Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim neheztelnek rám,...

A szüleim neheztelnek rám, mert másképp élem az életem, mint ahogy nekik tetszik. Én mégis véget akarok vetni a rideg találkozásoknak. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Angol-francia tanári végzettségem van, jelenleg PhD-hallgató vagyok. Egyetemi oktató akarok lenni. Másik városba járok egyetemre. A szüleim tanári végzettségűek, egy iskolában tanítanak. Amikor elkezdtem egyetemre járni,arról volt szó, hogy hazamegyek és ők "beprotezsálnak" az ő iskolájukba vagy pedig egy helyi nyelviskolába. Még anno a nagyszüleimtől örökölt lakásomat (papíron az enyém volt, a nagymamám haszonélvező volt, amíg élt) is felújították, és kiadták, hogy legyen hol laknom, ha visszaköltözöm. Én viszont jól érzem magamat az egyetemi városomban.


Azon kívül biszex vagyok és barátnőm van (én is az vagyok). Anyumék nem homofóbok vagy bifóbok, az egyik tanár náluk is meleg és jóban vannak, de egyke vagyok és gondolom szeretnék, hogy férjhez menjek és gyerekeim legyenek. Utaltak is rá, hogy ők azt szerették volna, hogy a diplomám mellé már egy eljegyzési gyűrűt is akartak látni az ujjamon.


Szóval jelenleg egy albérletben élek a barátnőmmel PhD-hallgatóként és majd később ugye tanársegédként, ami keveset fizet szemben az ő nyelvtanár-menyasszony elképzelésükkel.


Tudom, hogy elismerik a kitartásomat, de szeretném látni rajtuk ugyanazt az örömöt és rajongást, amit kisgyerekként láttam, ha elértem valamit.


2017. júl. 19. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
Rendben mondom: add el a házat, fizesd ki szüleid és mehetsz isten hírével.
2017. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%

"Férfi vagyok" Hát ez nem látszik, tahókám.


Kérdező, nehogy azért vállalj gyereket, mert a szülőknek szeretnél megfelelni, sokan így cseszik el a saját és a gyerekeik életét is, de ezt úgyis tudod, értelmes nő vagy. Szerintem az emberek többsége még feleennyi örömet sem okoz a szüleinek, lásd öcsémet, ó hát neki lett gyereke, teljesítette a nagy elvárást, de most a szüleim állnak mindent anyagilag nekik és azt nyögik.

2017. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Örömöt és rajongást ne várj, hisz nem úgy éled az életedet, ahogyan ők akarják. Amit elvárhatsz, hogy ne cseszegessenek.

Az eddigiekből úgy látom, csak apukád tesz megjegyzéseket.

Az teljesen érthető, hogy egy biszex lánynál reménykednek abban, hogy végül férfi mellett köt ki és unokákkal ajándékozza meg őket.

A lakásfelújítás nem kárba veszett pénz, hisz a lakás értékét növeli. Ha kiadják, könnyebb albérlőt találni vagy többért lehet kiadni. Ha eladjátok, többet fog érni.

Mivel a tied a lakás, te vagy jogosult eladni és a pénzzel senkinek nem tartozol elszámolással. Legföljebb a felújítás értékét add vissza a szüleidnek. Ha az egyetemi városban fogsz belőle lakást venni (ill. ez lesz az önerő hozzá) akkor ez a lakás (az értéke miatt) közvetve mégiscsak a lakhatásodat szolgálta.

Ha a párod előtt tisztelettudóan viselkednek, ezt értékeld. Ne várd, hogy örülnek, amiért más városban telepszel le és nővel élsz együtt. Mondjuk, ha az unoka miatt tennének megjegyzést, akkor mondhatod, hogy lett volna 3 gyerekük, akkor ha egynek nem lesz unokája (bármi miatt), a másik kettőtől lehetne nekik.


A legfontosabb gyógyír az idő. Ha látják, hogy ezzel a lánnyal boldog vagy, abban a városban, azon a munkahelyen jól érzed magad, akkor szép lassan megbékélnek az életeddel. De ezt ki kell várnod.

2017. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%
"Én mégis véget akarok vetni a rideg találkozásoknak. Hogy csináljam?" - egyszerű, ne találkozz velük:)
2017. júl. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy visszaálljon a régi viszony.
2017. júl. 20. 07:25
 16/16 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező (#15), az csak 50%-ban múlik rajtad, és csak akkor működhet, ha mindkét fél konstruktívan áll hozzá. Ezzel szemben a kapcsolat megszakításához az egyik fél is elég, abban nem függsz a veled szemben állóktól. Nekem életem egyik legjobb döntése volt, amikor megszakítottam a kapcsolatot a szüleimmel.
2017. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!