Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan hálálhatnám...

Szerintetek hogyan hálálhatnám meg?

Figyelt kérdés

Ugye... Elég problémás voltam.

Kiskoromban gyógyszeres segítséggel is alig bírtam enni, nagyon beteges voltam (vagyok), már akkor is voltak lelki gondjaim. Nagyon könnyen beilleszkedtem, viszont mikor egyedül voltam, abszolút nem a koromnak megfelelően viselkedtem. Mármint... Társaságban is, de egyedül különösen igaz volt (és most is az), hogy az érdeklődésemet nem lehetett semmivel letörni. Nagyon korán megtanított anyám olvasni, mert egyszerűen olvasni akartam. Az első könyv, amit magam olvastam el, egy anatómiatankönyv volt. xD

Aztán kezdődtek a súlyosabb gondok. Első osztálytól kezdve zaklattak az iskolában, többször is lett belőle rendőrségi ügy.

Ezt (látszólag) nagyon jól viseltem, de aztán mégsem.

Teljesen belemenekültem a tanulásba, gyakorlatilag rögeszmémmé vált, hogy ilyen társaságban nem vagyok hajlandó létezni, így mély és tartós tudást értem el matematikában, így különösen algebrában, számelméletben és topológiában; kémiában, így különösen biokémiában; fizikában, így különösen biofizikában, biológiában, így különösen sejttanban és virológiában. A bölcsésztudományok közül a történelem és a lélektan volt, amit gőzerővel kezdtem el tanulmányozni.

Érdekelt a jog is, ennek vettem gyakorlatilag legtöbbször hasznát.

Ez a hihetetlen mennyiségű tanulásba fojtás viszont teljesen kiirtotta az életemből a maradék emberi kapcsolatomat is, belemerültem a saját hazug világomba.

Anyám és apám végig próbáltak ebből kihúzni, szaksegítséget is igénybe vettek, nem használt semmit, az állapotom romlott tovább.

Két öngyilkossági kísérletem után a család teljesen összeomlott.

A folyamatos tanulásnak viszont meglettek a maga pozitív vonzatai is: csodálatos ajánlással, remek bizonyítvánnyal bekerültem egy elitgimnáziumba, ahol noha szociometriai szempontból az osztály maga a pokol, egyénenként csodálatos embereket ismertem meg, többek között azt a barátomat, akit ma a legjobbnak nevezek. Aki elfogad a depresszív, elkerülő magatartásommal, súlyos pánikbetegségemmel, fizikai nyavalyáimmal együtt. Aki rámutatott, hogy saját erőmből kell segítséget kérnem, így mentem el egy remek pszichológusnőhöz, akivel cirka egy év alatt olyan csodálatos eredményeket értem el, hogy nyíltan vállalom a múltam, hogy meleg vagyok, a konfliktusokat remekül kezelem, gyakorlatilag teljesen feldolgoztam azt, ami még kisebb koromban történt.


Hogy hogy jönnek itt elő a szüleim?

Ott, hogy ahogy jöttek elő a problémáim, ahogy egyre mélyebbre süllyedtem, ők ott álltak mellettem, és szentül hiszem, hogy enélkül a támogatás nélkül már nem lennék itt. Mert ők forszírozták, hogy ne adjam fel, menjek jó iskolába, mert lesz egyszer még jobb is. És igazuk lett. Rengeteget kellett velem szenvedni. Tényleg rengeteget. És fogalmam sincs, hogy bírták erővel és pénzzel.


2017. jún. 28. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl úgy,hogy elmondod nekik,milyen hálás vagy. Hidd el,annál nagyobb örömet nem okozhatnál nekik. Egy szülő azért áll a gyermeke mellett,mert szereti,és mindent megtesz,hogy segítsen rajta. És semmit nem várnak cserébe. Mondd el nekik,amit érzel,és figyeld az arcukat,majd töröld le a könnyeiket :) Szerencsés vagy,hogy ilyen szüleid vannak.
2017. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt mind leirni egy jonyvbe, elejetol vegeig, habar meg mindig nincs vege.

Ezzel ki tudod mutatni a haladat es segiteni tudsz masoknak is.

2017. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* konyvbe
2017. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, tudom, hogy Isten áldása, hogy ilyen csodálatos szüleim vannak. :)

Ez is motivál abban, hogy segítsek másokon, hogy a saját elrettentő példámon át megmutassam: hogy csinálja egy idióta a dolgokat. :D

Próbálok nekik segíteni, amiben csak lehet. Kistestvérem is lesz, úgyhogy muszáj jobban beleadni. :D

Hogy fogok én bőgni, mikor megszületik, atyaúristen. xD

Mikor megtudtam a hírt, akkor is bőgtem vagy fél órán át. :D

Szóval mire odaérünk, a bátyusnak össze kell szedni magát, hogy jó példát mutasson. :)


Ami fura, hogy mikor megkérdeztem őket még az új családtag érkezése előtt, azt mondták, hogy minden nehézség ellenére is újracsinálnák, még akkor is, ha ugyanígy zajlana, mert az utóbbi egyéves lelki fejlődésem felvirágoztatta őket.


Alig várom a húgocskámat. :D

2017. jún. 29. 14:09
 5/9 anonim válasza:
Szerintem a szüleid csodálatosak, és az ilyen szülőknek annyival is meg tudod hálálni, hogy vagy nekik és vigyázol magadra. Tudom, ilyenkor az embernek kicsit azért lelkiismeret furdalása van..^^'
2017. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap késő éjszaka megszületett a húgom! :')))
2017. júl. 29. 10:58
 7/9 A kérdező kommentje:

És végre nem egyoldalú volt a bőgés, apummal együtt zokogtunk. xDDD

Aztán mondta anyum, hogy mikor én születtem, akkor is így sírt az édesem. :DDD

2017. júl. 29. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulalok. Hozzon sok oromot a kis hugica. Szabad tudni mi a pici neve?
2017. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Anna. :)
2017. júl. 29. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!