Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ronthatja el a szülő...

Mennyire ronthatja el a szülő gyermek kapcsolatát, ha a szülők úgy döntenek, hogy nevelőszülők lesznek?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem rossz tapasztalatom van. Az édesanyámat nem érdekelte a véleményem és úgy döntött gyerekeket hoz ki az intézetből. Azzal érvelt, hogy nekünk is jobb lesz. Nyári szünet mindig arról szólt, hogy vigyázzak a gyerekekre amíg ő hazaér. Akkoriban 13 éves lehettem, mára már 30 vagyok. Még a saját szobámból is kikellett költözni azért, hogy a gyerekeknek saját szobájuk legyen. Évről évre egyre jobban romlott a kapcsolat. Amikor szerettem volna elindítani az életemet, hogy megvegyek pár alap dolgot akkor azt mondta nincs hely, ő nem dobhatja ki a saját cuccait, de persze nem sokkal később újabb gyerekeket hozott ki. Természetesen erről nem tehetnek a gyerekek, ne értsétek félre! A kérdésem, hogy mit gondoltok az ilyen szülőkről?
2017. júl. 1. 19:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
O hamarabb elkuldte. Szoval semmi hatranyom nem volt ebbol. Mire en elkoltoztem otthonrol minden evbe vittem magunkhoz nyaralni oket egy hetre. Teljesen olyan mintha a sajat testvereim lennenek. Most 3 honapos a sajat babanak de jarunk tanfolyamra es mi is neveloszulok leszunk ferjemmel. Szoval ez nem altalanos eset h megromlik a kapcsolat vagy h elhanyagolva lesz a sajat gyerek.Persze ehhez olyan szulo is kell h legyen...
2017. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Pukifroccs válasza:

Bocsi az ekezet miatt...Szerintem , egyforma torodest igenyel es erdemel az adoptalt es az edes gyermek , 15 eves vagyok , de azt gondolom , hogy nem szabad kulonbseget tenni , ez szerintem is nagyon szep dolog :D

Akar , mondom akar , de csak akar de akar de nagyon akar , eleteket is ,,menthetsz'' ezzel

2017. júl. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nagyon. Az anyám bármit meg tett mindig azért, hogy ne kelljen dolgoznia, felmerült az is, hogy hoz ki gyerekeket, mert abban van a pénz. Foggal-körömmel tiltakoztam ellene. Szerencsére el is váltak apámmal és nem tartjuk a kapcsolatot.
2017. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába tiltakoztam, a válasz annyi volt, hogy ebbe nincs beleszólásom. Anyám a mai napig dolgozik és még nevelőszülő is. Már nem tarjuk a kapcsolatot...
2017. aug. 8. 20:02
 15/15 anonim ***** válasza:

Az anyukád rossz szülő, de ez nem feltétlenül a nevelt gyerekek hibája.


Ha nem akartál testvért, már az is ronthat a dolgon.


A nevelőszüleim gyerekei szeretnek, én is szeretem őket. (Már felnőttek)


A kérdésre a válaszom: sok mindentől függ

2019. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!