Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségem féltékeny a 16 éves...

Feleségem féltékeny a 16 éves fiunk szerelmére?

Figyelt kérdés
A kiscsaj gyakran lóg nálunk az elmúlt időben, mivel otthon feszült a hangulat, a szülők válnak, stb. Szóval suli után idejönnek, és este 6-7re megy haza. Én megértem, de feleségemet ez zavarja, mert szerinte a lány rossz hatással van a fiúnkra, közben mostanában néha becsúszik egy-egy hármas neki, amúgy 4-5 tanuló, és belehúzza minden rosszba, közben elhívta egy buliba. Szerintem csak féltékeny, mivel Mostmár nem ő az egyetlen olyan nő a gyerek életében, akire felnéz, csodál, követ.
2017. ápr. 19. 21:46
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Akire a GYEREK felnéz, csodál, követ
2017. ápr. 19. 21:46
 2/31 anonim ***** válasza:
33%

Tehát a "kiscsajt" ti tartjátok el, mert a szülők válnak. Az utóbbi miatt nem baj, hogy valaki törődik vele, de nem jó a fiadnak ez.

Jó tanuló, de elvonja a figyelmét, ebből következik, hogy rosszabb eredményt ér el (nem baj a hármas, ha a fiad tudja, mivel akar továbbmenni... De ha a fiú 16 éves, akkor már eleve azok a tantárgyak számítanak, mert jövőre - vagy azután - a többi kiesik).

Alapvetően rendes srác (ez jött le), de bevonja rossz dolgokba.


Ez nem jó a fiadnak. Üljetek le elbeszélgetni vele, mert tiltani nem tudjátok (pedig az kéne).

2017. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A feleségem szerint van rá rossz hatással, szerintem tök normalis, hogy szerelmes, és odaadóan szeret egy lányt. Csak a nejem kifogásolja ezt a kapcsolatot
2017. ápr. 19. 22:04
 4/31 anonim válasza:
83%

a jegyek gyengülése simán beleférhet, főleg ha ennyit vannak együtt... Hidd el, akkor nem a történelmet fogják átnézni ( persze kellemetlen, úgyhogy ha ez hosszútávon így marad, jelezni kéne a fiadnak, hogy azért nem kéne elhanyagolni a sulit)

ill mit takar, hogy minden rosszba beleviszi? Egy bulit nem mondanék még annak. A feleségednek meg lehet csak nem elég jó a kiscsaj. Előfordul, hogy az anyuka annyira el van ájulva a fiától, hogy jobb nőt képzelne el a fia mellett...

2017. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem kéne tiltani. Inkább örülnie kéne a fiatok boldogságának. Pár 3-asba ő se hal bele.
2017. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%

Te férfi a szemszögéből látod a helyzetet, ő a nő szemszögéből.


Azt hiszem a soraid alapján, hogy kicsit újra átéled a saját kamaszkorodat is a fiadon keresztül, és érzelmileg befolyásolt vagy

A feleséged közben máris belejött a kritikus anyósszerepbe, de nagyon nehéz megítélni innen, melyikőtök látja racionálisabban a helyzetet jelenleg :)

2017. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Próbálok nagyon tárgyilagos maradni.

Ha a "kiscsaj" este 6-7-re megy haza és akkor kezd a fiad a tanuláshoz, akkor valóban romolhatnak az eredményei, mert már fáradt és nem úgy fog az agya, még ha igyekszik is.

Hétvégente meg szintén ott a lány, vagy mennek bulizni, no meg pihenni is kell, tehát nem a tanulás az első.

A fiad MOST alapozza a jövőjét, nagyon nem lesz mindegy az eredménye a továbbtanulása szempontjából, tehát a feleségednek ebből a szempontból igaza van!

Abban meg hatalmasat tévedsz, hogy fiad számára az anyja a 2. számú nővé degradálódott volna, mert ez soha nem fog bekövetkezni.

A kiscsajba talán szerelmes, - lesz neki ilyen még vagy harminc - az anyja meg az ANYJA, így nagybetűkkel és az is marad, míg világ a világ.

Te meg egy rosszul értelmezett "férfi szolidaritással" élvezed, hogy a produktumod kandúrkodik, de hidd el hosszútávon az anyja képviseli az érdekeit, amit neked sem ártana komolyabban venni!

2017. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%

Remélem, hogy a feleségednek nem eresztesz meg ilyen szöveget, mert akkor biztos úton haladsz, hogy megutáltatod vele a lányt!

De gondolom az asszonynak sem lenne egy rossz szava sem, ha a fiatok nem romlana az iskolában.

Nem a lánnyal van baja a feleségednek, - egyelőre! - hanem a tömény ott tartózkodásával.

A kislánynak a szülei pedig este 7 után is válnak, tehát nem indokolt, hogy mindennap ott rostokoljon nálatok estig, mert az otthoni helyzeten ez mit sem változtat.

2017. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ezt tuti nem a férj írta ki. Vagy az ő agyszintje is egy kamasz szintjén mozog. ("Szerintem csak féltékeny, mivel Mostmár nem ő az egyetlen olyan nő a gyerek életében, akire felnéz, csodál, követ."-erre a következtetésre jutni...)


Én sem örülnék, ha a fiamnak romlanának a jegyei. És egy plusz gyereknek sem, aki állandóan nálunk lóg.

A szüleid nem is keresnek?

2017. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

Most képzeld el, hogy lányod van, és hirtelen pasija lesz? Ugye, hogy legszivesebben puskaval mennel a nyomaban?

Persze annak örülsz, hogy a fiad milyen macsó férfi, hagy csajozzon a gyerek,mi?

2017. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!