Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17évesen kirakott anyám mi a...

17évesen kirakott anyám mi a következménye?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és mostoha apám molesztált évek óta anyám nem csinált semmit és most hogy lenne bátorságom feljelenteni őket ki raktak mit tudok tenni?
2017. júl. 17. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben besétálnék a rendőrségre feljelentést tenni a molesztálas miatt és ott megkérdezném, hogy mi a teendő, ha ez a helyzet
2017. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
van egy 11 éves öcsém és nem szeretném ha nevelő intézetben vagy nevelő szülőknél kötne ki :/
2017. júl. 17. 11:51
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Probalj meg anyuddal beszelni, ha felfogja, talan csinal valamit.
2017. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Rendőrségi feljelentést teszel a mostoha apád ellen, és az anyád ellen, amiért nem védett meg. Ha szencséd van, állami gondozott leszel egy évig. Olyan nincs, hogy a szülő kirakja a gyerekét, ez megint csak megér egy feljelentést. Ami az öcsédet illeti, lehet, hogy inkább attól kellene félni, mit tesznek vele a szüleid. A rendőrség mellett ajánlom még a gyámhivatalt és a családsegítőt.
2017. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
beszéltem már anyámmal de a bankkártya miatt minden áron védi mostoha apámat...én tudnék a barátomhoz költözni viszont öcsém egy életre megutálna ha miattam kerülne olyan helyre és mivel tudom mik folynak ott ezért nem szeretném hogy oda kerüljön
2017. júl. 17. 12:00
 6/18 A kérdező kommentje:
esetleg ha a gyámügyre mennék anyámmal mit csinálnának?
2017. júl. 17. 12:01
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, mit mondasz el... Ha kirak az utcára, az elég kemény veszélyeztetés, amiért nem fogják megdicsérni. Ha a molesztálást is elmondod, akkor a hivatal fog rendőrségi feljelentést tenni, anyukádat bűnrészességgel fogják vádolni. De én nem vagyok jogász. Igazából mit szeretnél?
2017. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

csak annyit hogy amíg tanulok kapjak gyerektartást persze suli mellett dolgozok is de az nem elég ahhoz hogy eltartsam magam

és nem szeretném feljelenteni őket csak szeretnék minél távolabb maradni tőlük mert nem áll szándékomban kiszúrni velük annak ellenére amit csináltak velem

2017. júl. 17. 12:27
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Akkor gyámhivatal vagy családsegítő. A jogi dolgokban ők járatosak.
2017. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi :))
2017. júl. 17. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!