Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lány vagyok, anya...

16 éves lány vagyok, anya mégsem engedi, hogy szemöldökömet kiszedessem?

Figyelt kérdés
Beíratott lábgyantázásra, mert megyünk esküvőre, és mondtam, hogy szemöldököshöz is írasson be. De azt mondta, hogy szó sem lehet róla mert hogy még fiatal vagyok és így vagyok szép, és hpgy milyen csúnya az, mikor már nő kifele, és hogy nem mindig lesz idő meg pénz menni kozmetikushoz. Ilyenkor mit érez?
2017. júl. 14. 13:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ebayen 200 forint egy csipesz ingyenes szállítással. Vegyél egyet és szedd ki magadnak. Ha nem szeded túl vékonyra, észre sem fogja venni. :D Ha meg mégis, visszaragasztani úgysem tudja.
2017. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nekem a nagybátyám és papám ellenzik a szemöldök "variálgatását". Minek szedetem ki meg minek festetem be amikor még fiatal vagyok... Semmi szükségem rá és csak követem a többi lányt hogy beilleszkedjek... Aha... Na már most, sötét barna hajam van, de a szemöldököm valamiért szőkés-szürkés-világos barna, ami miatt kábé olyan vagyok messziről és képeken mint akinek nincs szemöldöke. Emiatt járok kozmetikushoz, aki ha már befesti, akkor már rendesen formára is szedi. Te is biztos szép vagy, de attól hogy neked ezt mondják még zavarni fog a szemöldök :) Nem csúnya amikor elkezd nőni, nem látszik annyira hogy feltűnjön másoknak. Én 2-3 havonta megyek, bár most már több ideje nem voltam, és 1000-1200 forint körül szokott lenni. Nem vagyunk gazdagok, de szerintem ennyi időközönként nem nagy pénz.


18/L

2017. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy anyád mit érez, azt nem tudom, de azt elmondom, én mit éreznék, ha lányom lenne és ő kérdezné.


A divatmániások kitalálták, hogy ha egy nő nem szőrteleníti magát mindenhol, akkor igénytelen. Most mindenki szőrteleníti, az is, akinek kipattog tőle a bőre.

Nemrég már azt is hallottam, hogy egy nőnek ne legyen ősz haja, festesse be.

A csecsemő kislányoknak már pár naposan kifúrják a fülét és belenyomják a fülbevalót, mert "így szép, és különben is látszódjon, hogy lány".

Ha kövér vagy, az a baj. Ha sovány vagy, az a baj. Ha nem tépkeded szálanként a szemöldököd, az a baj.


Tudod, a fiúk ugyanezen idő alatt mit hallanak magukról? Hogy ők úgy jók, ahogy vannak, "egy fokkal légy szebb az ördögnél", "tisztes őszes halánték bejön a nőknek", "aki nem csak a személyiségedet nézi, az felszínes" és a többi. Neked meg valamiért el kell hinned, hogy a tested a maga természetes formájában egy tökéletlen roncs, ami csak rengeteg gonddal tehető szalonképessé.


Ezek közül van, amit már nem lehet kiirtani az emberek fejéből, lábat, hónaljat pl. én is szőrtelenítek, mert egyszerűen így tartom szépnek, hiába tudom, hogy évtizedes társadalmi kondicionálás eredménye. De több ilyen hülyeségnek ne engedjük már, hogy követelménnyé váljon és kötelező legyen a nőknek erre pazarolni az idejét, a pénzét, a fáradságát, a tűrőképességét. És minél többen felelnek meg az elvárásoknak, annál nagyobb lesz a nyomás a többieken is, hogy kövessék, akkor is, ha nem akarják.


Vannak olyan esetek, amikor tényleg ronda valakinek a szemöldöke és ráfér egy kis igazítás, de ez ritka (ráadásul hormonális okokból inkább férfiaknál gyakori, mégse őket látod itt agonizálni emiatt). Te azonban nem írtad, hogy konkrétan ronda lenne a szemöldököd (anyád szerint is szép vagy, és ő lehet, hogy elfogult, de hidd el, ha esküvőre mentek, és arra megfelelőnek tart így, akkor tényleg komolyan mondja, hogy szép vagy). Mindössze annyit írsz, hogy 16 éves vagy és lány, ami számodra egyenlő azzal, hogy szedned kell a szemöldököd, miközben a kettő közt nincs ok-okozati viszony.

Mindettől függetlenül ha az én lányom lennél, felőlem mehetnél szemöldököt szedetni, mert én is utáltam, amikor anyám megpróbálta rám kényszeríteni az ízlését, de mindezeket le kellett írnom, hátha elgondolkodsz rajta.

2017. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Én azt nem értem h miért kérdezed meg erről anyukádat?.. ha te már ki szeretnéd szedni h legyen egy kis formája akkor hajrá! En 13 évesen szedtem ki először és anyukámnak nem is szóltam csak amikor már kész volt látta és csak annyit mondott h "hát oké te tudod"..
2017. júl. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nos ezt azért nen teszem meg, mert mikor epilálom a lábam abbol is cirkusz van, hogy miért kell minden két nap, csináljam ezt és késobb olyan csunya lesz hogy nagyon. Amugy igy kb 2-3 hetente epilálom. De nem baj.
2017. júl. 16. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!