Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azért támadják a...

Szüleim azért támadják a barátomat, mert elvárja hogy felesben fizessük a nyaralásunk költségeit. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyunk csak együtt. A nyaralást nem együtt foglaltuk le, hanem én akartam menni még barátnőkkel fél évvel ezelőtt, de azóta mindketten visszaléptek, a foglalási előleg pedig már be van fizetve. Tehát megbeszéltük barátommal, hogy elmegyünk együtt. Az elmúlt pár hónap viszont nagyon rosszul jött ki anyagilag, és ahhoz hogy el tudjunk menni, szüleimtől kell kölcsönkérnem. Ezt a párom is tudja, hogy ilyen most a helyzetem, de ő azt tartja normálisnak, hogy minden költséget felesben fizessünk ki, szállást, étkezést, benzinköltséget, programokat. Ő jól keres, nem okoznak neki gondot az ilyesmik. Szüleim viszont azt mondogatják, hogy ez milyen tapló dolog, hogy elkéri a munkanélküli barátnőjétől a költségek felét, miközben őt nem vágná földhöz ha többet beleadna a nyaralásba. Szerintem viszont nem jogos, mert még csak pár hónapja vagyunk együtt, illetve nem is közösen foglaltuk le a nyaralást. Nehéz ez a helyzet, szóval mondtam már neki, hogy inkább hagyjuk, nem tudunk elmenni mert nem lesz pénzem. De ő szeretne menni, és mondogatja hogy oldjam meg, biztos sikerül összeszednem a pénzt valahogy, ha szüleim nem is adnak kölcsön.
2017. jún. 25. 13:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
82%
Miert akarsz nyaralni, ha nincs penzed....? Ezert nehogy már a srácot támadja valaki....
2017. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
8%
szerintem a pasid egy gyökér. nem kicsit. 32N
2017. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
68%

#13 ilyet csak azok a nők írnak, akik eletképtelenek, és csak eltartanak....

Valami érv, hogy miért is?

2017. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
85%

"A pasidnak kéne fizetni. Nincs ingyendugás."


Ezzel most gyakorlatilag ámblokk leqrváztad a nőket.

2017. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
72%
Mi is mindent felesben fizetünk, pedig 4 éve vagyunk együtt (20 és 21 évesek). Teljesen érthető, hogy a barátod egy friss kapcsolatban nem fizeti a te részedet is. Nem tudom, miért pampogsz a szüleiddel együtt. Ne várd el, hogy a srác mindent fizessen helyetted.
2017. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
76%

Hát,valamilyen szinten megértem,de nem is.

Nem az a gond hogy felesbe megy.Hanem az,hogy a srác tudja hogy anyagi gondba vagy,de így is erőlteti a nyaralást,hiába mondtad volna vissza.Én ebben az esetben felajánlottam volna hogy kifizetem,ha nem okozna nekem anyagilag gondot,és te is benne vagy.Max később megadod. :/

Most lehet engem szidni,de ez orbitálisan nagy taplóság:

De ő szeretne menni, és mondogatja hogy oldjam meg, biztos sikerül összeszednem a pénzt valahogy, ha szüleim nem is adnak kölcsön.

Furcsa hogy nem veszi észre. ._.

2017. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem neked kellett volna sokkal határozottabbnak lenned, hogy ha már úgy alakult, hogy a csajok visszamondták a nyaralást, ÉS neked anyagi nehézségeid adódtak, akkor nem hagyod magad befolyásolni, és ragaszkodsz hozzá, hogy EZT a nyaralást visszamondjátok, akár egy összeveszés árán is, és legfeljebb ha mégis programot akartok, kerestek valami olcsóbbat vagy ingyeneset, de egy friss kapcsolatban (mert ez még az) nem várhatod el, hogy a párod helyetted fizessen (nem tudhatja, hogy nem csak lehúzni akarod-e, annyira még nem biztos, hogy ismeritek egymást, és lehet, hogy párszor már megégette magát).

Lehet itt köpködni a srácra, hogy de hát ő akarta ezt a nyaralást. De talán csak látta rajtad, hogy te nagyon szeretnéd, és ezért próbált ragaszkodni hozzá, hogy neked meglegyen az örömöd.

Nem tudom, nem ismerem a pontos szituációt, csak feltételezés.

Most ebből tanulsz, máskor jobban átgondolod, és kerülöd az ilyen helyzeteket.

2017. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább buknám a foglalási előleget, mint hogy hitelbe verjem magam a nyaralás miatt.

Rosszul jött ki,hogy közben anyagilag megbillentél. Én inkább visszamondanám és buknám a foglalót, mint hogy kölcsön kelljen kérnem a többi részletre.

Főleg,hogy a szülők sem adnak szívesen ahogy látom.

Inkább menjetek el a barátoddal a közelben valamerre, akár 1-1 napra nyaralásként, ha már nem fér bele.Egy egy napos programot az orszgában csak könnyebb kifizetni ketten.

Amúgy a szüleidnek nincs igaza.Attól mert a barátod jól keres, még nem elvárható,hogy állja az egészet. Inkább az a gáz,hogy erőlteti továbbra is ,hogy menjetek, holott tudja, hogy nincsen már rá pénzed.

Azt kéne mondania ,hogy nem baj, majd jövőre elmegyünk,addigra egyenesbe jössz te is..

2017. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
94%

Ha nics pénzed, ne nyaralni menj, ezt kéne a csávóval emgértetni.

Ő amúgy telejsen jól csinálja, hülye is lenne egy friss kapcsolatban kifizetni egy komplett nyaralást, ezt meg a szüleiddel kéne megértetni.

2017. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
37%

Előre leszögezem, hogy a külön kassza híve vagyok, és még egy pohár kólára sem engedem meghívni magam.

DE: amikor ennyire nagy az anyagi különbség 2 ember között, a lány ráadásul munkanélküli, akkor a hapsi egy szemétláda, ha nem segít a lányon.

Nálunk úgy áll a helyzet, hogy a férjem keveset keres, én sokat. Most akkor menjek egyedül nyaralni ő meg csináljon, amit akar? Nyilván mivel nekem van több, így én áldozok többet mondjuk egy nyaralásra.

Az a baj, hogy majd ha a kérdező esetleg gyereket vár, akkor a hapsi megint ki fogja húzni magát a költségek alól, pont 1-2 napja volt egy ilyen kérdés, hogy szerencsétlen csajnak a gyesből kell megoldania mindent, mert a gazdag palija egy fillért sem ad neki.

Azt értem, hogy a palinak nem kell olyan nő, aki kihasználja. De aki ennyire ettől retteg, az keressen jó pénzes csajt magának, ne olyat, akiről tudja, hogy munkanélküli...

2017. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!