Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyámnak nem...

Mit tegyek? Anyámnak nem tetszik a barátnőm ezért folyton piszkál és azt mondogatja, hogy nem hozzám való.

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémája, hogy vékony, édesanyám elég kövér egy betegség miatt, mindig is küzdött a súlyával. Nagyon érzékeny a súlyára, most pedig olyan mint ha féltékeny lenne a baratnőmre.

Mivel én is nagyobb darab vagyok folyton azzal piszkál, hogy hozzám egy husisabb csaj kéne aki masszív. Nem pedig egy anorexiás kis fruska, pedig annyira nem is sovány.

Azt is mondogatja, hogy biztos valami hatsó szandéka van, mert egy ilyen csaj izmos, sportos srácokkal jön össze, engem csak ki fog hasznalni.

Ez viszont nagyon rosszul esik és elveszi az önbizalmam. 18 évesen ő az első szerekmem, de félek, hogy anyám mindent elront, haza is alig merem hozni, mert anyu mindig flegma és közönbös vele.


Engem se támogat, hogy lefogyjak, megvettem a kondi bérletem és igyekszem oda figyelni a kajára, de emiatt is cseszeget. Próbál hízlalni, mindig mondogatja, hogy nem akarja, hogy csúnya testépítő alkatom legyen, hiaba győzködöm, hogy nem akarok olyan lenni, csak kicsit formaba akarom magam hozni, nem ér semmit.


Miért ilyen? Mit tudok tenni? Próbáltam megbeszélni, de semmi haszna, csak hisztizni kezd. Múltkor el is sírta magát, hogy a baratnőm fontosabb nekem, pedig ilyet nem mondtam, csak neki adtam igazat.


Teljesen kikészít.


2017. júl. 18. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%

Depressziós, persze... Nem. Teljesen természetes reakció, amit csinál. 18 éves a (gondolom egyetlen) fia, és most először szerelmes. Még nem szokott hozzá a gondolathoz.


Szeretni kell őt türelmesen. És komolyan meggondolni, amit mond. Aki épp szerelmes, nem tudja reálisan megítélni a dolgokat. Kell ilyenkor egy olyan külső szemlélő, akiről biztosan tudni lehet, hogy szereti a kérdezőt. Éppen ő az.

2017. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Anyudnak nem a barátnőddel van baja.


Ragaszkodik hozzád, betegesen. Minden dolog baj lenne neki, amivel eltávolodnátok. Próbálj csak meg pl koliba költözni 😃 oda is menne veled kb...

Szóval pszichológusra van szüksége, hogy tudja magát érzelmileg függetleníteni tőled.


Olvastam korábban erről az anya-gyermek ragaszkodásról, de nem tudom mi az oka, mi a megoldása. Javaslom olvass utána, google segít 😃

Ez ilyen birtoklás tőle. Leválás elmaradása.

2017. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Hm...amit anyukád csinál az érzelmi zsarolás. Most ezzel a lánnyal van baja, ha szétmentek akkor a következővel is lesz. Ez nem a mostani barátnőd ellen irányul, te vagy a pici fia és nem akarja, hogy más nő is legyen az életedben rajta kívül. Nem ő az egyetlen aki így viselkedik.


Ha az elején leállítod, hogy ne szóljon bele a kapcsolatodba, akkor talán van esélyed. Az én anyósom is hasonló kaliber volt, mondjuk nála utána jöttek a durvább próbálkozások is.

Ha nem lehet vele megbeszelni akkor ne beszéld meg vele. Határozottan állítsd le amikor elkezdi mondani a magáét és ennyi! Ha tehetitek, akkor pedig inkább a barátnődnél legyetek. Előbb-utóbb csak leesik neki, hogy normálisan kellene viselkednie...ha meg nem, akkor...

2017. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Azért ilyen, mert gyenge ahhoz, hogy magért tegyen és azzal igazolja a saját súlyát, hogy Téged is arra biztat, Te is hízz el. Mert ha Te lefogysz, akkor nem lehet sírni, hogy jajj ez lehetetlen.


Barátnőd felé ez csak irigység, rosszindulat.

Esetleg mondhatnád anyukádnak" Anya én szeretem ezt a lányt, ő is engem. Motivál arra, hogy fogyjak. Tudom, hogy ez Téged zavar, mert azt szeretnéd, hogy túlsúlyos maradjak, mert ezzel igazolod saját magad, hogy nincs magadra, a fogyásra igényed, de én akkor sem értek Veled egyet. Én le fogok fogyni, mert ettől jobban érzem magam. Ha Te körvér akarsz maradni, maradj. A Te döntésed. Ne beszélj csúnyán a barátnőmről, mert a következő ilyen alkalommal végig sem hallgatlak, hanem becsukom Rád az ajtót. Bármikor, amikor így beszélsz Róla telefonon, azonnal Rád rakom. Ha a szobámba utánam jössz, akkor és mondod tovább, aznap elmegyek és a bnőmnél alszom. Fejezd ezt be." És tartsd is be. Majd észhez tér.

2017. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel a barátnőddel akarod leélni az egész életedet?

Ha igen, akkor úgy szervezd, hogy úgy élhessetek, hogy közben ne kelljen miatta lemondanod az eddigi életedről (anyukádról), mert az neked lesz a legrosszabb.

Ha meg nem, akkor eleve legyél tisztában vele, hogy amikor ez a lány már sehol se lesz, az anyukád akkor is ott lesz, és ugyanúgy fog szeretni, mint mindig is.

2017. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!