülsz, és érthetően elmagyarázod, hogy ez most miért lett probléma, akkor el kell gondolkodni, hogy kivel hogyan tovább. De egyből dobni mindent, úgy, hogy nem próbálod meg egyeztetni az álláspontokat, az nem a legjobb döntés.

2017. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
12%
#24 vagyok. Miért pontoztok le? El akart vinni nyaralni, el is vitt. Vagy irigyek vagytok? Bocs ha savanyú a szőlő :D
2017. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ciki lenne, ha ennyire friss kapcsolatban a párom fizetne bármit is. Más kérdés, hogy ha a párom lenne ilyen helyzetben, én felajánlanám...
2017. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!