Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok csinálni édesanyámma...

Mit tudok csinálni édesanyámmal, ha mindenre irigy és féltékeny, amink van?

Figyelt kérdés

Mióta összeköltöztünk a párommal, édesanyám egyszer jött át látogatóba, azóta nincs más témája, mint hogy mi mindenünk van, és mi miért rossz.. Például a szárítógép meg a mosogatógép azért baj, mert ő "nem erre nevelt", hogy gépek dolgozzanak helyettem... A klíma azért nem jó, mert "nincs semmi tűrőképességem" miatta. A kocsival (sportos, feltűnő színű kupé) az a baja, hogy marhaság ilyet tartani, miért nem jó nekünk egy régi opel, neki is az volt és megfelelt, stb.

Lényeg a lényeg, süt belőle az irigység. Mindenünkbe beleköt, ami jobb, mint ami neki van otthon.

Mit csinálhatnék vele? (a szép szó nem használ, már próbáltam) Egyáltalán neki miért jó, hogy így viselkedik? Nem kellene örülnie neki, hogy boldogulok/boldogulunk? Valaki érti, hogy miért csinálja ezt?


2017. júl. 17. 12:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem hinném, hogy irigy. Normális anya sosem irigy a gyerekére. Szerintem csak olyan mindenlében kanál típus. Az se sokkal jobb tulajdonság, de azt legalább lehet kontrollálni részetekről. Azt már neked kell tudnod, hogy nála mivel lehet letörni azokat a bizonyos szarvakat, én nem ismerem őt.
2017. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig (sajnos) előfordulnak irigy anyukák..
2017. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem irigy, inkább csak más beállítottságú, mást szokott meg. Lehet, azért mondja, mert pénzkidobásnak tartja ezeket a dolgokat. (gondolom a mosógépre meg a porszívóra nem mond rosszat, mert az neki is van)


Próbáld meggyőzni, hogy miért könnyebb az életed ezekkel a gépekkel, és hogy a világ fejlődik :-)


Ettől függetlenül nincs sok beleszólása, a ti döntésetek, de az anyák általában nem akarnak ropsszat, csak néha rosszul fejezik ki.


(az én anyukám is hasonlóan reagált a mosogatógépre, hogy minek az, felesleges, drága, stb. de meggyőztem, hogy jó az, és nekem mennyivel könnyebb, hogy van. Persze, megértem, hogy ő idegenkedik tőle, és szívesebben mosogat kézzel, mert azt szokta meg.)

2017. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
Lehet csak felesleges rongyrázásként éli meg, főleg hogy jobban keres nálatok.
2017. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Régen mindig mondogatta, hogy milyen jó lenne neki is egy mosogatógép, esős időben szárítógép, stb..
2017. júl. 17. 14:24
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Akinek kell valami azt megveszi, ha nem akkor csak nyavalyog.


Ne foglalkozz vele.

2017. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

Azt azert feltetlenul bele kellett irnod, hogy kupetok van...

Egyebirant, az nem jutott meg eszedbe, hogy megbeszeld vele?

2017. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%

"Azt azert feltetlenul bele kellett irnod, hogy kupetok van... "


A kupé nem felár, csak ritka. Csak magyarisztánban akkor is rongyrázó gazdag vagy ha van akár egy 800 ezres kupéd.

2017. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csökkenteni a kommunikációt és a találkozók számát pl.
2017. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#17

Mi rossz van abban, hogy megemlítettem? Vagy az a rossz, hogy kupénk van? Nem értelek, de tényleg nem, leírnád, hogy mi a kifogásod?

Nekünk ez a tökéletes, ketten vagyunk csak, nem ültetünk hátra senkit soha, viszont a cuccaink kényelmesen elférnek, nincs szükségünk kombira, és a sportos megjelenésű autók tetszenek mindkettőnknek. Ebben van valami rossz?

Amúgy bele van írva a kérdésbe, hogy próbáltam megbeszélni vele...

2017. júl. 17. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!