Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mátyás név. Adhatom hamarosan...

I$TV@N kérdése:

Mátyás név. Adhatom hamarosan születendő gyermekünknek?

Figyelt kérdés
Sok iq császáír írta, hogy Matyi hááháhá ciki, meg ilyenek, meg nem magyaros, sokan leszólták. Öntsünk tiszta vizet a pohárba: kínos? Szerintem nem, sőt, igazságos király képét jeleníti meg előttem ez a keresztnév.

2017. jún. 26. 19:01
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó: iskolában dolgozom, 14-18 éves korosztállyal. Van Feri és József is több, semmi fennakadást nem okoznak ezek a nevek, senki nem bánt senkit. Egy Istvánom is van, neki sincs semmi gondja. Tanárszempontból meg azért hálás nevek, mert nem kevered a hétezer Bencével meg Ricsivel.
2017. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
18%

Tanárként, főleg 14-18 éves korosztály esetében szerintem annyira nem tudhatod mi megy közöttük.

Középiskolában (legalábbis normális helyeken) már amúgy sem megy semmiért a piszkálódás, de az nem jelenti azt, hogy a háta mögött nem beszélik ki ezeket a gyerekeket.

Általános iskolákban piszkálnak ilyenekért, meg alacsonyabb színvonalú középiskolákban.

Nekem volt pl. általánosban István nevű osztálytársam, és igenis húzták vele néha az agyát. Nyilván emiatt nem zaklatták napi szinten, nem is erre gondoltam, amikor a válaszomat írtam, mert az biztos, hogy szimplán a neve miatt senkit nem fognak kiközösíteni, de attól még időnként fogják vele csúfolni.

2017. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, miért függ a korosztálytól, hogy mennyit tudhatok róluk. Tudok a piszkálódásokról, egyik se név miatt van. A háta mögött bárkit kibeszélnek, ehhez nem kell Istvánnak hívni. Általánosban meg pont az extrém nevű kislányt piszkálták (Roxána), mert az az izzadásgátló nevére hasonlít. Ilyen alapon ne adjunk nevet a gyereknek, mert jaj, mi lesz.
2017. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
98%
10es, miért is piszkálnák őket a normális neveik miatt? Nálunk az oviban van Zolika, Pistike, Anti, de ismerősöm gyerekének az osztályában, akire sokszor vigyázok is van Feri, Ottó, Matyi, és senki nem csúfolja őket. Viszont a "különlegesnek" gondolt nevű gyerekeket nem egyszer sírásig szekálják.
2017. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy adhatod, ha neked ez tetszik. Ha máshogy akarnád nevezni, akkor meg abba kötnének bele, szóval evvel egyáltalán nem érdemes foglalkozni.
2017. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Neha legalabb hallunk megszokottabb neveket is a fiatal korosztalyban. Nekem tetszik :)
2017. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik. Egyáltalán nem ciki. Én adnám is. :)
2017. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne adhatnád? Ma már Vulkán is lehet egy kisfiú.

Nekem nem tetszik, de ez személyes vélemény. Ismerem Mátyás törvényeit és kormányzási statégiáját. Koránt sem volt olyan igazságos.

Nekem főként az oroszos nevek könnek be. Iván, Dimitrij, Anton stb.

2017. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó név a Mátyás! Nekem, mint Matyi is tetszik! Egyik barátnőm másfél éves kisfia József és irtó cuki az a kisfiú, főleg amikor beszélünk róla, hogy Józsika :) úgy vettem észre, amikor nyilvános helyeken járunk, és szólítjuk a kisfiút, hogy az emberek furának tartják egy pillanatra, de aztán látszik rajtuk, hogy tetszik nekik :) és mosolyognak de őszintén!
2017. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
94%
#16 vagyok, Sz betuvel ejtem a nevem, Cintia vagyok es engem is rengeteget piszkaltak a nevem miatt. Altalanosban utaltam a nevem. Gimiben rajottem hogy gyönyörű a hangzása :)
2017. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!