Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem büszke rám, amiért...

Apám nem büszke rám, amiért egyetemre megyek tanulni pedagógusnak? Miert? Azt mondta, hogy legszívesebben pénzt se adna a tandíjra.

Figyelt kérdés
Csak annyit mondott, hogy keveset keresnek, es mehettem volna mást tanulni. Azóta nem is igazán beszelunk

2017. júl. 5. 13:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
15%

A tanítás elég sittes meló, mióta nincsen eszközöd fegyelmezni. Régen tanítottam egy ideig, akkor még volt valami kis respekt, de azóta már legfeljebb valami magániskolába mennék el, ahol nem gond fegyelmet tartani.

Persze az vonzó, hogy ott ellébecolsz, minimális erőfeszítéssel meg lehet úszni, meg tiéd a nyári szünet.

A legtöbb kolléga hajlamos szellemileg leépülni, van valami abban, hogy "aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja".

2017. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%

Ne törődj vele! Nem azért jársz oda, hogy ő örüljön, hanem, hogy ilyen területen dolgozhass.

Mindenesetre ez szegénységi bizonyítvány apádról.

2017. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hol laksz? Melyik egyetemre mész?
2017. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hogy lehet pl. Magyar nyelvet meg történelmet "csinalni" ? 😁

Ez csak maximum a szaktanároknál igaz

2017. júl. 5. 14:19
 15/30 anonim ***** válasza:
35%
Most nem azért, de manapság sajnos elég rossz a tanítók megítélése, mert tényleg a többség, aki odamegy, olyan, hogy azért megy oda, mert máshova nem vették fel. Pluszban nem is keresnek jól, és nincs tekintélyük. Mondjuk nem is csodálom (anyám iskolaorvos, hát amiket mesél a tanárokról, hogy milyenek és hogy viselkednek... és ezek mutatnak példát és nevelik a gyerekeket... pl. kis g..iknek hívja szünetben a kis elsősöket, csak azért, mert nem mind ül síri kussban a helyén, egymást fúrják, ha dolgozatot kell javítaniuk, eljátsszák a hattyú halálát, a fogyatékos osztályt selejteknek hívják és sorolhatnám... ja és olyan tanár is több éve ott tanít, aki szerint remek dolog a tanítás, csak a diákok ne lennének, mert tőlük van gyomorfekélye). Aki meg jó tanár lenne, azt letörik. Lehet, én is megpróbálnám a gyerekemet másra rábeszélni, amivel többet keres. De ha ez a hivatása, és tényleg ezt SZERETNÉ csinálni (és nem azért, mert akkor van nyáriszünet meg ilyen hülyeségek miatt), akkor nem gátolnám benne.
2017. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
Bocs utolso válaszolo,de a tanári pálya és jó tanár nem lébecol csak hanem készül az órákra és 4-6 hete van nyárbol mert mikor megvolt a gyerekekel az év záro utána még 2-3 hetet bekell még menni az iskolába .
2017. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Az előző válaszom 11 válaszolonak szolt.
2017. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Eleg fura iskola lehet az 😁. Nálunk eleg normalis tanárok voltak, kivéve 3at.. 1 semmire se tanított meg, es a vezetőség nem engedte őtet kirúgni, a maradék 2 meg összejött a diákokkal 😁😂
2017. júl. 5. 14:25
 19/30 anonim ***** válasza:
26%

Valóban keveset keresnek, de legalább itthon mindig lesz vele munkád és viszonylag könnyű munka, kevés órát kell bent lenni, mellette simán lehet magánórákat is adni.

Szerintem ne hagyd,hogy eltántorítson.

Nem tudom milyen tanár lennél, de ha megoldható dolgozz akkor egyetem mellett + ha kell diákhitelből próbáld megoldani a lakhatásodat meg amire kell költeni.

De inkább persze munkából, hitelre nem szívesen bíztatnálak.

Próbáld megoldani , mást nem nagyon tudsz tenni, ha nem segítenek.:(

2017. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Angol+ biológia
2017. júl. 5. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!