Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szülő előre bejelenti, hogy hiába költözik el attól még muszáj havonta hazaadni?

Figyelt kérdés
Lassan költöznék el otthonról és amikor anyám megtudta, hogy el akarok költözni azt mondta, hogy nem érdekli, hogy már nem fogok itthon lakni akkor is haza kell adnom egy bizonyos összeget. A problémám ezzel az, hogy akkor 20-40 ezer forintom marad rezsire, kajára és ruhára és így magamra nem is fogok tudni jóformán semmit költeni és a tisztító és tisztálkodó szereket bele sem számoltam. Van joga elköltözésem után is pénzt kérni, főleg akkora összeget hogy a "megélhetésemre" menjen rá?

2017. júl. 1. 11:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
99%
Ugyanmar, miért kellene haza adni? Nagykorú vagy, nyilván azért költözöl el
2017. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Igen nagykorú vagyok.
2017. júl. 1. 11:37
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen kötelezettséged, vagy megítéltek hivatalosan valamiféle szülőtartást? És mi történne, ha nem adnál neki?
2017. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Igy biztos nem adnék egy forintot sem..... neha ha rezegne a léc, akkor adnék, de így követelőzve biztos nem.... sőt elgondolkodnék azon, hogy tartanám e vele a kapcsolatot.
2017. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga hozzá. Te meg nem vagy köteles kifizetni neki.

Mit csinál, ha nem adsz haza? Beperel? Ugyan már.

Legfeljebb lesz egy kis örihari, és beszélni se kell vele többet. Ha neki fontosabb x forint, önt a gyereke boldogulása, akkor nem vesztesz semmit.

2017. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
96%
Semmit sem kötelességed haza adni, csak jó szántadból tedd meg, ha megteheted. Ha nem, hát nem!
2017. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Nem ítéltek meg szülőtartást. Ilyenről még nem is hallottam. Azt hogy beperel nem hinném, de elég kemény lejárató kampányokat tud indítani a környéken.
2017. júl. 1. 11:41
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus olyan szülő, aki elvárja hogy fizess neki mert ő felnevelt téged... Nehogy már úgy fizess egy számlát hogy nem is ott laksz. Dolgozik anyud egyáltalán? Én is azt mondom, hogy ne adj haza pénzt, csak ha már nagyob kell. Nem bank vagy. Nekem ugyan van még egy évem a suliból, de nekem azt mondta anyukám aki egyedül nevel, hogy nem tervez pénzt kérni tőlem ha majd rendesen keresni fogok, mert inkább azt szeretné hogy gyűjtögessek. Persze ha úgy adódik, adni fogok, ha kell akkor elmegyek én bevásárolni. Anyudnak el kellene gondolkodnia...
2017. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Ő meg tud élni a fizetéséből? Ha igen, semmi joga elvárni, hogy adj haza a keresetedből. Nem rendelkezhet arról, hogy a saját pénzedet mire fordítod.
2017. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudna lejáratni? Milliomos vagy? Nem. Ezt tudják a szomszédaitok is. Úgy is neked adnak majd igazat, és nem neki.Szarjál bele.
2017. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!