Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok csinálni édesanyámma...

Mit tudok csinálni édesanyámmal, ha mindenre irigy és féltékeny, amink van?

Figyelt kérdés

Mióta összeköltöztünk a párommal, édesanyám egyszer jött át látogatóba, azóta nincs más témája, mint hogy mi mindenünk van, és mi miért rossz.. Például a szárítógép meg a mosogatógép azért baj, mert ő "nem erre nevelt", hogy gépek dolgozzanak helyettem... A klíma azért nem jó, mert "nincs semmi tűrőképességem" miatta. A kocsival (sportos, feltűnő színű kupé) az a baja, hogy marhaság ilyet tartani, miért nem jó nekünk egy régi opel, neki is az volt és megfelelt, stb.

Lényeg a lényeg, süt belőle az irigység. Mindenünkbe beleköt, ami jobb, mint ami neki van otthon.

Mit csinálhatnék vele? (a szép szó nem használ, már próbáltam) Egyáltalán neki miért jó, hogy így viselkedik? Nem kellene örülnie neki, hogy boldogulok/boldogulunk? Valaki érti, hogy miért csinálja ezt?


2017. júl. 17. 12:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy ő sajnálja ezekre a pénzt, ti meg nem.

De ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni :-)

2017. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
47%

21 ez egyértelmű, onnan jön a zsé - hisz ezt írta a kérdező:


"Én már egyetem mellett is dolgoztam, a párom meg túlórázgatott nem keveset, hogy mindent meg tudjunk venni magunknak. Egyébként édesanyám egymaga keres nagyjából annyit (kicsit többet) mint mi ketten együtt, plusz a párja még jobban"


Mivel mi sem a Marson élünk, eléggé ismert, mit jelent,

hogy "már egyetem mellett is dolgoztam"


Úgyhogy anyád nem irigy, hanem megnézi, hol folyik el a pénz és elzárja a csapot

2017. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
12%

Te magad is tudod, hogy itthon meg egy tok atlag kis kupe is feltuntest kelt. Ez nem utalat vagy irigyseg vagy barmi mas kerdese, hanem pusztan ennyi. Te direkt kiemelted kulon, hogy ilyenetek van. Kicsit felvagosnak tunt, ahogy ezt megirtad.

Na mindegy, honnan is tudhatnad, hogy milyen igazan meno kocsival jarni es nem felvagni... :-)

2017. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#22

Miről beszélsz? :D


#23

Nem gondoltam, hogy felvágás, 300ezer forint körül volt használtan, ketten rakosgattuk rendbe mi magunk, azóta is szépítgetjük. Egy kis japán kupéról van szó, semmi extra amire fel kéne vágni, mi viszont imádjuk, de anyám nem bírja elviselni, egyrészt mert sportos és szép állapotú, másrészt mert foglalkozunk vele, pl mikor felpolíroztuk egyik hétvégén kicsit, azt napokig hallgattam, hogy ekkora ökörségekre hogy lehet időt pazarolni......

2017. júl. 18. 10:24
 25/25 anonim ***** válasza:
75%
Azért csinálja, mert bunkó. És szívtelen is.
2017. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!