Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennek, amiert...

Rossz ember lennek, amiert nem tamogatom a szuleimet, hiaba kulfoldon elek?

Figyelt kérdés

Masok ugy lattak,hogy olyan jo fiatalkorom van, mint senkinek, en viszont rengeteget sirtam.

Eloszor is, tiszteletben tartom, hogy felneveltek a szuleimet,iskolaztattak,egyetemet tudtam elvegezni, viszont ez mind csak az volt, amit az emberek lattak.

Valojaban heti tobb alkalommal is sirva aludtam el, mert valamit nem ugy csinaltam, ahogy a szuleim elvartak tolem es napokig sot volt, hogy fel evig anyum hozzam se szolt. Rossz volt latni, hogy mas boldogan ossze-vissza kirandulgatott meg pizzazni jart, nekem ez se adatott meg, nem azert, mert nem volt keret ra,hanem azert, mert a szuleim azt szerettek, ha lattak a sok penzuket nap mint nap. Ami pedig a legrosszabb volt, mindig onbizalomhianyos voltam, mas akkor vett maganak ruhat, cipot amikor akart, mert adtak ra penzt a szulei, nekem szinte soha, ha nem tudtam diakmunkabol vagy isztondijbol osszepotolni, akkor nem vettem magamnak semmit.

Kinn dolgozom fel eve Nemetorszagban, de nem jon,hogy kuldjek haza penzt a szuleimnek tudva,hogy mindig a penz miatt veszekedtek velem. Mig masnak megvettek almai autojat, velem addig mindenen veszekedtek, morogtak.

Jovoheten megyek haza, de megmondom oszinten 100 euronal tobbet nem szeretnek ajandekra kolteni nekik. Fajnak azok a dolgok,amiket fiatalabban ateltem a szuleimmel, es az,hogy mindig az az erzesem volt, hogy a szuleim kornyezeteben nem lehetek boldog, es csak magamra szamithatok.

Rossz ember lennek ezert? Elitelendo ez reszemrol?


2017. júl. 8. 11:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem a kérdést.Nem kértek tőled pénzt a szüleid, szerintem nem várják el,hogy vigyél valamit.

Elég szerintem, ha hozol mondjuk apukádnak pár üveg német sört, anyukádnak meg valamilyen német csokit, esetleg valamilyen főzéshez való alapanyagot, ami itthon nem kapható..

Nem kell konkrétan pénzt adnod nekik szerintem. Miért kéne?

Igen,van aki külföldön él és küld haza pénzt a családnak, de ott általában azért jó a viszony .Meg aki onnan küld pénzt,az akkor is adna a szüleinek, ha itthon dolgozna.

Nem vagyunk egyformák.

A leírás alapján nem tűnnek akkora szarrágónak a szüleid, de nyilván te élted át. Biztos sok hibájuk volt, de próbáld elengedni, így hogy nem éltek már együtt, könnyebb jó viszonyt tartani.

Anyukád is gondolom próbál normális lenni, megbecsülni,hogyha beszélhettek, nem hisztizik mindenen, mint anno

2017. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a te feladatod, hogy megalapozd a jövődet. nagy áldozatot vállaltál azzal, hogy elhagytad a hazádat. Éltem külföldön, és egyáltalán nem egyszerű. Megérdemled azt, amit keresel. Tedd félre, és vegyél lakást.

A szüleid nem nélkülöznek, nincs értelme hazaadni pénzt. Megoldják.

2017. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
30%

Szóval, ha jól értem, Mo-on nőttél fel, tanultál, egyetemet végeztél, egészséges vagy, és már fél éve Németország javára dolgozol.


Ha nem kaptad meg álmaid autóját, meg a pizzákat, meg az össze-vissza kirándulgatást, akkor minek akarod egyáltalán látni a szüleidet? Hogy a szaros 100 euródat hozzájuk vágd?


Azért valamit mégiscsak örököltél tőlük. A kapzsiságot. Vigyázz rá, nagy érték.


Már hogy lennél rossz ember, pont ezért? Miért lenne elítélendő? Mindannyian ilyenek vagyunk.

2017. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kérdezővel nem törődtek a szülei. az olyan dolgokat megkapta, amit mások is láthattak, tehát elküldték iskolába, meg nem rakták ki az utcára, de nem szereztek neki élményeket, nem szóltak hozzá, nem szerették.

Azért jobb esetben ennél jobban bánunk a gyerekünkkel. A kérdező nem kapzsi, csak minek költse a pénzét olyanokra, akik mindent sajnáltak tőle a törvény szerint kötelezőkön kívül? Mondjuk a ruházás is kötelező lenne, és még azt sem tették meg.

2017. júl. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!